Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miert nem nepszeru a pumi?

Miert nem nepszeru a pumi?

Figyelt kérdés
A puli ugye nagyon regota nepszeru, minden utcaban van harom legalabb. A mudi is nagyon elkezdett feljonni az utobbi evekben, itthon ma mar egyaltalan nem szamit ritka fajtanak, a sportkutyasok is kezdik felfedezni maguknak, kulfoldon is kezd terjedni. Viszont a pumi meg mindig nagyon nepszerutlen. Mi lehet az oka? Arra tudok csak gondolni, hogy megijednek az emberek a kozmetikazastol, de a puli is kozmetikazos fajta, a pumi kozmetikaja pedig egyaltalan nem veszes, evente 2-3x kell vinni.
2015. ápr. 8. 00:33
1 2
 1/13 anonim válasza:
52%
Nagy a mozgásigénye, én ezért nem ezt a fajtát választom (panelban lakom)
2015. ápr. 8. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Persze, de itt most a tobbi magyar terelokutyaval osszehasonlitva kerdes es nem az, hogy te szemely szerint miert nem tartod, mikor amugy sem akarnal ilyen kaliberu kutyat (se mudit, se pulit, se bordert).
2015. ápr. 8. 07:01
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanazért, amiért a többi népszerűtlen fajta sem gyakori: csak. Nem lehet mindig minden kutyafajta elterjedt, némelyikek háttérbe szorulnak, amíg a többiek feljönnek. És mivel nem ismerik annyira, ezért vagy szóba se kerül fajtaválasztáskor, vagy tartanak tőle, hogy macerás lesz (sokat ugat, sok a dolog a szőrével, stb.), utánanézni meg ugye mindig nehezebb, mint egy már ismert fajtára rábökni, hogy na akkor inkább az legyen.
2015. ápr. 8. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerencsére nem az...azért ezt hozzátenném:)


A pumi talán nem olyan tetszetős küllemű - hiszen nagyon sokan T. az igen kevés kivételnek - küllemre választ kutyát.


Majd ha valamelyik híresség egy pumival fog valahol virítani akkor bizonyára ráugranak az emberek.


De őszintén remélem, hogy ez nem következik be.

2015. ápr. 8. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Mert nem divatos és macerás.
2015. ápr. 8. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Akumi, ez igaz, csak furcsa, hogy ha az emberek elkezdenek erdeklodni a puli es a mudi irant, akkor a pumi miert nem jon a kepbe.

Teny, hogy ha nincs kozmetikazva, akkor kullemre nem valami szepek, de szerintem kozmetika utan nagyon is a mai kutyaidealnak megfelelo kullemuk van.

2015. ápr. 8. 11:36
 7/13 anonim válasza:
100%
Ha fiatal korátol hozzá van szoktatva a nyíráshoz semmi gond nincs vele.Ha a feleségem nyírni szokta, még el is szokott aludni.
2015. ápr. 8. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Hát én azért kutyások között (akik nem csak labdát dobálni tartanak kutyát) látok jópárat és ott a megítélése is elég jó. Nekem személy szerint semmi bajom a kozmetikázásával, igazából sajnálom is, hogy olyan kutyát tartok akit nem lehet ilyenekkel nyúzni. Viszont nem tetszik a kinézete. Nem szeretem ha egy kutyának nem áll a füle, hosszú a szőr a pofáján, és feltekeri a farkát. A terrierek jellemét sem szeretem. Ezért tartok mudit. :)
2015. ápr. 8. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Utolso: en azt latom, hogy sportversenyeken indul 10 mudi, 2-3 pumi es max 1 puli. Kiallitasnal ugyanez, csak ott tobb a puli, mint a masik ketto. Nemzetkozi szinten detto, pl nezd meg, hogy az agility vb-n hany pumit latsz es hany mudit.

Egyebkent en is mudis vagyok (bar most eppen sajnos nincs), csak elgondolkodtam, hogy miert nem fedeztek fel tobben a fajtat.

2015. ápr. 8. 17:08
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

szerintem addig jó, amíg nem túl népszerű egy fajta. Addig nincs agyontenyésztve, leginkább oylanok tartják akik átgondolják, stb.

Csak hogy példát említsek: vizsla. eléggé divatkutya lett a környékemen, persze az igényeivel már nem foglalkoznak.

Érted...

2015. ápr. 8. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!