Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Border collie mennyire barátsá...

Border collie mennyire barátságos kutya összehasonlítva mondjuk egy magyar vizslával, melyet "mágneskutyának" is hívnak, annyira imád gazdiközelben lenni?

Figyelt kérdés
2015. ápr. 5. 22:52
 1/7 anonim ***** válasza:
35%

A border koli egy nagyon okos fajta kutya :) folyamatosan foglalkozni kell vele le kell kötni az agyát feladatokkal...

Gyorsan tanul ugyan lehet szocializálni de kisgyermekekhez nem ajánlott... Lakásba nem javasolt a tartása ugyan is a border koli pásztor kutya rengeteg mozgásra figyelemre és tanításra van szüksége

2015. ápr. 5. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
72%

Elsőnek. Először is Border collie a fajta neve. Másodszorppedig nem ez volt a kérdés, amire válaszoltál.


Kérdező. Kevésbé barátságos a vizslahoz képest, állandóan csak a munkán járaz agya. Bár az enyém elég emberes, általánosságban elmondható róluk, hogy simán elmennek mással is, ha munkáról, játékról van szó. Nem kimondottan gazdi s*ggében logó fajta, de rendkívül együttműködő és lelkes, ha dolgozni kell. Én nem bántam meg soha nem választanék más fajtát. Szerintem ha a vizslához hasonló jellemű, energiaszintű kutyát keresel, akkor jó választás lehet.

2015. ápr. 5. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nagyon barátságos kutya, de soha nem áll meg egy kicsit sem. Össze lehet vele barátkoztatni, egyáltalán nem ellenséges, de nagyon makacs. Néha támadja a másikat (legalábbis a miénk) de első sorban kihasználja ellene, hogy több esze van. Ugyanolyan emberbarát, emberközpontú kutyus, mindig társaság kell neki.
2015. ápr. 6. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A Border makacs? Ezt sosem értettem. Imád együttműködni az emberrel, az élteti, hogy teljesítse a kapott feladatokat. Ha ez a kutyafajta makacs, ott valami nagyon nincs rendben, ott a kutya hülyére veszi a gazdát, valószínűleg úgy gondolja, hogy jobban tudja nála. Ez pedig nem a kutya hibája, hogy a gazdáját alkalmatlannak találja ezért tojik a fejére. A Borderben a megfelelni akarás/engedelmességi készség már megvan alapból, de a gazdának kell alkalmassá válni a kutya szemében az irányítási pozícióra. Ha ezt valaki pont egy Bordernél nem tudja elérni, az mit kezdene egy Beagle-el?
2015. ápr. 6. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem nem...nem a gazdival makacs. A többi kutyával. Sokkak makacsabb meg kitartóbb mint a többi. Igenis makacs mint a nemtudommi XD
2015. ápr. 6. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Hát a többi kutyát az enyém sem bírja sajnos. Leginkább levegőnek nézi őket, és ha megy utána egy másik kutya, akkor meg hátracsíp egyet, hogy kopjon le.
2015. ápr. 6. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Zakurocska válasza:
Nekem border collie-m van, és nagyon kedves,barátságos. Mikor hazajövök az iskolából már rögtön jön és örül, ugrál, nyalogat. Emellett még a házat is őrzi a drága :))) SOHA nem válnék meg tőle, csodálatos lelke van
2015. máj. 8. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!