Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Le akarom szoktatni a kiskutyá...

Le akarom szoktatni a kiskutyámat az ölbenlevésről, de jót teszek ezzel?

Figyelt kérdés
Azt tanácsolták itt, hogy ne szoktassam hozzá, nyolc hetes kisvizslámat arra, hogy az ölemben van, ma kezdem, de olyan szomorúan néz rám, mint aki csalódott bennem :( sokszor lekuporodok mellé, de egész nap csak fekszik azóta, és olyan szomorúan néz:( biztos ezt kell csinálni? Nem jókedvű, nem játszik, csak fekszik szegény.
2015. márc. 17. 14:15
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Ja, és egész nap a papucsomon fekszik, szerintem érzi rajta a szagomat. :(
2015. márc. 17. 14:17
 2/13 anonim ***** válasza:
80%

Miért kéne leszoktatni róla? Engem sosem zavart és semmi hátrányát nem látom.

Egyébként ekkora kutyánál teljesen normális, hogy így kötődik. Az enyém is a lábamon aludt napközben.

2015. márc. 17. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
83%
Én sem értem miért tanácsolnak ilyet. A kiskutyáknak szükségük van még valaki közelségére. Az enyém már 4 éves, de még mindig az ölembe szokott feküdni. Jó, nem teljesen, mert akkora mint a ló :D , csak az első mancsaival és a fejével. :)
2015. márc. 17. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__6680555-kolyo..


Itt a kêrdésem,ahol ezt javasolták többen is.

2015. márc. 17. 14:34
 5/13 HUN_Sector ***** válasza:
100%

Az én kis keverékem is imád az ölemben lenni, ott aludni.

Érző lények, kell nekik a szeret :)

2015. márc. 17. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
79%
Ha téged zavarni fog ha nagy korában fel fog mászni rád,akkor leszoktathatod,de ha nem fog zavarni nyugodtan engedd csak fel.Amúgy ha így leszoktatod akkor ülj le mellé,mert akkor megszokja hogy nem mehet fel hozzád,de így is szereted.
2015. márc. 17. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
70%
Semmi baj azzal, ha az öledben fekszik. Ahogyan előttem írták, a kutyáknak szükségük van a testi kontaktusra. Ha később nagyobb lesz, még megtaníthatod arra, hogy csak a fejét tegye az öledbe.
2015. márc. 17. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Hát, nem tudom, mi meg most 3-an írtuk, hogy semmi hátrányunk nem lett belőle. Hozzáteszem nem vagyok felelőtlen gazdi. Rendes, okos kutyám van, rendszeresen eljárunk vele túrázni, nyaralni, sétálni és kutyasuliba is járunk, tehát kutyának tartom, nem plüss játéknak vagy kiegészítőnek.

Az más, ha magadtól veszed állandóan ölbe és úgy hurcibálod mindenhova, de az, hogy néha ott van...

De ha mindenáron le akarod szoktatni, akkor fokozatosan tedd, tehát először mondjuk csak rakd magad mellé és úgy simogasd, aztán üljetek le a földre, melletted a kutya stb és így tovább. Le fog szokni róla egy idő után.

Az más kérdés, hogy én pl imádom mikor hideg téli estéken mellém bújik és ott szuszog hozzám gömbölyödve. Ha a földre lenne parancsolva biztosan nem csinálná.

2015. márc. 17. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
55%
Ha jol ertelmezem, azert irtak a tobbiek, mert nagykoraban nehez lesz es nem fogod elbirni. De ha neked nagykoraban is megfelel, akkor semmi gond nincs vele.
2015. márc. 17. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

:)köszi mindenkinek :)


Engem nem zavar. Már hogy zavarna? Imádom amikor elalszik az ölemben. Csak ő az első kutyám, és jól szeretném csinálni. Így is sokat simogatom, de akkor nem erőltetem tovább, megyek és felveszem az ölembe:)

2015. márc. 17. 15:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!