Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Olx-ről vásároltam kiskutyát,...

Olx-ről vásároltam kiskutyát, mivel nagyon szerettem volna egyet és lehetőleg olcsón, így itt találtam lehetőleg friss hirdetéseket, naponta több új hirdetéssel. Valaki más is vásárplt már innen kutyát?

Figyelt kérdés

De a napokban utánajártam, hogy az innen vásárolt kutyák valószínúleg szaporítótól származnak, ami mindent jelent csak nem jót. Öröklött betegségek stb?Szóval most nem tudom, mit csináljak, a kiskutyát nem lökhetem az utcára.Hamarabb kellett volna ezeknek utánanéznem.

Milyen problémák lehetnek vele? Mitől kell félnem?


2015. ápr. 4. 21:48
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:
30%
Ne aggódj semmivel nem több a rizikója egy ilyen kutyavásárlásnak, mint egy hiper szuper tenyésztőtől vásárolttól. Ha peched van a méregdrága pedigrés kutya is lehet problémás betegségekkel. Semmitől ne félj, örülj neki, szeresd és ha szükség van rá vidd el orvoshoz. Az én kis bolognesem nem olx-ről van (sőt nagyon is ismerős tenyésztőtől), mégis már több, mint 150 eFt-ot költöttünk rá gyógykezelés miatt a 11 év alatt (gerincsérv, hátsó láb térdizület kiugrás, szem retina sérülése, fogműtét).
2015. ápr. 11. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:
37%

"Ha peched van a méregdrága pedigrés kutya is lehet problémás betegségekkel. "


Lehet. Csak az a különbség, hogy a tenyésző garanciát vállal és ilyen esetben az orvosi költségeket vagy annak egy részét átvállalja.

2015. ápr. 12. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:
41%
32-es hol élsz? Dehogy vállal garanciát! Mikor 4 év múlva, vagy ki tudja mikor beteg lesz? Mi köze már akkor hozzá?
2015. ápr. 12. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:

A tisztességes tenyésztő az ÖRÖKLETES betegségekre vállal garanciát, függetlenül attól, hogy mikor következik be. Feltéve, hogy az új tulajdonos megfelelően tartotta az állatot és gondoskodott a megfelelő orvosi vizsgálatokról és ellátásról, ugyanis, betegség esetén nem mindegy, pl hogy mikor kezdik el a kezelést. Ezt persze ne keverjük össze a nem megfelelő tartás következtében felmerülő betegségekkel.Pl diszplázia felmerülhet a nagytestű kutya lépcsőzése miatt is, nem csak genetikai okból. Tehát azért nem vállal felelősséget, hogy egy diszpláziára hajlamos fajtát minden nap háromszor fellépcsőztet a gazda a harmadikra.

Más kérdés, hogy a legtöbb genetikai betegség már az állat fiatal korában kiderül, tehát a későbbiekben felmerült problémák az esetek nagy százalékában a megfelelő tartással elkerülhetők lennének.


Egyébként az a köze hozzá, hogy ő tenyésztette, ő csináltatta meg a szűréseket, az ő szakértelmével választotta ki a párosítást. Pontosan ez a különbség a tenyésztő és szaporító között. A szaporító nem vállalja a felelősséget a "munkájáért"

2015. ápr. 12. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!