Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért találják sokan feleslege...

Miért találják sokan feleslegesnek a kutyaovit?

Figyelt kérdés
2015. ápr. 7. 14:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
85%
Egy olyan országban, ahol az ivartalanítást és az állatorvost is sokan feleslegesnek találják, ne csodálkozzál rajta. :/
2015. ápr. 7. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Én nem tartom annak, de gondolom azért nem járnak oda sokan, mert:

- Nem akarnak erre is költeni.

- Úgy gondolják ők is tudnak kutyákat/kölyköket találni a környéken, akikkel lehet szocializálni az ő csemetéjüket.

- Remélem nem, de lesz.rják, hogy a kutyát nevelni is kell, meg szocializálni.

-Mert megtudják (vagy ezt hiszik) tanítani az alapokat a kutyának otthon is.

- Esetleg azt sem tudják, hogy ilyen létezik, vagy annyira vidéken laknak, hogy 1,5 órát kellene kocsikázni vagy buszozni a következő oviig.

- Egyszerű emberek, akiknek az ilyen dolgok nem fontosak, náluk a kutya csak egy tárgy, aki patkányokat fog és távoltartja a hívatlan vendégeket. :(

2015. ápr. 7. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Az előző válaszolóval értek egyet. Nálunk is rengeteget kell menni a következőig, az azt jelenti, hogy csak a kutya odavitele, rengeteg pénzbe kerülne. Ellenben itt a kutya nem tárgy, hanem társ, de 4 kutyát nehéz és drága lenne mindig kutyaoviba, kutyasuliba hurcolni. Mindig is volt kutyánk, nem hordjuk ilyen helyekre, mivel mint már írtam rettenetesen messze van, mégis szocializálva vannak. Nagyon sokan vannak akik tényleg rászorulnak, mert kezdő kutyások, és nem tudnak vele bánni, de aki tudja mit csinál, és nem akarja kiképezni a kutyáját, hanem csak az alap dolgokat megtanítani vele, az simán megteheti otthon is. Magyarországon ennek nincs hagyománya, amivel még nem is lenne baj. A baj ott kezdődik, hogy sokan mivel nem tudnak bánni a kutyával, inkább ütik, "mert úgy majd megtanulja". Az már elég gáz....
2015. ápr. 7. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%
Mert a kutyaoviban nincs kellő fegyelem ês egymástól a rossz viselkedést tanulják! Először fohadjon szót játszon velem majd ha a kellő fegyelem és behívás megvan akkor mehet másokkal is!
2015. ápr. 7. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Már itt is tanácsolták hogy ne vigyük oviba bohóckodni a kutyát, én inkább erre gondoltam. Amúgy nekünk sokat segített. Most kerültünk suliba és az én kutyám már sokkal okosabb azoknál akik előtte nem jártak oviba. Ezért nem értem hogy miért gondolják néhányan hogy értelmetlen. A távolság még érthető, de aki egy nagyvárosban lakik ahol legalább 3 ovi van annak nem kéne hülyeségnek tartani.
2015. ápr. 7. 15:32
 6/12 anonim ***** válasza:

Bocsánat, nem okosabb, szófogadóbb. Van különbség :)


Hogy ne csak offoljak. Nekünk 7 kg-os tibeti spánielünk van, nagyon okos, de nagyon fegyelmezetlen. Pl. Pórázon azt mondom, Vársz, megáll, megvár, még póráz nélkül is megteszi járda szélén, van, hogy le is ül. Ezt is tanítottam neki. Ért mindent, csak le..sz.rja. De amint kutyát lát, már nem fogad szót.


Annó úgy voltunk vele, hogy jaj de cuki, alig fél kg, elbírunk vele. Ja, csak nem gondoltunk bele, mi lesz később. Most is elbírunk vele, csak nem fogad szót, őt is és minket is megkímélne sok idegeskedéstől. :)


Megmondtam a férjemnek, hogy ha legközelebb lesz kutyánk, még ha egy 2 kg-os kis szobacirkáló lesz, elvisszük :) Mert igenis fontos, hogy legalább az alapokat megtanulja :)


Bár van egy bácsi a környéken, a második rotiját neveli, kb. 7 hónapos a mostani, és úgy sétál mellette, mint egy tündér póráz nélkül. Aki így ért a kutyákhoz, annak valóban nem fontos, de én nem vagyok ilyen penge :)

2015. ápr. 7. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
72%
Nekem német juhászom van, mikor 3 hónapos korában el akartam vinni kutyaoviba, majd suliba, a tenyésztője mondta, hogy ne tegyem, még korai. Csak a szocializálására figyeljek, és magam nevelgessem. 4,5 hónapos volt, mikor elvittük kutyasuliba, azóta járunk, Most 10 hónapos, a kiképző szerint már simán letenné az engedelmességit. Nem vesztettünk semmit, hogy nem járt kutyaoviba. Viszont nagyon jól szocializált kutyákkal és emberekkel is jól kijön, és imádja a gyerekeket (ez nálunk fontos szempont volt). A tenyésztője egyébként mesterkiképző és vizsgáztató, kifejezetten német juhászokkal foglalkozik. Nem bántam meg, hogy hallgattam rá.
2015. ápr. 7. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Néhány alkalommal voltam,de igazából nekem nem érte meg,hogy folyamatosan járjak.A suli viszont már hasznos volt.Ettől függetlenül szerintem jó azoknak,akik tényleg nulla kutyás tapasztalattal rendelkeznek,vagy nemmtudják más kutyák közé vinni az ebüket.
2015. ápr. 7. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Kezdőknek jó. Jómagam ha jól számolom, a 6. kutyámat koptatom, ha kölyökkutyám lenne, nem érezném szükségét annak, hogy elvigyem. Esetleg ha olyan helyen laknék, ahol abszolút ne tud más kutyákkal találkozni, akkor elvinném.
2015. ápr. 7. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem nagyon is hasznos, főleg akkor ha valaki abszolute kezdő kutyás.


Vannak akik nem tudják megoldani a társas érintkezést - kutyák közötti szocializáció- nem tudják megítélni a kutyájuk viselkedését, stb. azoknak remek dolog.


Vannak bevállalósabbak akik önmaguk tanítják nevelik a kutyát többnyire jó eredménnyel, és a fenti igényeket is meg tudják oldani.


Aki szerint felesleges az khm. kissé csőlátású, vagy öntelt hólyag:)


Én magam neveltem a kutyám, de jelzem szerencsére nem volt nehéz dolgom vele.


Ha valaki eljut odáig, hogy elviszi a kutyáját oviba - is - az már egészen jó úton halad a felelős kutyagazdiként is!:)

2015. ápr. 8. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!