Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Illatos vs. Menhelyek, melyikb...

Illatos vs. Menhelyek, melyikből ajánlanátok az örökbefogadást?

Figyelt kérdés
Melyik menhelyeket/gyepiket nézegessem jobban? Eddig én úgy gondolkoztam, hogy az illatoson mindenképp, mert egyrészt nem valami nyerészkedő menhely, másrészt ott veszélyben vannak a kutyák. De biztos menhelyekből is van becsületes, de azokat nem ismerem. Mondjuk ha valahol beleszeretek valamelyik kutyába, úgyis az lesz a lényeg és nem az hogy hol van, csak azért kérdeztem mégis, mert akkor azoknak a helyeknek az oldalait nézném sűrűbben.
2015. jan. 7. 00:31
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Én első körben az Illatosra mennék, mert nem túl jók a körülmények, persze van ennél jóval rosszabb gyepi is az országban. Mivel ott csak korlátozottan ismerik a kutyákat, ráadásul a bezártság, az ingerszegény környezet, a stressz hatással van rájuk, ezért ha van rá mód, a neked tetsző kutyákat látogasd meg többször is, hogy jobban megismerd őket.

Egy adott kutya ugyan olyan aránnyal kerülhet gyepire is, meg ötcsillagos menhelyre is, szóval a felhozatal között nincs különbség, így ha egy mód van rá, onnan érdemes hozni, ahol nagyobb a szükség.

2015. jan. 7. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Inkább az illatos,mert ott nagyobb szükség van a kutyák kimenekítésére.
2015. jan. 7. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Hát most mondanám, hogy melyik menhelyekre ne menj, mert azok ilyenek meg olyanok, csak az a baj, hogy azzal a náluk lévő kutyákkal csesznék ki, akik baromira nem tehetnek arról, hogy hova kerültek be. Adó 1%-os beszélgetésen gond nélkül szidom őket, mert nincs szükségük még több pénzre a kutyák ellátásához, sőt, de örökbefogadásnál ezek a dolgok nem számítanak, az ő kutyáiknak pont ugyanúgy szüksége van gazdára, mint az Illatoson lévőknek.

Szóval szerintem nézd meg először az Illatost, aztán válogatás nélkül a menhelyeket, előbb-utóbb csak megtalálod az igazit :)

2015. jan. 7. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván azoknak a kutyáknak is szükségük van az örökbefogadókra, amik pénzes menhelyre kerültek, de ha az csak később jön el értük, viszonylag jó körülmények között tudnak várakozni.

Én egy külfödi kapcsolatokkal rendelkező kis alapítványnál vagyok ideiglenes évek óta, de a saját kutyámat mégis egy szegény külföldi gyepiről hoztam. Sokat gondolkoztam azon, hogy ha akkor nem hozza őt ki valaki, nagy valószínűséggel hamarosan elpusztult volna, mert nem volt pénzük kezeltetni a kutyákat. Nyilván nem lehet sajnálatból kutyát választani, de ha második kutyát szeretnék, biztos nem olyan helyre mennék, amit mindenki ismer és tele vannak önkéntessel (gondolok itt néhány Pest-környéki óriásmenhelyre).

2015. jan. 7. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én az Illatosra mennék első körben, mert ők sintértelep és ott ha túl nagy a létszám egy idő után altatni kell. Aztán ha ott nem találsz olyan kutyát, amelyiknél érzed, hogy "Ő az", akkor nézz körbe a menhelyeken. Illatoson már aznap elhozhatod a kutyát, a menhelyeken meg azért nem adnak csak hipp-hopp oda egyet szerintem.


Nekem az Illatosról van a kutyám. Szarok ott a körülmények, de azért nem olyan rémes mint a vidéki sintértelepeken néhol...A kutyák ilyen hidegben is a csupasz betonon fekszenek, nagy részüknek megy a hasa, büdösek, koszosak. Én is télen hoztam el az enyémet, akkor ezt tapasztalatam. Nagyon rondán köhögött, meg volt fázva, de 1 hét alatt rendbe jött. Bélgyulladása is volt, hetekig ment a hasa, kértem a dokitól egy antibiotikum kúrát és pár nap alatt rendbe jött. Ez az orvosi kezelés kb. 8000 forintomba került, de egy menhelyes kutyánál is közbe jöhet bármi.


Én legalább 5 kutyát el tudtam volna hozni az Illatosról, méret és barátságosság alapján,aztán szűkítettem a kört. Azt hozam el, amelyik a legkedvesebben jött haverkodni (mármint szívesen ismerkedett, de nem hisztérikusan) és a legesélytelenebb is volt egyben (fekete keverék, nem túl megnyerő -mondhatni ijesztő- kinézettel). Igaz, ő volt a legpocsékabb állapotban, de nem érdekelt. Most van egy remek kutyám.


A gondozók némelyik kutyáról tudnak bővebb információt adni, némelyikről nem. De ha van is a kutyának valami berögzült hülyesége (támadja a bicikliseket pl.) arról majd úgyis leneveled és kész :)

2015. jan. 7. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!