Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyibe kerulhet mondjuk egy...

Mennyibe kerulhet mondjuk egy 10hetes yorkit ivartalanittatni Budapesten?

Figyelt kérdés
Kerlek, csak olyanok irjanak, akik nem csak talalgatnak, hanem akik valamilyen szemelyes tapasztalat altal tudjak.
2010. febr. 19. 14:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
82%

kan vagy szuka?

mellesleg minden orvosnál más azért csak találgatni tudunk ... csak akkor kapsz pontos infot, ha felhivod a választott állatotvost, rajta kivűl senki sem fogja megmondani

2010. febr. 19. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
50%
10 hetesen még nagyon korai, túl fiatal a kutya. Kérdezz meg állatorvosokat, mert ez nem fix összeg, mindegyiknél változó. Én tudok 10 és 14e Ft-ért ivartalanító orvost is. Függ a kutya méretétől, kg-ra megy az altató is. Biztos van olcsóbb és drágább is, ne az árát nézd elsősorban, a lényeg, hogy jó állatorvos csinálja, aki ért hozzá.
2010. febr. 19. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Függ attól, hogy kan vagy szuka, és függ a testmérettől is. (Fajtától nem függ.)


Már ilyen korán, még az első tüzelés illetve 3 hónapos kor előtt is lehet ivartalanítani a kutyust. Olvad el ezt, ez részletesen leírja: [link]


Ami az árakat illeti... Van itt egy árlista: [link] Ez elég kedvezményes, Budapesten biztosan drágább, de összehasonlítási alapnak jó lehet.

2010. febr. 19. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
34%
7 hónapos kora előtt biztos hogy nem ivartalanítják ki. nekem kan kutyusom van ő most három hónapos csak a köldöksérv műtéte lesz az ivartalanítás csak 7 hónapos korában. A kan kutyáknál mérettől függően 15000-22000 forint között, a nőstény kutyáknál szintén mérettől függően 25000-35000 forint között. Ettől felfelé bármi lehet, de a leírt határok alatt rendes anyaggal, tisztességes adózás és rendesen felszerelt ( biztonságos operációhoz felszerelt) rendelőben nem lehet dolgozni. A fenti árak már így is minimális munkadíjat tartalmaznak.
2010. febr. 19. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Újra ivartalanítási akció az ország több pontján!

2010.01.25-től 2010.03.14-ig tart.

[link]

2010. febr. 19. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Az én kutyámat 25ért ivartalanították. Össze gyűjtöttem a saját zsebpénzem. Nyilván a saját állatorvosunkkal csináltattam, aki szerintem jó doki. Van nálunk állatkórház is ott 15-ből megúsztam volna. Lényeges különbség, de nekem mindegy csak legyen jó kezekbe! :) DOKI FÜGGŐ AZ ÁR!
2010. febr. 19. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Draga valaszolok, koszonom a hasznos valaszokat. Rengeteget olvastam mar az ivartalanittatasrol, es a legjobb szakorvosok azt ajanljak, hogy a kutya kb 10hetes koraban torteno ivartalanittatasa a legjobb valasztas, de mindenkeppen az ivareres elott! Kulfoldon is ez a bevett szokas, remelem, Magyarorszagon is elterjed, es vegre elhalnak a tevhitek! Aki ezzel nincs tisztaban, szerintem jobb, ha utananez.

Aki azt irta, hogy merettol fugg, nem fajtatol...hat most erre mit mondjak? Eppen azert irtam, hogy 10 hetes yorki, mert ebbol lehet sejteni, hogy nem 10 kilos oriasbebirol van szo.

Azt valoban elfelejtettem emliteni, hogy szukarol van szo. Tudom, hogy nekik dragabb.

Ja, es termeszetesen nem azert erdeklodom, mert a legolcsobb es legigenytelenebb orvost akarom kifogni, hanem azert, hogy korulbelul legyen fogalmam az arakrol, hogy felkeszulhessek.

Valojaban ilyen valaszokra szamitottam peldaul: "szia, az en bolognesemet pl 20ezerert mutottek meg es meg voltam elegedve az orvossal"

Azert jott ilyen valasz is, es annak nagyon koszonom! Adok erte egy zold huvelykujjat :)

2010. febr. 19. 22:02
 8/11 A kérdező kommentje:
Aki a mancsok rendelot linkelte be: En is olvastam mar ezt az oldalt, a legkorrektebb, amit eddig talaltam. El kellene terjeszteni, mert ahogy ebbol a forumbol kiderul, rengeteg a tevhit.
2010. febr. 19. 22:06
 9/11 A kérdező kommentje:
Ja es koszi az arlistat is :)
2010. febr. 19. 22:08
 10/11 Akiteki ***** válasza:

Mindenki azt csinál a kutyájával sajnos, ami jólesik neki.

De kérdezz nem több állatorvost, majd elmondják, miért kell megvárni az ivarérettséget.

Ismerek dobermann szukát, akit 3 hónaposan ivartalanítottak, felnőtt kora óta is inkontinenciával küzd.

Egyébként az én 20 kilós kutyámat 16 ezerért ivartalanították. Egy yorki ennél olcsóbb.

2010. febr. 21. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!