Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rosszat fognak gondolni rólam...

Rosszat fognak gondolni rólam a menhelyek?

Figyelt kérdés
Ha elsődleges szempontként azt mondom nekik, hogy 5 kg, vagy az alatti kutyust keresek? Ugyanis ennyi súlyt tudok megemelni, viszont vinni szeretném sok helyre a kutyát magammal, dolgozni is, szabadidőmben is, és Budapesten lakom, így tömegközlekedni is kell. Nyugodt szívvel így egy akkora kutyát tudok vállalni, akit bármilyen helyzetben meg tudok emelni. Elgondoltam magamban, hogy ha ezt előadom egy menhelyen, biztos a fejüket fogják, hogy szerencsétlen kutyák között így válogatok, és biztos egy kényes nő vagyok, akinek az a fontos h minél kisebb legyen a kutyája... De ez nem így van! Nem villogásból, hanem pont a kutya érdekében lenne ez így! De vajon megértik ezt? Nem hajtanak el, vagy nem lesznek lekezelőek ezért? Nem mondják majd azt, hogy akinek ennyi baja van az inkább vegyen magának máshonnan? Azért gondoltam a menhelyet, mert biztos vagyok benne, hogy mindenféle kutyából van sajnos gazdátlan, és ha így van, akkor szeretnék egy ilyen kutyának otthont és boldogságot adni! Ti mit gondoltok?

2015. ápr. 1. 14:47
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem fognak elhajtani, ha ezt ugyanígy elmondd nekik.Ők is szeretik, ha az örökbefogadó pontosan tisztában van azzal, hogy mit akar és szem előtt tartja a kutya érdekeit.


Sokkal rosszabb, amikor úgy megy oda valaki, hogy " kő nekem valami házőrző"

2015. ápr. 1. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én önkénteskedtem menhelyen. Ha valaki kutyát szerente, rögtön az első kérdések között szokott lenni, hogy mekkorát. Az a cél, hogy mindenki a neki megfelelő kutyát kapja, hogy a kutya élete végéig jó helyen legyen és ne kerüljön vissza a menhelyre, úgyhogy egyáltalán nem fognak fennakadni az igényeiden.
2015. ápr. 1. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy fognak rosszat gondolni! :D Sőt, örülnek, ha van elképzelésed, mert könnyebben tudnak ajánlani! :) A hozzáállásod dicséretes! :)
2015. ápr. 1. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A menhelynek az a dolga hogy a sikeres együttműködés érdekében olyan kutyát adjon neked, amilyet tudsz kezelni. Ha ez a feltétel, hát ez. Ezzel legalább nem tudnak átverni, hacsak nem egy növendék kutyát kapsz.


Én egyszer fogadtam örökbe, sajnos egy életre el is vették a kedvem tőle... tudták hogy lakásba hozom a kutyát, azt is hogy nem tudom a nap bármely szakában, csak meghatározott időközönként sétáltatni, s lám, a nyakamba sózták a legmakacsabb, sétáltathatatlan, idegi és vizelettartási problémákkal küzdő egyedet. Azzal még megbarátkoztam hogy szétcincálta a lakást, egy hirtelen mozdulatnál a kezembe is kapott, de az már több volt a soknál, hogy mire hazaértem a 4 órás vásárlásról már csurom hugy volt minden, ennyit nem bírt ki közepes testű eb létére. Visszavittem, én lettem szemétnek kikiáltva.

Vigyázz, honnan fogadsz örökbe.

2015. ápr. 1. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem,de nagyon kevės ilyen kis súlyú kutyát találsz menhelyen.Keress inkább fajtamentéseket,mert ezek a pici kutyák általában ott kötnek ki.pl.csivava fajtamentés.
2015. ápr. 1. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Utolsó nem mondd hülyeséget! Az Állatvédőrség most keres ideiglenes befogadókat, de arra fel kell készülnöd, h a kutyák szocializálatlanok, és nem szobatiszták! Itt vannak a részletek!

[link]

2015. ápr. 1. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!