Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyafajtákat ajánlanát...

Milyen kutyafajtákat ajánlanátok nekem? (feltételeim lenn)

Figyelt kérdés

Egy kiskutyát szeretnénk magunknak csk fajtáját még nem döntöttük el.

A kert nem túl nagy de azért van "szaladgálásra" hely, vannak más jószágaink is mint pl: cica, csirke, fácán is, épp ezért egy barátságos fajta kellene, amely más állatokkal is jól kijön.

Túlsálgosan divatkutyát nem szeretnénk, inkább közepes vagy nagy testűt.

Volt már vizslánk, skót juhászunk is ezeket szerettük de most valami más fajtára lennénk kiváncsiak.

Tehát a kutya legyen: okos, nagyon barátságos, könnyen tanítható, ne túl kis testű.

A válaszokat előre is köszönöm !



2015. ápr. 5. 14:28
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ti mit tudtok nyújtani neki a nagy kerten és a sok állaton kívül? Napi séta, kutyaiskola, nevelés?

Egyébként meg az, h más állattal a kutyád hogy jön ki, nagyban függ a NEVELÉSTŐL is.

2015. ápr. 5. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
0%
Bernáthegyi :D az mindig szelíd
2015. ápr. 5. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem a Puli jó választás lenne. Bár úgy általánosságba nem ismerem a fajtát, de nekünk van 2 Pulink, akik ezeknek a "feltételeknek" megfelelnek, és ebböl gondolom, hogy más Pulik is. :) De ezt a fajta sok energiát igényel, mivel (főleg fiatal korban) nehéz kifárasztani őket! :) Remélem tudtam segíteni. :D
2015. ápr. 5. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Láttál már kutyát valaha magában szaladgálni a kertben? Ha nem viszed rendszeresen sétálni, nem játszol vele, nem tanítgatod, az egyetlen dolog amit odakint csinálni fog, hogy felássa a kertet és megugat mindent, ami mozog. Az bizony rohadt idegesítő lesz. Picit tanulmányozd a kutyákkal való bánásmódot, mielőtt hazaviszel egyet, nem úgy működnek mint a macskák, hogy kiteszed a kertbe és jól elvan egyedül is.
2015. ápr. 5. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem jó választás lenne a borden colli. Vagy az uszkár.Nekümk az van. (De nem olyan puccosra nyírva. Meghagytuk a szőrét.) az uszkár több méretben is van.
2015. ápr. 5. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Na a border collie az véletlenül sem lenne jó választás.

Keverék kutya. Puli, pumi pl. A háziállatokhoz szoktatni kell, és nevelni.

2015. ápr. 5. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
ha nincs túl sok hely akkor semmikép nem ajánlatos nagyon nagy testű kutya.
2015. ápr. 5. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Természetesen tudom számára biztosítani a kutyaiskolát, a napi sétát, a jàtékot, máskűlönben nem is tervezném a kuytust hogy legyen.

Az eddigi vàlaszokat köszönöm!

De még mindig nem tudom,hogy melyik fajtàt valasszuk.

2015. ápr. 6. 09:06
 9/9 anonim ***** válasza:
Akkor menjetek menhelyre! Ott is vannak kölykök sajnos... rengeteg a fölösleges szaporulat.
2015. ápr. 6. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!