Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha nem adok neki enni, kínozom...

Ha nem adok neki enni, kínozom a kutyámat?

Figyelt kérdés

A kiképző szerint nem elég motivált a kutyám, ezért 1-2 napig ne adjak neki enni, utána csináltassam a gyakorlatokat, és közben etessem. Kutyabarát ismerősöm szerint, ha 2 napig nem etetem, ez kimeríti az állatkínzás fogalmát. Viszont a sétáltatás még mindig kínkeserves, Károly bácsi elbújhat mellettem, ahogy húz a kutyám.

Már mindent kipróbáltam, fordulgatás, megállás, leültetés, kifárasztás, egyszerűen nem megy. Teljesen el vagyok keseredve, és még állatkínzó is vagyok? (:

Mit tegyek? Rengeteget foglalkozom vele, járunk kutyasuliba, ott olyan, mint a klasszikus "jótanuló", mindent megcsinál, de a gyakorlatban nem alkalmazza. Otthon egy tüneményes, ül, fekszik, lábhoz, hátraarc, jobbra, balra, körbelábhoz, hozzám...minden tökéletes, póráz nélkül is mindent megcsinál, de ha kimegyünk az utcára, KO.



2015. ápr. 9. 09:23
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

8-as, leírtam, hogy nem ez az eredeti funkciója, de én ezt tapasztaltam a saját kutyámon, pedig előtte tényleg rengeteg dolgot megpróbáltam, hogy leszoktassam a húzásról, és nekem ez vált be

szerintem egy próbát megér, az biztos, hogy ezerszer jobb, mint az éheztetés, ha pedig mégsem működik, még mindig meg lehet próbálni más megoldást keresni

2015. ápr. 9. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat (most kerültem internetközelbe), én is hasonlóan vélekedtem(: Épp ezért kérdeztem, mert nem vagyok híve az éheztetésnek. Naponta kétszer etetem,( és nem is fogok áttérni az egyszeri étkeztetésre, mert az állatorvos szerint így csökkenthető a bélcsavarodás esélye) 10 hónapos kan német juhász. 4 hónapos kora óta jár kutyasuliba, ott minden engedelmességi gyakorlatot jól megcsinál, jutifalattal dolgoztatunk. Még póráz nélkül is szépen jön láb mellett, csak az utcán mindig elbukunk(: Sajnos, én kevés vagyok a visszatartáshoz, mivel ő csaknem 40 kiló, erős csontozatú kutya.

Megnézem azt a haltit, meg gondolkodom a hámon is. Arra is gondoltam, hogy esetleg az ivarérettség közeledése miatt ilyen? Mert a szagok és a kutyák miatt szokott beindulni.

Most úgy próbálom, hogy reggeli és esti sétát is beiktatok (eddig csak esti volt), és közben jutifalat jelleggel etetném kézből (tápot kap). Ezt már na reggel próbáltam, de még messze van a tökéletestől. Esetleg próbáljam ezt a módszert hosszabb távon?

2015. ápr. 9. 11:45
 13/22 anonim ***** válasza:
58%
SEMMI tudomanyos alapja nincs annak, hogy a huzasrol a ham leszoktatna. Ha valakinek megis volt attores, az nagy valoszinuseggel placebo. Persze nem vagyok ellene, hogy megprobald, de valoszinuleg egy helyesen hasznalt fojtonyakorv tobbet segitene. Nezz Cesar Millant, hogy o hogy hasznalja. Az eheztetesnek valoban nincs ertelme.
2015. ápr. 9. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
Az utolso megjegyzesedre: a kutya NEM a kajatol fog leszokni a huzasrol, a napi ket seta jo, mert jobban lefarad.
2015. ápr. 9. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
81%
Meg valami: a kutya TUDJA a gyakorlatokat, hiszen a sulin es a kertben megcsinalja. Ha az utcan nem figyel, akkor nem hinnem, hogy a megoldas az, ha kajaadagolo geppe valsz, hanem, hogy erosited a vezeri szerepedet, bunteted, ha lesz*r.
2015. ápr. 9. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

nem írtam tudományosan megalapozott módszerről... :), de szólj, ha megtalálod és tudod idézni

leírtam, mit tapasztaltam, ennyi, nem kell mögé többet látni, mint ami

2015. ápr. 9. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
56%

A jutalmazással tényleg csínján bánjál, mert úgy járhatsz mint én: a kutyám bármit megcsinál, fejen áll, hoz-visz, föl-le, csúszik-mászik stb, csak és kizárólag jutalom fejében.


Az éheztetéssel még az a probléma is előjöhet, hogy a kutya éhségében elkezd minden szir-szart fölszedni az utcán. Az enyém folyton ezt csinálta, ha pl. hasmars miatt koplalni kellett..


egy yorki gazdi:)

2015. ápr. 9. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
En ezt ertem, en meg csak a kerdezot figyelmeztettem. Ugyanis a nyakorv legalabb a nyakaba vag, ha huz, a hamban viszont akadalytalanul tud elore haladni. Nem veletlenul teszbek a szanhuzokra is hamot. A legvaloszinubb dolog, ami tortenni fog, ha kiprobalja a hamot, hogy ha eddig ugy huzott, mint a gozmozdony, akkor most ugy fog, mint a vontatorepulo.
2015. ápr. 9. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
69%

Még valamit:


a környékünkön él egy fiatal nő egy kb. 2 éves nj-vel. Azt a kutyát még nem láttam úgy közlekedni, hogy a fejét egy centire elfordította volna a gazdájától, se lát, se hall semmilyen kontaktot nem vesz föl más kutyákkal sem.


Folyton potyog a szájába a jutifalat. Ez szerintem már túlzott rágyógyulás a gazdira. Lehet, hogy nem húz, meg nem tekereg - nincs pórázon - de hogy nem normális a viselkedése az hótziher...

2015. ápr. 9. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
Utolsó, azt hiszem, ettől nem kell félnem:) De akkor mégsem adom folyamatosan a jutifalatot, csak megcsinálom a napi két sétát.Csak azt nem tudom, mennyi az az idő, ami még nem sok (az ízületei miatt kérdezem), nem akarom túlterhelni sem.
2015. ápr. 9. 12:46
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!