Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kiskutyát, honnan?

Kiskutyát, honnan?

Figyelt kérdés
Egy kedves ismerősömnek keresek már hosszú idő óta kölyök németjuhászt eredménytelenül. Drága egy ilyen kutya, szóval jobb lenne valami olyan ahol elajándékozzák. Valaki nem tud, vagy ismer valakit aki tudna nekem segíteni? (BP környéke) A kutyus május vége felé kéne

2015. ápr. 7. 17:52
 1/5 anonim ***** válasza:
Relatív mi a drága, a jó kutyát meg kell fizetni ! Milyen célra kerestek kutyát kiállítás, munka, hobbi? Szoktam tudni jó árban
2015. ápr. 7. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Tudom, én vagyok a szemét kötekedő, de ha beteg lesz az olcsón vagy ingyen szerzett kutya, pl. diszpláziás, aminek a kezelése igen kemény összeg is lehet, és bizony ennél a fajtánál igen jó esély van rá, akkor a "kedv ges ismerős" mit fog csinálni??
2015. ápr. 7. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ajándékba nem fogsz fajtatiszta német juhászt kapni. Felmerül bennem a kérdés, hogy ha drága a kutya vételára, akkor lesz-e pénze az ismerősödnek a minőségi etetésre, oltásokra, bolha-kullancs elleni szerre - ezek is elég drágák ám, nem beszélve egy váratlan betegségről vagy balesetről, ami akár több 100 ezres állatorvosi költséget jelent?

Fajtamentésnél és menhelyeken rengeteg német juhász jellegű kölyök van, természetesen nem fajtatiszták, de hasonlóan néznek ki.

Ha pedig mindenképpen igazi fajtatiszta német juhászt szeretne, akkor kezdje el félretenni azt a pénzt, amit amúgy a kutyára költene (mondjuk, havi 15 ezer Ft-ot) és kb. 1 év alatt meglesz a kutya vételárára a pénz.

2015. ápr. 7. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Drága bizony. Nem azért, mert a gonosz háttérhatalmak ezzel nyúlják a népet, hanem mert egy jó (értsd: testben-agyban minőségi) kutyának ennyi az ára!

Menhelyen is lehet találni német juhász jellegű kutyákat, kölyköket is dögivel, és az még mindig jobb, mint 20-30 000 Ft-tal támogatni egy szaporítót, aki a kutyáit csak pénzautomatának tekinti.

Vagy minőségi, törzskönyves kutyát vegyetek (ne ám úgy, hogy "még nincs kész a törzskönyv, majd postázzuk", ha ilyet találtok, meneküljetek, mert átvernek!) vagy menhelyről mentsetek ki egyet.

2015. ápr. 8. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Egy német juhász méretű kutya, akármivel etetik, egy év alatt legalább annyit eszik, amennyibe egy rendes, tenyésztőtől vett példány kerül. És él 10+ évig. És ez csak az etetés költsége. Érdemes a kutyán magán spórolni?
2015. ápr. 8. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!