Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Pulikkal miért nem szoktak...

Pulikkal miért nem szoktak sportolni? Pl. Agility, flyball.

Figyelt kérdés

Nem alkalmasak rá? Vagy a szőrük miatt? Még hobbi szinten se nagyon látni. Pl. mudiból viszonylag sok sportoló kutya van. Akkor puliból miért van kevés? Nem szeretik csinálni? Vagy csak a gazdák nem vágnak bele? Esetleg nem olyan gyorsak, mint a mudik? Mennyire alkalmasak ezekre a sportokra?

A válaszokat előre is köszi! :)



2015. ápr. 8. 19:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
15%

Szerintem nem elég fürgék hozzá. Na, meg le kéne vágni a szőrüket, hogy lássanak valamit. Meg, hogy ne cipeljenek jó néhány kiló szőrt magukon. Mert úgy pláne nincs kedvük futkározni.

Apámnak vannak pulijai, mind nyírt, de egyik sem egy nagy ugri-bugri.

2015. ápr. 8. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
22%
Szerintem a terelő ösztön miatt, de nézd meg [link]
2015. ápr. 8. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
82%
Sajnos a mai puli kevesbe alkalmasak komoly sportra, munkara a tobb evtizedes kullemtenyesztes miatt. A nagy szor sem igazan kedvez a munkakedvuknek, ahogy elottem is irtak. A hajdani terelopuli nem ugy nezett ki, mint a mostani, inakk a tibeti terrierre hasonlitott, joval kevesebb szorrel. Eniatt szerintem a gazdik nem szivesen viszik pl birka koze se, mert egy-egy ilyen alkalom utan marekszamra szedegethetik a bogancsot, meg minden mocskot behord a lakasba
2015. ápr. 8. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
30%
*INKABB a tibeti terrierre
2015. ápr. 8. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
80%

Nem tudom, de szerintem az agility és a puli a legjobb kombó ami csak létezhet. :D


[link]

2015. ápr. 8. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Akkor nem érdemes belevágni? Válasszak inkább más fajtát?

(Még nincs kutyám, csak tervezek venni egyet. Természetesen tenyésztőtől. Főleg a magyar kutyafajtákban gondolkodom. Szeretnék vele hobbi szinten sportolni valamit pl. agility, flyball, frisbee...) :)

2015. ápr. 9. 09:39
 7/13 anonim ***** válasza:
Azert lehet talalni jo pulit is, csak lenyegesen kevesebbet, mint mudit vagy pumit. De ha komolyan akarsz sportolni, akkor inkabb mudit, pumit, esetleg magyar vizslat vennek a helyedben.
2015. ápr. 9. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%
Ilyen célra ne pulit válassz szerintem. Az egész testfelépítése sem olyan, nem alkalmas ilyenekre, nem is hiszem, hogy élvezné. Inkább egy nyúlánkabb fajtát, hosszú lábakkal, könnyed testfelépítéssel.
2015. ápr. 9. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%
És valami rövid szőrűt.
2015. ápr. 9. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem simán lehetne pulival agilityzni, csak lehet hogy akik ugyanúgy bele szerettek volna mint te ugyanúgy megpróbálták lebeszélni róla mint itt téged.

Ami pulikat én ismerek mind pörgős, pattogós, csak a gazdáik nincsenek oda az agilityért (ahogy mondjuk én se).

Ha meghagyod a szőrét az nyilván hátrányba hozza, de nyírva szerintem lenne esélye, persze ahhoz is kell szerencse hogy "tehetséges" kutyát fogj ki.

Sőt, pumiban és mudiban azt hiszem szoktak erőlködni azon hogy ne nőjék ki a mérethatárt, a puli meg átlagosan kisebb, szóval talán ez még előny is lehet.

2015. ápr. 10. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!