Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem csinálnak semmit...

Miért nem csinálnak semmit azokkal akik nem oltatják a kutyáikat?

Figyelt kérdés
Falun élünk (nem kis falu) és az állatorvos mondta, hogy a falu háromnegyede nem oltatja a kutyáit. Van olyan aki hagyja kóborolni az utcán a kutyáit, több veszélyes is közülük, de amikor jön az oltás napja olyankor mindig eltűnnek a kutyák és van olyan is, akinek 3 van, de csak egyet visz el beoltatni. A polgármester tavaly azt mondta, hogy aki nem viszi el az oltásra a kutyáját komoly bírságra számíthat, természetesen nem történt semmi. Nem vitték többen a kutyákat meg nem is lettek megbüntetve. Ezek ellen miért nem lehet fellépni? Gondolom nem csak nálunk van ez így.

2015. ápr. 5. 20:02
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Nemcsak a nyugdíjasok nem oltatják a kutyákat,hanem sok fiatalabb sem.Tudják,hogy megtehetik,semmi következmény nincs.
2015. ápr. 6. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Más a kutyatartási kultúra.

Én is tudok, olyat, hogy nincs rá pénz, nálunk sem az oltás a prioritás. Utcáról hoztam el a kutyát, mert életveszélyben volt, egy durván agresszióproblémás, mások szemében csúnya kutya. Még csak olyannak kellett volna, aki nem épp jó célokra vette volna magához. Én meg szeretem és gondoskodom róla, ahogy megy. Oltást pl. most kapott, bő másfél évvel az előző után, mert állatorvos ismerős mondta, akiben teljesen megbízom, hogy simán elég lenne 2 évente adni ezeket az oltásokat, azt hiszem, van is olyan ország tőlünk nyugatra, ahol nem is kötelező évente. Szóval nekem tiszta a lelkiismeretem.

2015. ápr. 6. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Senkit nem érdekel, ennyi a történet. Itt se fog senki kimenni a cigánytelepre, ahol több száz kóbor/kijáró kutya lófrál. Minket, normális kutyatartókat cseszegetnek mindenért, a többi nem számít.


De ha egy kicsit jobban belegondolsz, így van ez mindennel! Neked kuss, a bűnözőnek meg jogai vannak!

2015. ápr. 6. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
A kutyát az utcán elhagyva találta, jó élete van ott. Kaját, szeretetet kap. ivartalanította, annyi, hogy nem oltatja.
2015. ápr. 6. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Ez igaz de rengeteg olyan is van aki tényleg nem engedheti meg magának és a semmi közepén él egyedül :) nem mindig azokra kell gondolni akik edényeket meg ezt azt vásárolnak és légy nyugodt azok beoltatják a kutyájukat :)

A kutya adórol meg az a véleményem h csak nagyobb káoszt csinálna mint amekkora hasznot... Rengetegen kilöknék a kutyájukat és ezt is a kutyák szívnák meg mert a menhelyek roskadásig lennének évekig vagy halálukig ott élnének egy kennelbe vagy elaltatnák öket :) hülyeség lenne bevezetni...

2015. ápr. 7. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!