Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek ebben a helyzetben?...

Mit tegyek ebben a helyzetben? A kutyám egész éjjel ugat.

Figyelt kérdés

A kutyusom egy hét hónapos golden retriever. Újabban szokásává vált, hogy éjjel órákon át ugat. Nappal nem szokott, még akkor sem, ha esetleg egyedül van. Tegnap előtt kezdett rá az éjjeli ugtásra. Rá akartam szólni, hogy hagyja abba, de mikor az előszobában voltam, már nem ugatott. Gondoltam, biztos, ami biztos, azért kimegyek. Mikor az ajtót kinyitottam, láttam, hogy ott ücsörög a lépcsőn, és várja, hogy beengedjem. Akkor leesett, hogy csak a figyelmemért ugatott annyit, így nem engedtem be.

Most olyan helyzetben vagyok, hogy a közelemben nem ugat, így nem tudom leszidni. Amikor meg egyedüllétében ugat, akkor sem tudom leszidni, mert eléri, amit akar, hogy figyeljek rá. Próbáltam, hogy nem figyelek rá, majd abbhagyja, és akkor megdicsérem, de nem jött össze, mert nem tudtam olyan sokáig ébren maradni :D

Legyetek szívesek, segítsetek!


2010. febr. 19. 19:41
1 2
 1/14 anonim válasza:

Szerintem nagyon magányos a kutyád, azért akar mindig a társaságodban lenni. Azt akarja, hogy többet figyelj rá, foglalkozz vele.

Vidd el gyakran/gyakrabban sétálni, akkor jól érzi majd magát és/vagy eléggé elfárad, és akkor nem fog annyit ugatni.

2010. febr. 19. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem is egy goldenem van, lassan 4 éves, és nekem is rengeteget ugat, van egy labdája és általában azért ugat hogy eldobjuk neki, én úgy szoktattam le róla, hogy ha ugat nem dobom el neki , rászólok, és ha úgy se hagyja abba akkor dobbantok, vagy beküldöm a helyére, már nem ugat annyit, de nem hagyta abba, szerintem úgy lehetne leszoktatni ha megtanítjuk neki azt hogy ugass, és közben meg azt is hogy csönd legyen. Még nem próbáltam, de remélem beválik. :)

2010. febr. 19. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Sztem a kutyuval kellene alundni :P


Vagy legalább egy szobában vele, akkor érezné a jelenléted!

2010. febr. 19. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
61%
Kimész mikor ugat, ha abbahagyja akkor is szólj rá. Én már voltam úgy hogy hajnalban nem tudtam aludni kb egy órán át mert felébredtem a kutyaugatásra. Kimentem ott ült és lesett rám. Úgy elkezdtem szgénnyel ordítani hogy szt nem tudta mit csináljon. TAkaradott vissza szépen az óljába oszt kész. SZomszédba meg kapcsolódott fl a lámpa és jött ki a szmszéd hogy mit csinálok.? Mondtam hogy rászóltam a kutyára. És elkezdi nekem magyarázni hogy hagyni kell ugatni nah vele is kiabáltam egy sort hogy foglalkozzon a maga dolgával és bementem aludni...
2010. febr. 19. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat! :D

A kuytával alvásnak nem vagyok nagy híve, de tuti, hogy nem ugatna :D

Amit a második válaszoló tanácsolt, nem tudom megoldani, mert a kutyu nem ugat, ha én is ott vagyok.

Az első válaszoló tanácsát meg megszívlelem, holnap megpróbálom többször levinni sétálni, és majd meglátom. :)

2010. febr. 19. 20:16
 6/14 A kérdező kommentje:

Utolsó:

Hát nem tudom... azért szidjam le, mert abbahagyta? Nem szívesen...

2010. febr. 19. 20:19
 7/14 anonim ***** válasza:
Nem azért mert abbahagyta azért mert csinálta. Az enyém megérti legalábbis.
2010. febr. 19. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Ismerős. Az én kutyáim ugyan nem ugatnak sokat de néha belefeletkeznek. És az fejem verném a falba, hogy megmozdulok az ágyban hogy felkeljek (ők hátul vannak a kertben, a ház meg elöl) és mintha elvágták volna őket! Ilyenkor megpróbálok lopakodni és néha bejön, sikerül őket rajtakapnom és rájuk szólni. Szerintem kicsit erősíteni kéne hogy ki falkavezér, és néhányszor próbáld meg rajta kapni. Bár nekem kicsit könnyebb mert messziről is le tudom őket szídni.
2010. febr. 19. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem is goldenem van 2 éve és nkm nem ugat. Nekem is csak éjjel szokott egy keveset, de nemsokat. Vannak olyan szájkosarok amibe csak inni tud, de ugazni nem. Nemigazán segítettem. De nagyon sok sikert! :D

2010. febr. 19. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Szerintem kiprobalhatnad, hogy a kutya bennt aludhasson a szobaban. Termeszetesen nem az agyadban, hanem csinalsz neki egy "feszket" a haloszobaban. Igy, ha megis elkezd ugatni, rogton ra tudsz szolni. Egyebkent nem jo modszer az, ha kiabalsz vele. Es az sem, ha kioktatod, mint egy gyereket. A kutyak ebbol semmit nem ertenek. Ok az egeszbol csak azt tudjak leszurni, hogy milyen a hangulatod: boldog, ideges, szomoru stb. A kiabalas viszont csak meg jobban felizgatja.
2010. febr. 19. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!