Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Két kerttel arréb lakò...

Két kerttel arréb lakò kutyái állandòan szétszedik a kerítést! Hova forduljak ahol csinálnak is valamit?

Figyelt kérdés
Már nagyon elegünk van a szomszéd kutyáibòl!Sorban szétszedik a kerítéseket,nem győzzük a miénket is foltozni!!!Ráadásul a mi kutyáink is elkezdtek szökni,de eddig eszükbe sem jutott!Szétszedték már pár tyùkunkat is,és amikor szòltunk a tulajoknak,mèg ők kezdtek el cirkuszolni meg k.anyázni,fenyegetőzni!Ami a legszebb a szukájuk vemhes,akkora hasa van,hogy a földön hùzza,és biztos vagyok benne,hogy oltva sincsenek!Nekem meg terhesen nincs szükségem arra,hogy megharapjon valamelyik,vagy a mi kutyáink kapjanak el valamit,így is azòta van bennük bolha amiòta átjárnak azok a rohadt dögök!!!
2014. okt. 25. 18:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Önkormányzat-birtokháborítás és veszélyeztetés kutyával, mivel bemennek hozzátok.
2014. okt. 25. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Már ott is rákérdeztem!Válasz:írjak egy feljelentést amit leküldenek a rendőrségre azt ők vagy csinálnak valamit,vagy sem! Kb 5-6 hònapja volt egy hasonlò eset,ahol a kutyák szétszedtek 2 birkát,hazáig követték a kutyákat,és a tulaj letagadta,hogy övé a 2 kutya,és azòta se csináltak semmit!!
2014. okt. 25. 18:52
 3/13 A kérdező kommentje:
Ezt az ott dolgozò ismerős mondta,meg ne reménykedjek,kicsi rá az esély,hogy csinálnak is valamit!Főleg azért is,mert szò szerint sárgalapos a faszi,fél tőle az összes szomszèd,meg konkrétan a fél falu!!Én nem parázok tőle,csak mivel terhes vagyok kénytelen vagyok visszafogni magam!!
2014. okt. 25. 18:57
 4/13 anonim ***** válasza:
Kicsit spórolsz -> Villanypásztor, kb. 5000 Ft. A saját kutyával meg foglalkozni kell, hogy ne szökjön.
2014. okt. 25. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
A saját kutyákkal eddig is volt foglalkozva!!!De amint bemegyünk a lakásba,volt kutya,nincs kutya...abban a pillanatban már lép is le,még akkor is ha egész nap kint vagyunk!Ezért kénytelenek voltunk megkötni ha nem vagyunk otthon,meg este!!A kicsik meg kenelbe vannak!Volt villanypásztor is,akkor meg az alsò kertszomszédtòl jöttek át, egy majd 150 m hosszù,és kb 50 m széles kertet nem tudunk mindenhol körbekeríteni!!Meg nem fogok én nem tudom meddig áramot fizetni még a villanypásztor miatt tök fölöslegesen!!Mert ez már így megy kb 1 éve!!!
2014. okt. 25. 19:44
 6/13 anonim ***** válasza:

Sajna szerintem világot megváltani - még a gyakorikérdéseken sem - nem tud senki. Ilyen megoldásokkal tudunk szolgálni. Ha nem fizeted az áramot, akkor fizesd a kárt, amit a kutyák okoznak. Pl. megbeszélhetnétek a szomszéddal, hogy az utcafrontot ő is áramozza be, ennél jobbat én sem tudok.

Az meg tény, hogy a kutyáknak nem elég az a foglalkozás, ha kiszöknek. Szerinted miért megy el? Mert hiányzik neki pár kilóméter, meg némi inger. Ha a gazdájától nem kapja meg, elintézi magának. Alapból a foglalkozás nem abból kellene, hogy álljon, hogy kint vagytok az udvaron, hanem hogy elmentek vele sétálni. Nem évente egyszer, hanem mondjuk minden másnap, minimum 1 órára (és ez még csak, ha a kutya mozgásigénye nem nagy), emellett az agyát is lefárasztjátok különböző feladatok tanításával. Hidd el, egy fáradt kutyának eszébe sem jut álépni a kaput.

2014. okt. 25. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Amúgy ha mondjuk 10 alkalommal megrázza a pásztor a kutyát, ki is kapcsolhatjátok, tuti, hogy nem próbálkozik többször. Ha pár hónap után megint, akkor ismét bekapcsoljátok pár napra. A költség szerintem így is kissebb, mintha a kutyák mindent szétkapnak, vagy ha a saját kutyátok kezelésére kell százazreket az állatorvosnál hagyni.
2014. okt. 25. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Azért azzal a feljelentéssel sem várnék. Hogy ki mit mondott, nem számít. Írásos feljelentés, aztán , ha nem lépnek, a helyi rendőrségnek , jegyzőnek van felettes szerve. A birkaevő esetnél nem értem, hogyan lehet letagadni a kutyát, amikor chip kell már bele jó ideje. Annál pedig ott a tulajdonos neve.Sárga cetli, vagy sem, annak az embernek is kötelessége chippeltetni és oltatni a kutyáit. Ha nincs oltása a két kóborlónak, mehet a levél a NÉBIH megfelelő osztályának.
2014. okt. 25. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Én sem azt mondtam,hogy a világot váltsa meg valaki,TANÀCSOT kértem olyantòl akinek volt hasonlò esete!!!Mint már írtam,de leírom még 1x....a kutyákkal semmi probléma nem volt amíg azok a dögök nem kezdtek el átjárni!Meg azt is írtam,hogy közöltem a problémát a szomszéddal mire Ő elkezdett k.anyázni,és fenyegetőzni...konkrétan átkiabált a páromnak amikor a kerítést csinálta,hogy őt is,meg az apját is a nagyapja után küldi!!!Szerinted akkor meg lehet beszélni vele akármit is...amikor arra nem veszi a fáradtságot,hogy a saját kerítését megcsinálja!!Mi meg nem fogjuk megcsináltatni az összes szomszéd kerítését!!Nem azért,de az ilyeneknek szerinted van chip a kutyákba,főleg ha le is tagadja!!Hiába kötelező,meg törvény ugyan ki ellenőrzi azt le,hogy van-e a kutyában?Ne haragudj,de nekem olyan írjon aki törvényes ùton valò gyors megoldást tud!!Mivel már mindent pròbáltunk!!!
2014. okt. 25. 22:28
 10/13 anonim ***** válasza:
Akkor nem tudom mit vársz. Sorban irogatjuk neked a megoldásokat, te nem jelented fel, te nem csinálsz villanypásztort, a te kutyád meg van nevelve, te nem beszéled meg senkivel, tök mindegy, mit írunk, te csak azt bírod megindokolni, hogy az miért nem jó. De ha ennyire nem akarsz semmit csinálni, és ennyire tudod, hogy miért lehetetlen a helyzeted, akkor azt nem értem, miért nem búcsúzol el csendben a tyúkjaidtól...Szerintem ez elég egyértelmű. Ha unod már, amit a kutyák művelnek, intézkedsz, és kipróbálsz minden lehetséges verziót. Ha nem, akkor meg ezek szerint mégsem zavar annyira.
2014. okt. 25. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!