Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Behívhatatlan kutya?!

Behívhatatlan kutya?!

Figyelt kérdés

Ivartalanított kan, befogadott kutyám behívhatatlan. Ha van kedve jön, ha nemm akkor nem jön. Eleinte mindig kapott jutalomfalatot de akkor kajaautomatának nézett, ha nálam érdekesebb dolgot látott, már nem jött vissza.

10 méteres ejtőernyőzsinórral kezdtük a gyakorlást. Nyilván tudja, mikor van rajta, ilyenkor mintakutya: első szóra ugrik. Ha nincs rajta, akkor tudja hogy nem tudok rá hatni, így nem fogad szót ha erélyesen rászólok sem. Hiszen ha nem akarja megvárni hogy odamenjek hozzá, és arra a helyre vigyem ahonnét hívtam csak továbbáll. Kergetni meg nem fogom...

Nem tudom mit tehetnék, nincs kutyasuli a közelben. Soha nem "kergetem", inkább én szoktam elfutni előle. Könyörögni sme szoktam, egyszer hívom, utána már nagyon erélyesen rászólok, de sokszor semmi. Ha elfutok, velem tart, de nem jön oda hozzám. Ha elbújok megijed persze de ha megtalál is csak a közelemben lesz.


Kérlek adjatok hatékony, gyakorlatias tanácsokat!

Fél éve van velem, 1,5 éves



2015. ápr. 8. 21:21
 1/9 anonim ***** válasza:
50%

Bocsi, hogy nem a kérdésedre válaszolok, de hasonló cipőben járok.

Befogadott, felnőtt, ivartalanított kutya, és néha "kis angyal" néha meg kezelhetetlen.


Rengeteget tanítom, és tényleg nagyon sok mindent tud, és van, hogy ismerősök csodálkoznak hogy milyen okos meg jól nevelt, de ez a behívás, nála kb. kedv kérdése.

Van amikor tényleg rohan, és nem tétovázik egy negyed pillanatot sem, de van amikor többször rá kell szólni és sajna olyan is, hogy le se tojja a fejem.

2015. ápr. 8. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Ismerős...

Illetve egy témakört nem érintettem: próbálom elérni hoyg falkavezér legyek, nem mehet ki előttem ajtón, laza póráz stb stb, de ez kevésnek bizonyul

2015. ápr. 8. 21:31
 3/9 anonim ***** válasza:
49%
Vidd el egy kutyasuliba, ott a szakértők elmondják mit tegyél, hosszú lenne itt csépelni a témát.
2015. ápr. 8. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
2015. ápr. 8. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A hosszú pórázon vezetés csak a nagyon fiatal kölyök kutyáknál válik be. Viszont használhatod, amíg a képzése tart. Foglalkozz vele nagyon sokat, játsz vele játék nélkül, és ha labdás, akkor behíváskor jutalmazd a labdájával! Amikor hívod, a hangod legyen vidám, érdekes, mintha valami hiperszuper dolog lenne a közeledben, amit muszáj megnézni. Ha a közeledbe megy, ne akard elkapni. Ha nem labdás, akkor jutalmazd prey dummyval.
2015. ápr. 8. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
67%

Célszerű lenne akkor egy távolabbi kutyasulit felkeresni vele.

És most fognak lepontozni, de nem érdekel, csak nyugodtan: ha már semmi sem segít, akkor jön az elektromos nyakörv. Pár alkalom, és megtanulja, hogy jobban jár, ha visszajön.

2015. ápr. 9. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"Nem tudom mit tehetnék, nincs kutyasuli a közelben."

Vidd messzire ;) Vagy hívj házhoz kiképzőt.

2015. ápr. 9. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Bár az én kutyámmal ilyen téren nem kellett szenvedni egyik barátnőmnek viszont sokat segítettem ugyanis az ő kutyája pont ilyen volt ahogy leírtad csak lányba...előttem íróhoz csak annyi hogy ha messze a kutyasuli akkor messze, nem éri meg órákat utazni egy délelőttért amúgy is nekem szart se segítettek a kutyasuliban...sőt csak rossz tapasztalataim vannak vele kapcsolatba...házhoz kihívni valakit meg gondolom nem egy olcsó buli szóval a tanácsom: először csak zárt helyen (mondjuk egy udvar) gyakoroljatok a kaja legyen mondjuk főtt husi vagy sajt és ne sima táp vagy ha játékos akkor a kedvenc játéka...ha a "marad" parancs szót ismeri akkor ültesd le valahova menj el és hívd be nagyon vidám és magas hangon és ne csak annyit mondj hogy "gyere ide" hanem többször ismételd vigyorogva magas hangon mintha nagyoon akarnád hogy odajöjjön, ezt többször ismételd póráz nélkül...úgy hogy egyre távolabb mész el tőle. Ha már úgy érzed hogy ez jól megy akkor ugyanezt csináld egy nyilvános helyen (minél kevesebb inger érje a kutyát)először pórázon majd ahogy otthon gyakoroltátok póráz nélkül...ha ez már megy neki mindenféle távolságból akkor próbálhatod meg hogy elengeded had menjen és ugyanúgy hívod ahogy próbáltátok előtte (ne félj kiabálni , sokan hülyének fognak nézni rám is mindig igy néznek de te csak koncentrálj a kutyádra) ha valami nem működik vagy nem világos akkor írj! :)
2015. ápr. 9. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszia válaszokat :)
2015. ápr. 12. 21:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!