Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit kell csinálni, ha egy...

Mit kell csinálni, ha egy kutya megtámad az utcán (vagy bárhol)?

Figyelt kérdés
2015. ápr. 10. 23:07
 1/8 anonim ***** válasza:
74%
Attól függ, mekkora. Ha kicsi (pincsi/yorkie/csivava stb), belerúgni, hadd repüljön. Ha nagy testű kutya, akkor határozottan rákiabálni, védekezni valamilyen tárggyal ami éppen ott van és nem besz@rni mert ha látja rajtad, hogy tele a gatyád akkor üldözőbe vesz.
2015. ápr. 10. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
15%

Kiabálsz, ha közelebb jön fejbevered, vagy jól szájbarugdosod. Ha van nálad valami (akár kés is!!!) használod. A lényeg, hogy ne hagyd magad.

Én jól fejbeb**sztam (egy németjuhász volt és kutyasétáltatás közben akart nekemjönni) És a kapu nyitva volt, ezért bekiabáltam a kerítésen, hogy "A rohadt k**rva isten b**ssza szájon azt a r*hadt retkes senkiházi trehány f**sz gazdádat!!!" Azóta a vén nyomorék zárva tartja a kaput XDDD

Szerintem úgysem tudsz mit csinálni. Főleg ha egy nagytestű kutya megy neked, és nem tudod elüldözni...akkor inkább ha van késed megszúrod, és majd legközelebb elgondolkozik rajta a gazdi, hogy elengedi e. Én pl mikor meg akart támadni olyan ideges voltam hogy ha nekemáll a gazdája azt is megverem....

2015. ápr. 10. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Viselj PFEFFER sprayt , a medvét is lenyomja .
2015. ápr. 10. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszaitokat es termeszetesen nagyobb testu kuzyara gondoltam, nem feltetlenul gazdival
2015. ápr. 10. 23:42
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően kevés kutya támad igazán, még ha úgy is tűnik, szóval nagyon kevés az olyan utcára kirontó kutya, aki vért akar ízlelni. Egyszerűen ijesztgetik a járókelőket és visszaélnek azzal a kis erőfölénnyel, amijük van, ha már a gazdájuk tojik a fejükre.

Szóval abból kiindulva, hogy a magányosan támadó kutya nagyon-nagyon ritkán támad szemtől szembe emberre, max. hátulról belekap a lábadba, fordulj vele szembe, tárd szét a karod, húzd ki magad, enyhén hajolj a kutya felé és minden dühödet add bele az üvöltésbe. Erre egyrészt sanszos, hogy egy ember felfigyel, másrészt meglepi a kutyát, a legtöbb már itt feladja a bulit. Határozottan indulj meg a kutya felé, látszódjon rajtad, hogy ha elkapod, akkor széttéped, mert olyan erős vagy és dühös. Mindig fordulj arccal feléje, toppanthatsz is, amitől a legtöbb kutya elugrik, közben üvölts neki.

Ha nem akar hátrálni, hanem szilárdan szembefordul veled, akkor ne menj tovább, állj meg egy helyben, ne hátrálj, húzd ki magad, ne nézz közvetlenül a kutya szemébe, hanem valahova a feje fölé. Ez az a pillanat, amikor el lehet kezdeni segítségért ordibálni, nem szégyen az. Ha van nálad paprikaspray (remek kis találmány) akkor adj neki. Gondolom, botot kevesen hordanak maguknál. Ha táskád van, vedd magad elé, bújj el mögéje, hogy az is védjen. Ha elkezdesz vele a kutya felé hadonászni, szinte ösztönösen rá fog harapni a felé repülő tárgyra, és tuti kitépi a kezedből.

Ha több kutya támad rád egyszerre, ráadásul mondjuk nagyobbak, akkor ne hősködj, áll meg, mint a faszent, lehetőleg ne hagyd, hogy körbevegyenek (állj oda kerítéshez/falhoz, hogy a hátad védve legyen), és ordítsd, mint a sakál. Falkában a kutyák, akárcsak az emberek, bátrabbak, és olyan dolgokat is bevállalnak, amit egyedül soha.

2015. ápr. 11. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ja, egy dolog kimaradt, amit soha, semmilyen körülmények között ne csinálj: ne fuss. Attól még a jámbor ölebek is begerjednek. Ha bicajon ülsz, akkor is állj meg, jó nagyot és zajosat fékezve lehetőleg, és a bringa mögé bújj be, mikor szembefordulsz a kutyával. De soha ne menekülj, mert nincs esélyed egy nagyobb testű kutyát lehagyni. Még egy kicsit se.
2015. ápr. 11. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Koszonom utolso, hogy ilyen reszletesen leirtad, es igen jobb, ha inkabb paprika spray van nalam, mert hogyha tobben venek vagy nagyobb a kutya nem tudom megvedeni magam.
2015. ápr. 11. 09:17
 8/8 anonim ***** válasza:
A kutyára rákiáltás tényleg hasznos,egyszer mentem kutyával az utcán,és nekünk akart jönni egy németjuhász,ott vicsorgott meg hörgött ránk,hiába sétáltunk már arrébb,jött közelebb,azt nem akartam,hogy nekiessen az én kutyám,mert már láttam rajta,hogy nekiugrana a másiknak (enyém is nagytestű),vagy fordítva,nő létemre akkorát üvöltöttem rá,hogy szerintem az egész város hallotta,utána fülét-farkát behúzva elszaladt,többet nem is láttam :D
2015. ápr. 11. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!