Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha nem adok neki enni, kínozom...

Ha nem adok neki enni, kínozom a kutyámat?

Figyelt kérdés

A kiképző szerint nem elég motivált a kutyám, ezért 1-2 napig ne adjak neki enni, utána csináltassam a gyakorlatokat, és közben etessem. Kutyabarát ismerősöm szerint, ha 2 napig nem etetem, ez kimeríti az állatkínzás fogalmát. Viszont a sétáltatás még mindig kínkeserves, Károly bácsi elbújhat mellettem, ahogy húz a kutyám.

Már mindent kipróbáltam, fordulgatás, megállás, leültetés, kifárasztás, egyszerűen nem megy. Teljesen el vagyok keseredve, és még állatkínzó is vagyok? (:

Mit tegyek? Rengeteget foglalkozom vele, járunk kutyasuliba, ott olyan, mint a klasszikus "jótanuló", mindent megcsinál, de a gyakorlatban nem alkalmazza. Otthon egy tüneményes, ül, fekszik, lábhoz, hátraarc, jobbra, balra, körbelábhoz, hozzám...minden tökéletes, póráz nélkül is mindent megcsinál, de ha kimegyünk az utcára, KO.



2015. ápr. 9. 09:23
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
0%
Igen, állatkínzás! Ne úgy csináld, hogy nem adsz neki enni, hanem úgy, hogy egy kicsit kevesebbet adj enni, és a jutalomfalatokat akkor kapja meg, ha megcsinálja a gyakorlatokat. Így is lesz olyan éhes, hogy rá tudod majd bírni a gyakorlatokra, ha tudja, hogy megkapja a plusz jutalomfalatokat. Csak azért teljesen kiéheztetni egy kutyát, hogy a játékra rávegyük, ez kimeríti az erőszak és az állatkínzás fogalmát. Szíved érzése szerint csináld. Nem véletlen írtál ezzel kapcsolatban, mert érezted, hogy valami nem stimmel a "jó" tanáccsal kapcsolatban.
2015. ápr. 9. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
18%
Én is hasonló helyzetben voltam pár éve...mennyi idős a kutyád? mert ha kölyök akkor nyugi ez még változni fog...a kutyasulis oktató nekem is pont ezt mondta de én mondtam hogy nem fogom éheztetni a kutyám erre az volt a válasza, hogy akkor amikor gyakorolni akarok vele csak az előtte napi vacsiját n kapja meg és attól jobb lesz, hát szerintem nem mert legalábbis az én kutyám csak nagyon akarta a kaját és össze-vissza csinált minden hülyeséget mert nem tudott koncentrálni annyira éhes volt...szoval ezt nem ajánlom viszont a sétáltatáshoz nekünk bevált egy cucc itt a linkje: [link] ezt úgy egy olyan fél évig-évig használtuk sétáltatásnál utána sokkal job lett...elsőre kínzóeszköznek néz ki és szenvedni fog tőle a kutyus de meg szokja és egy álom lesz vele a sétáltatás...egyáltalán nem húz vele...:D remélem tudtam segíteni
2015. ápr. 9. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
0%
2 napig nem etetni tényleg állatkínzás. Én inkább a jutalomfalatkára mennék rá. Hosszú folyamat de ha rájön a kutya, hogy minden jól elvégzett munkáért a kedvenc jutalomfalatkáját kapja, akkor tökéletes diák lesz belőle. Ha az utcán nem viselkedik rendesen akkor kezdésnek mindig kisebb távokat tegyetek meg. A kutyákhoz türelem kell.
2015. ápr. 9. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
1-es vagyok. Az is lehet, hogy a kutya még túl fiatal, túl szertelen, még nem alkalmas a komoly gyakorlatokra. 1-2 hónap alatt megkomolyodik, és talán akkor kezelhetőbb lesz. Tehát elképzelhető, hogy várni kell néhány hetet, hogy megkomolyodjon, felnőjön a feladatok megértésére, elfogadására és megcsinálására.
2015. ápr. 9. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim válasza:
Írtad, hogy az utcán teljesen megbolondul, az enyém is ilyen! Ha sok időtök van, csináld azt vele, hogy kimentek, és még ott az ajtó közelében kezdetek el sétálni. Ha rosszul viselkedik, bejöttök. Az enyémnek egy idő után leesett a dolog:) Ha sokat csináljátok és megy neki, lehet messzebb menni és akár onnan is vissza...
2015. ápr. 9. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
69%
nem tanitják meg az iskolában a helyes pórázkezelést? A jutalomfalat tanitásra való, de nálad a kutya már tudja, csak nem akarja megcsinálni. kezeld a pórázát, ha kitör, egy határozott rántással, vedd be magad mellé, ha ott van dicsért. nem kell a fejét letépni, egy rövid, határozott jelzésértékű rántás.
2015. ápr. 9. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

tudom, hogy most le leszek pontozva, és hogy nem ez az eredeti célja, de, próbáltad már a hámot?

nálunk ugyanez volt, amíg nyakörvet használtam, úgy húzott, mint az őrült, folyton neki akart menni mindennek, ami élt és mozgott, ezt megelégelve kipróbáltam a hámot, és mintha kicserélték volna a kutyát, azóta nincsenek ilyen gondjaim

2015. ápr. 9. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
54%
Utolao, a legtobb kutya hamban hatvanyozottan fog huzni.
2015. ápr. 9. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
20%
7-es hozzászólónak igaza van! A hám sokkal emberibb megoldás, és lehet, hogy az sokat segítene!
2015. ápr. 9. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
20%
A hámban jobban kézben lehet tartani a kutya szertelenségét, ugrabugrását, mint nyakörvvel.
2015. ápr. 9. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!