Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek ha séta közben...

Mit tegyek ha séta közben megtámadna minket egy kutya?

Figyelt kérdés
2010. febr. 18. 12:00
 1/10 anonim ***** válasza:
31%
Minket megtámadott méghozzá ismerős kutya/pumi/felkaptam a lányomat és hátat fordítottam a kutyának,és ordítottam torkom szakadtából, a térd hajlatomat harapta szét majd bele rugtam akkorát hogy elrepült mire vissza jött feltudtam kapni egy botot és azzal ütöttem,a lényeg ne a kezeddel háritsd mert széttépi, rémálom volt az egész,de nem az állatok tehetnek erről hanem mi emberek ez a kutya is állandóan láncon volt és elszabadult szerencsétlen még a kaját is ugy dobálták oda neki persze hogy megvadult.Szóval gyereket megtanítani idegen kutyához ne menjen oda! És vedd fel ha jön felétek még ha a gazdája ott van mellette akkor is mert ugye a pórázt nem használja a sok bunkó.
2010. febr. 18. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
56%
Engem egyszer két termetes kuvasz támadott meg túrázás közben. Nem tudtam, mit csinálni villámgyorsan fölkapaszkodtam egy fára. Nem volt valami kellemes, tél volt és vagy másfél órán keresztül nem tudtam lejönni, csak akkor mentek el.
2010. febr. 18. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
56%

nekem is volt már ilyen esetem

ilyenkor nem kell sajnálni az állatot magadat véded üss vissza bottal vagy rúgj a lábaddal. a legbiztosabb a fejére célozni mert a szeme az orr a legérzékenyebb pontjai. ha esetleg valahogy elesel a karod tedd a nyakad elé mert ösztönösen a nyakadat fogja támadni.

2010. febr. 18. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
56%
illetve ha olyan helyen sétálsz ahol várható, hogy ez fog történni vegyél bors vagy paprika sprayt
2010. febr. 18. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Támadó kutyának soha ne fordíts hátat, és ami a legfontosabb , ne kezdj el futni, mert akkor már vadászik rád. Ne nézz a szemébe, mert az provokáció. Ha hirtelen terem ott és nem tudsz felkészülni, fordulj szembe vele és ordíts rá. Legjobb védekezés a támadás. Ha már messziről látod, hogy rohan feléd, vegyél fel botot és indulj el vele szemben és kiabálj. 99 % megijed és elszalad. A lényeg, hogy ne mutass félelmet!
2010. febr. 18. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
bors spray!
2010. febr. 18. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
85%
nem olyan rég volt erröl szo,hogy ilyenkor mit kell csinálni, ha feléd rohan a kutya asszem hogy le kell merevedni, és ha van valami nálad akkor a fejed fölé kell emelni, és akkor azt hiszi a kutya hogy "hatalmas" vagy aztán elmegy, de félni tényleg nem szabad,mert akkor tuti jobban rádtámad,
2010. febr. 18. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Úgy van, ahogy a 13:26-os mondja.

Soha nem szabad hátat fordítani, és elkezdeni futni.

Szembe kell fordulni (de nem a szemébe nézni!), és támadást mutatni, még akkor is, ha pontosan tudod, hogy meg fog harapni.

Bottal, táskával, kabáttal minél nagyobbnak, magasabbnak mutatkozni, odadobbantani, kiabálni, felé dobni bármit.

Én az ütést és a rúgást nem tartom egy jó ötletnek, mert ha a kutya fel van hevülve, még jobban bedühödik, ha megütöd. Persze, ha nincs más megoldás, muszáj...

Ha az ember elesik, minél hamarabb fel kell állni, ahogy csak tudsz.

Ha a kutya elkapja a kezed vagy a lábad, nem szabad elkezdeni kihúzni a szájából, úgy sem tudod (nekem így szakadt végig az alkarom: csak húztam, húztam a kezem, a kutya nem engedte, és faszán végighasította a fogsora az egész alkaromat). Bár borzalmasan fáj, bele kell nyomni még jobban, hiszen ha nyomod, a kutya szája szétfeszül, és így ki tudod venni.

Szerintem minden a támadás előtti pár másodpercben dől el. Ha már neked támadt, csak a kutyán múlik, hogy mennyire akar bántani.

2010. febr. 18. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Először is ha észreveszed, közelít feléd, viselkedj természetesen. Ne menekülj, ne fuss, az sem baj, ha kedvesen szólongatod. Semmiképpen ne simogass meg ismeretlen kutyát a fejbúbján. Ha már megindult a támadás, akkor a következőket teheted: ha kis testű, nyugodtan használd ki fizikai fölényedet. Ha kell rúgj bele. (Még mi előtt bárki elkezdene fikázni ezért, megjegyzem, kutyaszerető vagyok, de a kutyatámadás ellen védekezni kell)

Nagytestű esetén óvatosan emeld a karjaidat az arcod elé, majd maradj mozdulatlan, ne nézz a szemébe hosszan. Ha mozdultalan maradsz, elvileg megunja és továbbsétál.


Ha mindennapos veszélynek vagy kitéve, akkor szerezz be ultrahangos kutyarisztó készüléket.

2010. febr. 19. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
rákiabálsz nekem műkdtt
2010. jún. 19. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!