Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak, ha fogy a...

Mit csináljak, ha fogy a kutyám a táptól?

Figyelt kérdés

Három hónapos vizsla.Brit Prémium tápot kap, mást nem adok neki, de az előírt adagtól sovány. Ha többet kap, akkor pedig túl gyorsan nő, és görbül a lába. Állatorvos tanácsára adok neki emiatt plusz kalciumot.

Mit tegyek? Váltsak tápot? Ha igen, akkor mire cseréljük?


2015. ápr. 10. 15:49
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
A több Brit táptól nem "görbül" a lába, csak hízik a kutya, ellenben a túl sok kalcium gondot okozhat! Jó minőségű táp mellé nem kell étrendkiegészítő!
2015. ápr. 10. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
0%
Kifejezetten vizslaknak valo junior tapot vegyel, kimerve lehet kapni az ilyen allatkereskedesekben
2015. ápr. 10. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:

Az én német juhászomnak kifejezetten tiltotta a tenyésztő és az állatorvos is a kálciumot. Ellenben a zöldalga-kivonatot ajánlották, kúraszerűen. Brit juniort kap ő is, télen az előírt 33 dkg helyett 55 dkg-t kapott, mert kevés volt, mosz 36 dkg-ot kap. Szóval a kutyádhoz szabd a mennyiséget, a tápra írt adag csak tájékoztató, egyedileg kell meghatározni.

Kalciumot ne adj kölyöknek, mert elősegíti a csontosodást, ami a növekedési fázisban még nem ajánlott.

2015. ápr. 10. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Első, nem önszorgalomból adok jeki kalciumot, hanem azért, mert kell. Egy hónapig kapott dupla adag Brit tápot, és hatalmasat nőtt, nem bírták a csontjai. Amióta kapja rendbejött. A vicc az, hogy két hétig kapottócska Chappy tápot, és gyönyörűen kitelt tőle, amióta megint Britet kap, újra sovány.


Kettes, meg lehet bízni ezekben a kimért tápokban? Nem a Metro tápot adják oda drágán ugye? :)

2015. ápr. 10. 16:12
 5/21 A kérdező kommentje:
3-as, nekem amúgy a dupla adagtól se volt pocakos, inkább csak kevésbé látszottak a bordái :( Lavetet adok neki amúgy, napi 1-et.
2015. ápr. 10. 16:15
 6/21 anonim ***** válasza:
Masodik vagyok, en Romaniaban elek es nallunk vannak ilyen Zoomania uzletek, kisallatokat, tapokat kellekeket arulnak az allattartashoz, es nem metros tapot arulnak ;) :D rengeteg fajta van, meg kulon vitaminnal, vagy akar kifejezetten kolyok vizslaknak valo is van. Nem tudom, hogy nallatok ez hogy van, nallunk igy mukodik
2015. ápr. 10. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

Mióta lehet nálad a kutya, ha a normál táptól már lefogyott, a dupla adagtól (egy hónap alatt) meg már a duplájára nőtt? Vajon milyen állatorvos javasol plusz kálciumot egy premium táp mellé?


[link]

2015. ápr. 10. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

Öhm, a szimpla meg a dupla adag között nem tudnál belőni egy értelmes fokozatot? :D Mondjuk 120%, vagy ilyesmi.

De megpróbálhatsz tápot is váltani; ha ennyire érzékeny, akkor tényleg valami gagyibbat próbálj ki, vagy fele-fele arányban etesd, vagy ilyesmi.

Azt amúgy ugye tudod, hogy sokkal jobb, ha sovány a kutya, mintha telt? Kölyökkorban pláne. Nyilván nem kell éheztetni, de az ízületeinek jobb, ha növekedés közben minél kisebb súlyt cipelnek.

Fotód nincs az ebről?

2015. ápr. 10. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Nyolc hetes kora óta van itt, két hét alatt bevágott egy háromkilós brit puppies tápot, aztán kapott ócskát, most megint britet. 14 hetes. Akkor ezek szerint a brit mégse minőségi táp. Vagy az orvos hülye. Nem tudom, de az biztos, hogy én jót akarok neki,mást meg nem nagyon tehetek, mint megbízom a dokiban.



Itt egy kép a csontos seggéről :)

[link]

2015. ápr. 10. 17:00
 10/21 A kérdező kommentje:

[link]


Itt meg a görbe lábáról :( már meggyógyult szerencsére.

2015. ápr. 10. 17:16
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!