Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti mit és hogyan szoktatok...

Ti mit és hogyan szoktatok játszani a kutyátokkal? Milyen fajtátok vagy? Mennyit játszotok naponta?

Figyelt kérdés

2015. febr. 22. 19:41
 1/6 anonim ***** válasza:
75%
Mivel az enyémek nem apportosak, ezért jobb ötlet híján jutalomfalatot dobálok neki :) de igazából szerintem nekik a "játék" az ha kimegyünk mezőre és ott futkározhatnak :) beagle és agár mix
2015. febr. 22. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Amstaffom van. A legjobban egyértelműen a minden nélküli játékot szereti. Kicsit nehéz leírni, de ilyenkor a hangom és a testtartásom is átkacsol játék üzemmódba. Elkezdem bökdösni az oldalát, fejét, ettől teljes beindul, aztán sprint valamerre. Ha utolért, bunyó, birkózás, stb. Aztán kezdődik az egész előröl. Van, hogy átmegy fogócskába, toporgok egy kicsit egy helyben, elfutok olyan gyorsan, hogyha követ, ne tudjon hamar megállni, és megpróbálok kitérni az útjából. :) Meg még rongyozni is szeret. Azt meg értelemszerűen: mozgatom előtte a rongyot, ráfog, akkor húzom, időnként elengedtetem vele, ha elengedte, rögtön megfoghatja megint.

Általában tanítás után van nagy játék, az napi 2 alkalom. Időben meg: amíg bírom, és amíg a kutya még nagyon élvezi. Igyekszem a csúcson abbahagyni.

2015. febr. 22. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 piriiiii ***** válasza:
100%

Labdázok vele (eldobom, visszahozza, vagy "labdahúzást" játszunk - van rajta egy foggantyú), eszköz nélkül verekszünk, bár az a fájdalmasabbik. :D Ilyenkor csúszik-mászik rajtam, néha megesz, néha nyalogat, nagyon édespofa. Vannak különböző játékai, kiszuperált plüssök, azokkal ingerlem, sétánál kergetjük egymást, vagy az udvaron ijesztgetjük egymást, felé rohanok, aztán hirtelen el, odatoppantok, és ő is felém.

Ő egy 4 hónapos mudi, kan.

Van, hogy naponta félórát, mert hamarabb lefárasztja a két idősebb kutya, de van, hogy részletekben több órát is. :)

2015. febr. 22. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Aussie-m van, napi több órát ,,tombolunk" aktívan, ebben benne van a séta, a játék, a rohangálás és a tanulás is. Ami a játékot illeti : nagyon szeret labdázni, a nagy kert adott, így igen tisztességeseket tudok rúgni a labdába, hogy aztán egy szép nagyot sprintelhessen, úgyhogy ezzel elég jól le lehet fárasztani, amíg meg nem unja - ilyenkor váltunk egy következő játékra, pl plüssjátékkal húzódzkodunk, gumijátékot dobálok neki, vagy csak szimplán játék nélkül ,,verekedünk" és rohangálunk. Sokféle játéka van, még labdából is vannak különböző méretűek, anyagúak, ami a fent említett okból is hasznos, mivel egy idő után mindig megunja az adott cuccot, amivel addig le lehetett kötni. Ilyenkor előszedek egy másikat és azzal megint csak elvan egy darabig és így tovább, míg csak le nem merül az elem - de ahogy megfigyeltem, én a játékkal sokkal kevésbé tudom lefárasztani, mint ha pl elviszem futtatóba és ott más kutyákkal rohangálhat eszeveszettül.
2015. febr. 22. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Apport (nehezítve), különböző feladatok a labdával, keresés, néha frizbi, rongyozás, hurkázás, focizás, néha fogócska. Kb. ennyi. Rottweiler. Általában egy óra a minimum napi foglalkozás, de van, hogy szinte egész nap tart.


A hogyant elég hosszú lenne leírni, ha valamire konkrétan kíváncsi vagy, írj privit!

2015. febr. 22. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 ödi2 ***** válasza:

A nj kutyám imádja a labda játékokat,ezt fejlesztjük pár hete már tovább,h méretek szerint válogassa szét. Imádja amikor kihívást kap,már öt méretet sorba rak és szóbeli parancsra a helyére is viszi...:-)

A sárhegyiek pedig a napi futást imádják,kb 7-8 km egy pihenővel,amit egy vadászlesen töltünk,ahová többször is fel-le másznak,szeretik a létrát.:D

Ennél csak a hasuk vakargatását szeretik jobban és részukről ennyi,mennek vissza dolgozni,cirkálni a telken,ez az életük...:-)

2015. febr. 22. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!