Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ilyen kicsik?

Hellosztok kérdése:

Miért ilyen kicsik?

Figyelt kérdés
sziasztok yorkie anyuka alatt van 2kutyus akik ciciznek, nálam itt van a másik 2kutyus és tápszert esznek, ma mentünk és láttam hogy azok 3szor akkorák mint amelyikek itt vannak nálam, (azért nincs mind az anyjával mert az állatorvos nem engedte) nem is ez a lényeg hanem hogy nem tudom mit tegyek :( esetleg volt így valaki??? vagy van valami ötletetek? az állategészségügyi centrumot hívtam azt mondták hogy nem hiszik hogy ez probléma lenne!
2015. ápr. 2. 22:10
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
igen ez így van 4testvér 2itt 2 az anyja alatt
2015. ápr. 3. 01:08
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
Sürgősen keress másik állatorvost. Ilyen nincs, h kettőt az anya nevel, kettőt meg te. Egyébként se golden yorkie se mini yorkie nincsen. Ekkora méretű yorkiet nem is lenne szabad tovább szaporítani.
2015. ápr. 3. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

Mi az oka, hogy kettő az anyjával lehet, kettő meg nem? Ez nem világos. Jobb lenne, ha mind az anyjával lenne. Azért egy normális kutya 4 kölyköt simán fel tud nevelni.

Egyértelmű, hogy ezért kisebbek a mesterségesen neveltek.

Más: nincs olyan, hogy mini meg golden yorkie. Yorkshire terrier van, standard szerinti méretben. Amelyik méreten aluli, azt hívják "mininek", az ilyen kutyákat eleve nem szabadna tovább szaporítani. A golden az milyen? Színhibás?

Legközelebb ne hagyd őket szaporodni, ne növeld a beteges, fajtatisztának nem minősülő kutyák számát légy szíves.

2015. ápr. 3. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
csak az a baj hogy testvérek és azok 3szor ekkorak csak az hogy ők anyatejet esznek ezek tápszert
2015. ápr. 3. 07:14
 15/20 anonim ***** válasza:
Két kölyök vissza a mamához. A szuka tulajdonosa, vagy te pedig szinte 24 órán keresztül ellenőrzi, segíti, hogy a kisebbek is végre anyatejhez jussanak.Általában a hátsó két emlő a legjobban telített. A szukának nem kettő emlője van. Jut hely mindegyiknek. Megfelelő étel, pl a RC starter etetése és felerősödnek a kisebbek is.
2015. ápr. 3. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Akármilyen eü problémája van az anyjának, ha már vele lehet két kicsi, a többit is oda kéne költöztetni, legfeljebb nem hagyod vele állandóan a kicsiket, hanem 2 óránként cicire teszed őket, és ha ettek, elveszed tőle, ha nem akarod hogy kimerüljön, vagy ha nem akarod, hogy felügyelet nélkül legyenek együtt, ilyesmi.
2015. ápr. 3. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
27%

Már megint te? http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__6728531-miert..

Ha az anyjuk nem akarja etetni őket, akkor az azt jelenti, hogy életképtelenek a kicsik. A beteges, életre nem való utódokat meg nem gondozza az anyaállat, mert ígyis-úgyis elpusztulnának, ez beléjük van kódolva.


Úgyhogy gratulálok a nagyszerű "tenyészállataidhoz", remélem nagy boldogsággal tölt el, hogy a babázhatnékod meg a pénzéhességed miatt most szenved a két kölyök is meg az anya is.


Arról meg inkább nem is beszélek, hogy az állatorvosod szerint ez normális... Vagy tán neki is csak a félmesét mondtad el, mint itt nekünk?

2015. ápr. 3. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
így van :(
2015. ápr. 3. 13:41
 19/20 anonim ***** válasza:
Most olvastam el az előző kérdést - ugyan én is kibuktam, de ezt már megkaptad a többiektől. Figyelj, tényleg el kéne vidd az anyát egy másik állatorvoshoz. Ha szülés után produkál az anya epilepszia-szerű görcsöket, az egyáltalán nem biztos, hogy epilepszia. Mivel etetted, amikor vemhes volt? És mivel eteted most, hogy szoptat? A vehmesség, a szülés és a szoptatás is rengeteg tápanyagot von el az anyától, ezt pótolni kell, pláne ha ennyire kis súlyú az anyakutya. Nem vagyok orvos, de a súlyos kalciumhiány görcsöket okoz, amit egy béna állatorvos simán nézhet epilepsziának. Tényleg jóindulatból mondom, hogy vidd el egy profi állatorvoshoz, vizsgálja ki rendesen, és kérj tőle tanácsot, hogy milyen, tápanyagdús, szoptatós anyának való tápot és étrendkiegészítőt ajánl. Borzasztóan le lehet gyengülve, erre tényleg szüksége van. Ha az ő állapota jobb, a kicsik is elég mennyiségű, és tápanyagdúsabb tejhez jutnak majd tőle.
2015. ápr. 3. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
volt itt az állatorvos azt mondta hogy nem lesz gond mert nagyon erősek esznek rendesen pisi kaki is rendben van és azt is mondta hogy mivel ezek tejpotlón élnek így mindig is nehezebben fognak nőni de majd utol érik magukat ha már esznek szilárd ételt :)
2015. ápr. 3. 23:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!