Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek ebben a helyzetben?...

Mit tegyek ebben a helyzetben? A kutyám egész éjjel ugat.

Figyelt kérdés

A kutyusom egy hét hónapos golden retriever. Újabban szokásává vált, hogy éjjel órákon át ugat. Nappal nem szokott, még akkor sem, ha esetleg egyedül van. Tegnap előtt kezdett rá az éjjeli ugtásra. Rá akartam szólni, hogy hagyja abba, de mikor az előszobában voltam, már nem ugatott. Gondoltam, biztos, ami biztos, azért kimegyek. Mikor az ajtót kinyitottam, láttam, hogy ott ücsörög a lépcsőn, és várja, hogy beengedjem. Akkor leesett, hogy csak a figyelmemért ugatott annyit, így nem engedtem be.

Most olyan helyzetben vagyok, hogy a közelemben nem ugat, így nem tudom leszidni. Amikor meg egyedüllétében ugat, akkor sem tudom leszidni, mert eléri, amit akar, hogy figyeljek rá. Próbáltam, hogy nem figyelek rá, majd abbhagyja, és akkor megdicsérem, de nem jött össze, mert nem tudtam olyan sokáig ébren maradni :D

Legyetek szívesek, segítsetek!


2010. febr. 19. 19:41
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Ja, es nyugtatas keppen simogatni sem szabad, mert az nem megnyugtatja, hanem csak azt erositi meg benne, hogy ugasson. O ugy fogja fel, hogy te azert dicsered ot simogatassal, mert nagyon tetszik neked, hogy ugat. Igy meg inkabb ugatni fog.

Gondoltam, leirom, bar valamiert ugy erzem, hogy ezeket mar eddig is tudtad.

Azert, ha talasz megoldast, majd ird meg, akkor is, ha sokara lesz, mert engem is erdekelne.

2010. febr. 19. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó: igen, tudtam eddig is :) nem is akartam kiabálni vele, hisz azzal, hogy én is "ugatok", azt fejezem ki, hogy elfogadom azt, hogy ő ugat.

Szóval valami szótlan büntetésen gondolkodom, amit elég gyorsan lehet alkalmazni...

Igen, meglehet, hogy a rangsorral is probléma van, de azt hiszem, nem rajtam, hanem a családtagjaimon próbálgatja magát a kutya, habár minden erőmmel próbálom mindenkinek elmagyarázni a rangsor fontosságát.

2010. febr. 19. 21:53
 13/14 anonim ***** válasza:

Azért ugat mert egyedül van. Amikor mi hazahoztuk a kiskutyánkat az első éjjelt végigvonyította, a második éjjel beosztottuk hogy mikor ki alszik a nappaliban, ha vonyítani kezdett kiment az ügyeletes, betette a kutyust a fekhelyére, ráterítette a kis takaróját amin rajta volt még a mamája szaga és elaltattuk kb. 2-3 perc alatt simivel, utána belopóztunk és csend volt 1-2 óráig. Következő éjjelre összebarátkozott a nagy kutyánkkal, így már nem volt gond.

Próbálkozhatsz ilyesmivel, de gazdi illatú takaróval.

2010. febr. 20. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 Akiteki ***** válasza:

Nálunk az ugatás ellenszere a pillepalack.

Odadobom a kutyák közé. Még soha nem sikerült eltalálni egyiket sem, bár attól sem lenne bajuk, de jó nagyot szól és azonnal felfigyelnek rá, hogy mi az a hang és abbahagyják a zajongást. És jó játék szaladgálni vele.

Mondjuk az enyémek éjjel alszanak, de napközben ez a hatásos.

2010. febr. 21. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!