Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 12 hetes amstaff kölyköm most...

12 hetes amstaff kölyköm most kapta az első oltást! Az állatorvos azt mondta nem hozhatom ki a ketrecéből amig be nem kapja a másik 2 oltást. Kertes házban élünk, az udvaron más kutya nem jár még ide sem hozhatom ki sétálni?

Figyelt kérdés

2015. ápr. 10. 17:16
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Nem vagyok ugyan városi, csak valamelyest értek a kutyákhoz (dobermannjaim voltak), de nem vitatkozom tovább, mert nincs kivel. Csak a kutyát sajnálom. :(
2015. ápr. 11. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim válasza:
0%

Ezen jót nevettem! :)

Állatnak semmi keresni valója a lakásban!


Amstaffom van!

Tipikus hülye felfogás.. hogy kutyát a házban kell tartani :) mozgás tere nulla rövid szőrű ám! de vastag szóval nem fázik..

Inkább ki alakított olyan helyet neki KINT ahova be tud bújni! Szalma ágy vagy hasonlok van szigetelt kutyaháza.


Ilyen betegség olyan betegséget kap el.


Ismerek olyan embereket akik a gyerekeiket mindentől védik. még is minden héten valami betegségük van..

Immunrendszer nulla..

Én állatok között nőttem fel meg minden, volt kutyánk egész nap kint rohangáltam jártam az erdőt kullancs és egyéb vérszomjas teremtésekkel voltam körbe véve.

Még is itt vagyok és 10 éve voltam utoljára orvosnál betegség miatt :)

2015. ápr. 12. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Amstaffom van lakásban, és oltáson kívül nem nagyon voltam még dokinál vele.

Egyáltalán semmi köze nincs a kettőnek egymáshoz, hidd el.

Viszont az tény, az amstaff nem kintre való, minimum kinti-benti tartás lenne az ideális neki. Egyrészt nagyon emberközpontú fajta, igazi kínzás neki a rideg tartás. Másrészt annyira rövid a szőre, hogy nem értem hogy merül fel bárkiben is, hogy kivágja a kertbe.

Arra már ki sem térek, hogy mi értelme van egész nap bezárva tartani egy kutyák egy kennelben/láncon. Házat őrizni nem tud, házi kedvencnek meg jól láthatóan nem kell neked, különben törődnél vele, és nem bezárva tartanád...

Egy utolsó megjegyzés. Törvény írja elő, hogy kutyát minimum 8 hetes korban, legalább 2! oltással lehet értékesíteni.

Te vettél bizonytalan helyről egy ismeretlen felmenőkkel rendelkező kutyát, nulla utánanézéssel, és nulla tudással.

Nagyon remélem, hogy 1 év múlva nem a híradóban látunk titeket viszont.

2015. ápr. 12. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Amstaff nyugodtan lehet kint, nem szobakutya!


Vastag tömött szőre van, annak ellenére, hogy rövid. Tökéletesen szigeteli. Ha nem így lenne, akkor az enyém sem lihegne 15-20°C melegben, hogy hűtse magát.


Kint a kertben sokkal több inger éri, jobban érzi magát, mint bent a lakásban, főleg ha azt nézem, hogy napközben nem vagyunk otthon. Reggel/este nagy séta, irány az ártér/erdő. Nem hiszem, hogy hiányt szenvedne bármiben szociális kapcsolatok terén.

2015. ápr. 13. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!