Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Olx-ről vásároltam kiskutyát,...

Olx-ről vásároltam kiskutyát, mivel nagyon szerettem volna egyet és lehetőleg olcsón, így itt találtam lehetőleg friss hirdetéseket, naponta több új hirdetéssel. Valaki más is vásárplt már innen kutyát?

Figyelt kérdés

De a napokban utánajártam, hogy az innen vásárolt kutyák valószínúleg szaporítótól származnak, ami mindent jelent csak nem jót. Öröklött betegségek stb?Szóval most nem tudom, mit csináljak, a kiskutyát nem lökhetem az utcára.Hamarabb kellett volna ezeknek utánanéznem.

Milyen problémák lehetnek vele? Mitől kell félnem?


2015. ápr. 4. 21:48
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
96%
Valoszinuleg nem lesz fajtatiszta (jo esetben nagyon fog hasonlitani) es lehetnek orokletes betegsegei is. De ez nem 100%, csak nagy lutri, hogy milyet fogsz ki.
2015. ápr. 4. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
96%

Pontosan olyan az a kiskutya, mintha menhelyről egy nem rég utcáról összeszedett kölyköt hoztál volna ki.Nem lehet tudni, mit örökölt.

Ha már megvan a kutyád, vidd orvoshoz, add meg neki mindazt, amit egy törzskönyves kutyának megadnál, és ne azon járjon az eszed, milyen baja jöhet ki.

2015. ápr. 4. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
96%
Ja es hogy mit csinalj most: szeresd nagyon. :) Es tegyel felre minden honapban egy bizonyos osszeget, hogy ha valami problema jon ki, ne erjen varatlanul.
2015. ápr. 4. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 A kérdező kommentje:
A legjobban ebben az zavar, hogy eddig nem tustam, hogy egy kutyát si már úgy kell kezelni mint egy táskát vagy egy cipőt, hogy ne kínai legyen, mert az nem jó, hanem márkás stb... Én ehhez tudnám hasonlítani, és így már az egész állatartástól elment a kedvem.
2015. ápr. 4. 21:54
 5/34 anonim ***** válasza:
86%

Először is:

keverék kutyát vettél


Gyakorlatilag bármilyen betegsége lehet, allergiától az epilepszián keresztül a bénulásig minden lehetséges. Az szinte biztos, hogy jó sok pénzt fogsz orvosnál hagyni.

Ha szerencséd van akkor komolyabb betegségek nélkül megúszod, de erre nincs sok esély.

2015. ápr. 4. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
68%

Hát nagyon sok rémhírt lehet hallani, én nem kockáztatnék.

Néha itt is hirdetnek törzskönyvezett kölyköket, de azoknak ugyanúgy megkérik az árukat. Nem k-sokért is simán elkérnek több tízezret. Hát nanem, akkor inkább fajtamentést keresnék.

2015. ápr. 4. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
84%
Milyen fajtát vettél? Láttad-e a szülőket? Beszéltél-e azzal, aki árulta a kölyköt?
2015. ápr. 4. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 A kérdező kommentje:

Yorkshire terriert. Kimentem házhoz és onnan hoztam el, elvileg 4 kölyök volt, abból kettőt már elvittek mire mentem. Az anyját láttam csak, ő nagyon szép volt.

Ma néztem egy yorkshire tenyésztő oldalát és azon kölyköknek a képét, szerintem egyébként ugyanúgy néz ki az enyém is.

2015. ápr. 4. 22:02
 9/34 anonim ***** válasza:
88%
Szegény kutyusnak el tudom képzelni mo lesz a sorsa :( a szavaidból ítélve...
2015. ápr. 4. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
65%

Úristen, nehogy kidobd emiatt a kutyát! Nagy valószínűséggel semmi baja nem lesz, a nagy tenyésztőknél is előjöhetnek betegségek.


A kisbabád se dobnád ki, csak mert a tudomásodra jutna, hogy mondjuk 5 évesen elkap egy súlyos betegséget, de ezt még biztosra sem tudod.


Minden ismerősömnek OLX-es kutyája van, nekem is kettő, semmi bajuk.

És tudom, szaporítótól vettem, de ha már egyszer megszülettek, mit tehetnek ők róla? Kerültek volna inkább az utcára?


A törzskönyv és a szülők szűrései csak bizonyos fokú garanciák, valamit nem lehet szűrni.

2015. ápr. 4. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!