Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Olx-ről vásároltam kiskutyát,...

Olx-ről vásároltam kiskutyát, mivel nagyon szerettem volna egyet és lehetőleg olcsón, így itt találtam lehetőleg friss hirdetéseket, naponta több új hirdetéssel. Valaki más is vásárplt már innen kutyát?

Figyelt kérdés

De a napokban utánajártam, hogy az innen vásárolt kutyák valószínúleg szaporítótól származnak, ami mindent jelent csak nem jót. Öröklött betegségek stb?Szóval most nem tudom, mit csináljak, a kiskutyát nem lökhetem az utcára.Hamarabb kellett volna ezeknek utánanéznem.

Milyen problémák lehetnek vele? Mitől kell félnem?


2015. ápr. 4. 21:48
1 2 3 4
 21/34 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségeteket és a hasznos válaszaitokat!!
2015. ápr. 4. 22:20
 22/34 anonim ***** válasza:
68%
Az eladó nem említette, hogy szeretné, ha kapcsolatban lennétek?Hogy érdekli a kicsi fejlődése?
2015. ápr. 4. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 A kérdező kommentje:
nem, sajnos
2015. ápr. 4. 22:31
 24/34 anonim ***** válasza:
59%
Vigyed orvoshoz oltani ,féregteleníteni,kapjon chipet,kullancs- bolha elleni kezelést,tehát mindazt,amit idáig is kellett volna.Jó minőségű táppal etesd.A leggyakoribb probléma ennél a fajtánál a patella ficam,epilepszia.A kaja legyen csirke mentes,mivel az allergia szárnyasokra szintén gyakori,jobb elkerülni.Prémium kategóriás tápoknál nem is drágább a csirke mentes.
2015. ápr. 4. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
85%

Most már mindegy, de legalább többet nem követsz el ilyen hibát.

A kiskutyáért már felelős vagy, neveld, szeresd legjobb tudásod szerint. Lehet, hogy nem lesz semmi baja, csak annyi, hogy nem igazolható, hogy fajtatiszta. Utólag már ne pörögj ezen. Viszont látom, tanultál belőle, hogy máskor előre kell tájékozódni.

Ha egyszer a jövőben még egy kutyust szeretnél venni, olvass utána, miről ismerkszik meg a jó tenyésztő. Itt a gyakorin rengetegszer le van írva.

Kutyust vidd dokihoz, oltasd, féregtelenítsd, chippeltesd be, és etesd, neveld úgy, mintha 200 ezer Ft-ba került volna.

2015. ápr. 4. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
56%

Először is..nyugi! Milyen környezetbe volt az anyakutya? Be volt zárva egy mocskos ketrecbe vagy családi kedvencként volt tartva? Persze sokszor halljuk hogy a szaporított kutyák ilyen meg olyan betegek és hoztál volna inkább menhelyről egy kutyát. Ha azt nézem a menhelyes kutya éppúgy hordozhat genetikai betegséget mint a szaporított..innentől mindegy. Igen..ezzel támogattad a szaporítót és jobb lett volna ha a menhelynek adod azt az összeget de így utólag nyugodj meg vidd az ebletet oltani szeresd neveld és nem lesz gond!

Egy nagyon okádék szaporító aki a pénzért ellelteti a kutyáját soha mem fog téged a lakásába engedni az anyakutya közeléve meg pláne nem! Talán a jobbik végletet fogtad ki!

2015. ápr. 5. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
52%
Utolso: sok szaporito behozza a lakasba az anyat, rendbehozza, hogy legyen mit mutogatni, aztan valahol, pl a pinceben vagy egy tavoli tanyan ott van 40 masik a mocsokban.
2015. ápr. 5. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 A kérdező kommentje:
Egy normális családnál voltam, a kutya rendbe volt tartva, igényesen, de mostmár ezekután nem tudom mit higgyek.
2015. ápr. 5. 20:10
 29/34 anonim ***** válasza:
69%
Ne higgy semmit. Szeresd és tartsd megfelelően. Majd később nézesd meg a dokival, rendben vannak-e a térdízületei.
2015. ápr. 5. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
89%
Értem én, hogy vannak ilyenek...de az újdonsült gazdi épp azon gondolkodik, hogy van e kedve a kutyatartáshoz. Komolyan az arcába kell pakolni a legrosszabb verziókat? Tökre nyugisan lehet lepontozni!! Nem támogatom a szapprítókat meg a tőlük való vásárlást de ez egy specko eset amikor is a kutya már ott van tetszik nem tetszik. Lehet, hogy a kutya egy családi kedvenc és olyan iq bajnokok a gazdái hogy abban a hitben élnek még mindig, hogy a kutyának ellenie kell egyszer az életébe. (Nem viccelek millió ilyen van) nyilván akkor már fajtabelivel mert miért ne!? A kérdező meg elment megvette és utólag szembesült ennek lehetséges hátrányával. Tud valamit tenni? Nem...akkor meg mi a fenének kell elvenni a maradék kedvét attól a szegény kiskutyától? Mert ügye ő az egyetlen aki tényleg semmiről nem tehet!!!
2015. ápr. 6. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!