Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Yorki vagy Bolognese? A...

Yorki vagy Bolognese? A bolognese mekkorára nő meg? Kistestű kutyát szeretnék de nem tudom eldönteni.

Figyelt kérdés
A yorkiról azt hallottam hogy nagyon kényes és nehezen lehet szobatisztaságra szokatni.De külsőre aranyosabb szerintem. 30-40 ezer körül vennék yorkit de azt mondták h ennyi pénzért nem ritka, hogy valamilyen csont problémája van.
2010. febr. 18. 22:25
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

A yorki is csak egy kutya, semmivel se nehezebb szobatisztaságra szoktatni, mint egy menhelyi keveréket. Mivel azonban terrier, ezért eléggé önfejű - ezt a legtöbben, akik divatkutyának tartják, nem veszik figyelembe.


30-40 ezerért csak a szaporítót gazdagítod, közben meg ki tudja, milyen kutyád lesz, mennyire beteg, mennyire ideggyenge, mennyire túltenyésztett - egyáltalán yorki-e. (Nem egy vásárlót csaptak be, aztán ezeken az oldalakon sírta ki, hogy rásóztak egy keveréket.) Azt a 60 ezret, amit így megspórolnál (tenyésztőtől 100-ért vehetnél fajtatiszta, GARANTÁLTAN EGÉSZSÉGES kutyust), ráköltheted az állatorvosra.

2010. febr. 18. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
90%
nekem bolognese-m van, kis termetű kutyus és gyönyörű. csak itt is vigyázni kell, mert a túltenyésztés miatt lehetnek problémák (az enyémnek hétévesen már alig van foga, és epilepsziás)
2010. febr. 18. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
ismerős tenyésztőtől venném a kutyát és azért kerül ennyibe mert ÁLLÍTÓLAG tavasszal sokkal több kiskutya születik és nincs rá akkora kereslet. am meg sztem a 100ezres kutyának is lehet annyi nyűgje mint egy 40 ezresnek.. nekem nem kell semilyen díjnyertes szülők kutyája meg semmi ilyesmi.
2010. febr. 18. 22:54
 4/17 anonim ***** válasza:
85%

Megvan az olcsóságnak az oka, és hidd el, nem az, hogy ismerős.


Akkor miért is akarnak egy fajtatiszta kutyától ingyen (jelen esetben olcsón) megszabadulni?


- főleg akkor, ha az illető szaporító, és a nyakán maradt egy-két kölyök, és nem akarja sokáig tartani, mert akkor etetni, meg oltatni kellene, és idősebb kölyköket, ha nem kiváló minőségűek, nehezebb eladni,


- ha az a fajtatiszta mégsem annyira fajtatiszta, mert egy 7-8 hetes gombócon nem látszik annyira, de egy nagyobbon már jobban, hogy keverék...,


- ha kamionra termelte, és nem vette át a kereskedő, és már jön a következő (sokszor több, 6-8) alom is, és kell a hely,


- ha beteg, és kezeltetni kellene, ami ugye pénzbe kerül

[link]


Olcsó húsnak rendszerint híg a leve. Ez igaz a konyhában, és igaz a kutyapiacon is. Mi is kaptunk már fajtatiszta kölyköket ingyen, nem is egyszer, "ismerőstől". Hiába oltattuk le, egytől egyig elpusztultak pár héten belül... El nem mondhatom, micsoda szívfájdalom volt végignézni, hogyan pusztulnak el szegény kölykök, hogyan fogynak el hasmenéstől, a könyörgő szemeiket... :-(


Akkor még gyerek voltam. Most már felnőtt, de ezt soha többé nem akartam átélni. Vagy menhelyről lesz kutyám, vagy tenyésztőtől. Mivel tenyésztőre nincs pénzem, maradt a menhely. Kistestű kutyám van (12 kiló), utcai keverék, és imádjuk egymást.

2010. febr. 18. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem nincs meg kutyam, pedig evek ota szeretnek. Eddig sajnos meg nem teremtodott meg az idealis anyagi es csaladi hatter, ezert varok a megvetellel. A yorki a kedvencem es mar annyira belebolondultam a "kutyazasba", hogy kinomban a kutyas oldalakon elem ki magam :) Rengeteg mindent tanultam (szerencsere) es ugy erzem, hogy sok kutyasnal tobbet tudok a kutyatartasrol, mar csak at kene ultetni gyakorlatba :)

Azt tudnod kell, hogy 40 ezerert nem fogsz olyan yorkit kapni, amit egy lelkiismeretes kutyatarto hajlando lenne megvenni. En Svedorszagban elek, itt egy jo minosegu kutya 400ezer forint! Igaz, itt az elet is dragabb es a fizetesek is nagyobbak, de annak idejen Magyarorszagon is magankutatast vegeztem megbizhato tenyesztokkel kapcsolatban, es arra jottem ra, hogy 100ezer korul mar lehet jo tenyesztot talalni. De az ar sem garancia am! Egy szaporito is adhatja dragan a kutyajat, az viszont biztos, hogy egy jo tenyeszto nem fogja olcson adni az ovet. Egy minosegi tenyeszto kiallitasokra viszi a kutyait es jo eredmenyeket er el. Ennek nem az a lenyege, hogy egy dijnyertes kutya kolykeit csillagos aron tud majd eladni, hanem az, hogy gondolj csak bele, ha az a kutya kepes volt ilyen jo eredmenyeket elerni, akkor az a kutyu tovabbtenyesztheto. De nem csak a kiallitasok szamitanak. Kutyat csak akkor lehet tovabb tenyeszteni, ha elotte reszt vett tenyeszszemlen. A tenyeszszemlen szakertok allapitjak meg, hogy a kutya tenyesztesre alkalmas-e, vagy nem es errol dokumentumot is kiallitanak. A szaporitok viszont altalaban ezzel nem torodnek. A tenyesztok kutyai nem azert dragak, mert fel akarnak vagni a minoseggel, hanem azert, mert jo kutyat tenyeszteni sok penzbe kerul! A szaporito azert tudja olcson adni a kutyait, mert nem torodik a minoseggel, csak azzal, hogy minel kevesebb ido alatt minel tobb kutyat tudjon szaporitani, mert annal tobb penzt fog kapni. Es ha kesobb kiderul, hogy nem azt kaptad, amit kellett volna, hiaba mesz vissza reklamalni.

Hadd irjam le, hogy a tenyeszto ezzel szemben mit vallal. A tenyeszto, akitol en tervezek yorkit venni, elbeszelgetett velem, kerdeseket tett fel, hogy kideritse, jo helyre kerul-e majd a kolyok. Kihangsulyozta, hogy szeretne velem kapcsolatban maradni es szeretne tudni, hogyan boldogulok a kesobbiekben. A kiskutyat nem adja el 8 hetes kora elott, de orulne neki, ha 10 hetesen vinnem el, mert a kistermetu kutyaknak allitolag tovabb van szukseguk az anyjukra.

A kutya oltva lesz, feregtelenitve, szobatisztasagra elonevelve, chipezve lesz az azonosithatosag erdekeben, torzskonyvet kapok, oltasi konyvet, szerzodest a megvetelrol es egeszsegugyi GARANCIAT, ami 3evre szol! Ja, es meg egy kezdo-csomagot is, ami peldaul tartalmaz egy kis adagot abbol a kajabol, amihez hozza lett szoktatva. Es persze kapcsolattartas..ha barmi problemam\kerdesem van, barmikor rendelkezesemre all a tanacsaival. Valamint, ha ugy kivanom, elintezi nekem az ivartalanittatast is, hogy annak az intezesevel se legyen mar gondom.

Egy tenyeszto nem viszi vasarba a kutyakat, hogy ott eladhassa, hanem honlapjuk van, ahol kihirdetik mar joval szuletes elott azt is, hogy mikorra varnak kiskutyakat, es ekkor elo lehet rajuk jegyeztetni. A tenyesztoket meg lehet latogatni a sajat otthonukban, ahol eldontheted, hogy amit latsz, az tetszik-e. Mar hetekkel megvetel elott elmehetsz kivalasztani a kiskutyat, kovetheted a fejlodeset.

Igy osszessegeben ez azert sokkal jobban hangzik, mint az, hogy kimegy az ember a vasarba, es vesz egy yorkit, ha eppen van elado.

En egyszer talaltam egy oldalt, ahol teljes reszletessegeben le volt irva, hogy miert olyan draga a kutyak tenyesztese, milyen koltsegekkel jar mar az alom megtervezesetol kezdve egeszen a 8hetes kutya elviteleig.

Ha elszant vagy, te is biztos megtalalod, ha nem is ugyanazt, de egy hasonlot.

Es annak is nezz utana, hogy az allatorvosok milyen arakkal dolgoznak. Mar a megvetel elott felkeresheted az allatorvost es erdeklodhetsz az arakrol, de sokuknak van weboldala is. Ez azert fontos, mert meg a legjobb minosegu kutyaval sem lehet kikerulni az orvoshoz jarast, es sulyos penzeket ott lehet hagyni.

Nagyon nagyon korultekinto es sikeres vasarlast kivanok!

2010. febr. 18. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Előzőnek: nem ez az az oldal? [link]
2010. febr. 18. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Ja, es a csontproblemakrol annyit, hogy nem csak a yorkiknal problema, hanem altalaban a kistestu kutyaknal, peldaul a csivavanal is. Ez azert van, mert picikek a csontjaik, eleg gyengek es sokszor jelentkeznek naluk izuleti panaszok, peldaul ficam, foleg idosebb korban. Minden fajta kutyanak vannak a fajtara jellemzo betegsegeik, ezeknek is inkabb weboldalakon nezz utanak, mert az a tapasztalatom, hogy ezen az oldalon altalaba sajnos eleg buta valaszok szoktak szuletni.
2010. febr. 18. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
41%

Mekkorára nő a bolognese? Életedben nem láttál még? Hogy választhatsz magadnak egy olyan kutyát, amiről magadtól nem tudod hogy mekkora?

Menj már ki egy kutyakiállításra, aztán legalább nézd meg hogy néz ki ... mi lesz ha csak azután jössz rá hogy nem is tetszik mikor már megvetted?

2010. febr. 19. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
mert szted mindig van kutyakiállítás hogy csak úgy elmenjek és megnézzem?? sztem ha nem tudsz normálisan válaszolni akkor nem kell. ez az oldal azért van hogy kérdezzünk. egyébként az előző válaszolóknak nagyon köszönöm.. meg fogom gondolni honnan veszek yorkit és mennyiért! :)
2010. febr. 19. 11:53
 10/17 anonim ***** válasza:

példul van holnap is ... de elég kevés hétvége van amikor nincs.. csak utánna kellene nézni, nem rögtön hörögni

[link]

és normálisan válaszoltam ... én soha nem vennék látatlanba semmit .. föleg nem kutyát

2010. febr. 19. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!