Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy 4,5 hónapos mini...

Van egy 4,5 hónapos mini yorkim és az istenért nemtudom szobatisztává nevelni, mit tudnék csinálni?

Figyelt kérdés
Lényegében ennyi, remélem tud vaalaki segiteni :)
2011. aug. 12. 11:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Van kutyapelenka.

1. van olyan amit a kutyára kell rárakni.( mint egy babapelus)

2. [link]

ezt mindenhova rakjál belőle de először csak egy szobában és minden nap egyel kevesebbet rakjál amikor ezt tudja márcsak minden szobába egy kell.

2011. aug. 12. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Mini yorki... Gratulálok, te kis butus. :)
2011. aug. 12. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Öhhm a pelus az megvan néha néha rápiszkit de gondol egyet aréb megy és oda piszkit, szval ha ugyvesszükk félsiker már van de azt szeretném elérni h csak 1 pelus keljen az egész lakásba és mindig oda piszkitson.


Miért is vagyok butus?:D

2011. aug. 12. 11:31
 4/13 anonim ***** válasza:
Milyen időközönként viszed le? Rajta szoktad kapni amikor becsinál? Amikor lent végzi a dolgát megdicséred érte?
2011. aug. 12. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Yorksihe terrier van, mini yorki nincs.

Ezek a szegények csak genetikai selejtek, de reklámfogásként jól el lehet őket adni "mini yorki" néven.


Mi sosem használtunk pelenkát a staffinkhoz, 3 hónapos korától él velünk panelben, néhány baleset volt csak.

Igaz, mi nagyon gyakran levittük, akár 3 óránkén az elején+este is felkeltem hozzá.

Pisi is csak akkor volt, ha már nagyon nem bírta, természetes igénye volt/van rá, hogy ne piszkítson oda, ahol lakik.

2011. aug. 12. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Vidd le óránként! Nem, nem túlzás. Aztán kétóránként, aztán 3 és így tovább.
2011. aug. 12. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
62%
máskor nem veszel selejtes korcsot és akkor lehet normálisan tanítani...most viszont mentsd, ami menthető és irány a kutyaovi (jót tesz a kutyának és neked is)
2011. aug. 12. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Hányszor viszed le sétálni?
2011. aug. 12. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

A kutyapelenkát el kéne felejteni, mivel a kutyát összezavarja, és csak meghosszabbítja a szobatisztaságra szoktatást. Az alapszabály: lakában semmilyen körülmények között TILOS piszkítani. A kutyapelenka engedmény, amit ilyen kicsiként nehezn ért meg, h egyébként tilos, de oda szabad. Mivel a kutya nem macska, így nem úgy működik, h alomra, egy helyre jár.

Tehját első lépésben ne legyen pelenka.

Második, ezzel párhuzamosan vidd le minél gyakrabban és minél rendszeresebben (minden nap 7kor, 10kor, 1kor, 4kor, 7kor és 11kor... majd ezeket csökkentheted úgy megmarad a napi 3)

Vagy a másik opció amit én csináltam: a kutya éjszaka és amikor nem vagyok otthon (mondjuk nálam az max 3-4 óra volt) boxban volt. Felkelés után (tök mindegy mikor volt az) AZONNAL mentünk le. Lent azonnal mondtam neki h "pisil", ezzel megtanult vezényszóra pisilni. Majd a kaja után fél-1 órával újra lementünk. A lényeg h eleinte minél sűrűbben, majd egyre ritkultak. 8 hónaposan már egyáltalán nem használtunk boxot, de annyira imádja azóta is, h amikor a lakásban van (mert egyébként a kocsiban van, abban utazik) azonnal megy be, h ott aludhasson.

2011. aug. 12. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
74%
én használtam kutyapelust amikor befogadtam a blökim az utcáról, 5-6 hónapos volt és 10-12 órákat dolgoztam.... őurasága az előszobába pisilt a kőre...a kaki meg a pelenkára ment és becsomagolta, hogy ne legyen szaga XD...3 hét után hozzászokott a pisilés/kakilás/sétálás rendhez és azóta is szobatiszta
2011. aug. 12. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!