Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha van egy "szaporító" akivel...

Ha van egy "szaporító" akivel kapcsolatban biztosak vagytok benne, hogy jó kutyái vannak (törzskönyves, tenyésztőtől), vennétek tőle kutyát?

Figyelt kérdés
Miért?

2015. ápr. 11. 08:52
1 2 3 4
 11/37 sippara ***** válasza:
90%
Nem. Lelkiismeretes nem lehet, okos nem lehet, hozzáértő nem lehet, viszont a pénzre megy és leszarja a kutyákat - tehát nem, nem vennék "ismerős" szaporítótól sem, ugyanakkor nincsenek is szaporító ismerőseim, nem szeretek buta korpa közé keveredni.
2015. ápr. 11. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
76%

Biztos, hogy nem...

És undorítónak tartom ezt az egészet... ha valaki valóban egy fajta szerelmese, akkor 100-200 ezreket is kifizet azért, hogy a fajtához hű, minőségi kutyája legyen. Ha valaki a kutya árán akar spórolni (márpedig ilyen esetben csak ez a magyarázat), akkor az nem tiszteli a fajtát, csak villogni akar vele, hogy elmondhassa, nekem xy fajtám van... Ha szeretek egy fajtát, akkor valóban fajtát veszek, még akkor is, ha ismerősöm a szaporító (tény, szaporító és szaporító között is nagy különbségek lehetnek, de akkor is a fajta minőségi károsodását okozza, amit elvileg szeretek), vagy tényelg olyan kutya kell, amit elképzeltem, vagy fogadok a menhelyen egy kis korcsot, és amit a szaporítonak szánok pénzt, azzal a menhelyet támogatom inkább. Itt alapvető kérdés, hogy szereted és tiszteled-e az adott fajtát és ezzel együtt a kutyát, mint fajt, vagy csak mutogatni akarod, hogy mekkora király vagy, mert neked "fajtatiszta" kutyád van...

2015. ápr. 11. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
25%

Nem csak az lehet a magyarázat,hogy valaki spórolni akar.

Sokan úgy gondolkodnak,hogy nem akarnak sportolni,kiállításra járni,tenyészteni a kutyával,a törzskönyv csak a fiókban porosodna,akkor minek adjanak ki százezreket törzskönyves kutyáért?

2015. ápr. 11. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
70%

Akkor minek kell "fajtatiszta" kutya? Akinek hobbi kutya kell, nézzen szét menhelyen, fajtamentők között. A menhelyek is dugig vannak, ha az olx, jófogás nem lenne tele 10-20 ezer forintos "fajtatiszta" kutyusokkal, akik csak arra jók, hogy gazdi villoghasson és elmondhassa, hogy VETT egy kutyát, akkor talán többen elgondolkoznának azon, hogy aszerencsétlen, kidobott vagy épp halálra ítelt ebek közül válogasson, ne ezeknek a csalóknak a zsebét tömje. Ha valaki a fajtát szereti, akkor igényes rá, nem éri be egy sufniban összedobott "törzskönyves tenyészszülőktől" származó kutyával, akkor sem, ha nem akar se sportolni, se kiállitásokra járni. Nekem borderem, labum, cavalierem és malim van, a négy kutyából négy külföldről lett behozva, nem kis pénzért, mégsem járok se kiállitásra, se sportra... egyszerűen ilyen fajta kutyákat akartunk, ilyeneket vettünk és nem valami fajtajellegű keveréket. Ennyi erővel menhelyről kihozok egy jó természetű, nagytestű, lispás fülű zsömi kutyust, akkor labradorom van. Semmivel nem kevesebb, pedig menhelyről van, mint a szaporítós kutyák, épp annyira labi ő is, mint a 10 ezer forintért vett, csak én életet mentek, nem egyet elveszek...

De azt azért nem értem, mért kell lepontozni az előző válaszom, mikor a kérdező vélemenyeket kért, attól, hogy az enyém nem egyezik máseval, attól még sztem nem lepontozandó, de mindegy, jöhet erre a válaszra is a piros kéz :)

2015. ápr. 11. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
19%

Csak tudod,sokak egészséges értékítélete tiltakozik az ellen,hogy százezreket dobjon ki hobbykutyáért.Még akkor is,ha tele van pénzzel az illető.

Arra,hogy az udvaron ugasson,felesleges.

2015. ápr. 11. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
75%
Először egy szaporítónál nem azzal van a fő probléma hogy honnan vannak az első kutyái hanem azzal hogy nagyon rossz körülmények között tartják őket és rokonoknak is kölykeik születnek szóval ha szaporító akkor NEM!! Másodszor pedig mostanában a tenyésztőket is alaposan meg kell vizsgálni mielőtt kutyát veszel.
2015. ápr. 11. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
65%

Nekem mind a négy hobbykutyám családtad. Családtagra nem sajnálom a pénzt akkor sem, ha 4 lába van. Egyébként ha hobby kutya kell, akkor nézh körbe, fajtamentőknél is mennyi gazdátlan kutya van INGYEN! Vagy amiről nem mondhatod el, hogy vásároltad, hanem örökbefogadtad, az már nem is menő? Vehetek én 10 ezerért, aztán vihetem dokihoz, 1 évesen kiderül a németjucimról, hogy persze, a szülei törzskönyvesek voltak, egészségesek, de hajaj, a kicsik már nincsenek szűrve, egy évesen diszpláziás, meg a szervezetét elborítja a csonthártyagyulladás... apuka anyuka fullos rendőrkutyuli, picikék... egyik ismerősöm így járt, 5 évesen eutonázia, addig meg többet költött a kutyára, mint amennyiért én a 4et vettem. Pedig szép környezetben voltak a picik, jófej volt a tulaj, minden oké volt, tündérországból hozták el... ezzel szemben egy menhelyi "korcs" évente megkapja az oltásokat vígan él 10-20 éveket "összetételtől" függően (jelen kutyáim előtt 3 menhelyim volt). Nincs gond se a keverékekkel, se a rendesen tenyésztett kutyákkal. Viszon a szaporított szenny tönkreteszi az egész fajtát, a fajta hírnevével együtt, elveszi a lehetőséget azoktól az emberektől, akik lelkiismerettel végzik a munkájukat, és a 10 ezer forintos "fajtatiszta" ebek elveszik a lehetőséget a menhelyi, kidobott kutyáktól is. Lehet itt érvelni a szaporítók mellett, de csak negatívan befolyásolják az összes többi kutya esélyét, ráadásul a többség még mindig undorító körülménydk között végzi ezt.

Szóval kérdező, ha van benned egy kis szeretet és tisztelet a kutyák és a fajta ellen, akkor már lehetőséget keresel, nem szaporítótól vásárolsz.

2015. ápr. 11. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
88%

"Csak tudod,sokak egészséges értékítélete tiltakozik az ellen,hogy százezreket dobjon ki hobbykutyáért."


Tenyésztett drága kutyánál nem a célt fizeted meg, hanem az egészséget.

Lehet, hogy a kutyáért nem dobsz ki százezreket, de a nagy valószínűséggel öröklött betegségek miatti állatorvosi kezelésekért ennek többszörösét fizeted ki.


Unokahúgom 1 évvel ezelőtt vett egy csodaszép kutyát 25.000 forintért. Ő sem értette, hogy ki az a hülye, aki százat ad érte.

A kutyának csontrendszeri fejlődési rendellenessége van, a mellső lábában az egyik csont olyan görbe, mint a kérdőjel. A kutya 200 méternél többet nem tud menni.

Csak a diagnózis felállítása, orvosi konzultáció eddig 70 ezerben van neki, a speciális ortopédiai műtét pedig 110 lesz. A kutya kínok kínját fogja kiállni, mert el kell törni a lábszárcsontját, ínszalagokat és térdízűletet rendbe rakni és mindezek után sincs semmi garancia arra, hogy tökéletes lesz a lába.

Ha kiszámoljátok, akkor az egy éves kutya így eddig 205 ezer forintba van benne+a lelki teher. Megéri?

2015. ápr. 11. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
78%
Első kutyaként egy fajtatiszta westiet kaptam a szüleimtől, ez jó 10 évvel ezelőtt volt. Akkoriban még opció volt a törzskönyv, nem kötelező tartozék. Gondolkoztunk rajta, hogy kérjük-e (és nem 20-30 ezerrel lett volna drágább vele a kutya, csak 5 ezerrel, hiszen a törzskönyv ennyibe kerül), hiszen hobbykutyának szántuk, de végül elkértük, mert a tenyésztő megcsináltatta, de úgy voltunk vele, jobb ha nálunk, van, mert lehet később mégis tenyésztenénk, kiállításokra járnánk vele. Végül nem lett sem tenyészállat, sem kiállítások sztárja, egyszerű, sima hobbykutya maradt, családtag. De legalább tudom bizonyítani, hogy fajtatiszta.
2015. ápr. 11. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 A kérdező kommentje:

#11,

"Lelkiismeretes nem lehet, okos nem lehet, hozzáértő nem lehet, viszont a pénzre megy és leszarja a kutyákat"

Attól, hog valaki nem elismert tenyésztő, még érthet úgy a kutyákhzo, hogy sok tenyésztő csak jelenthet neki, szeretheti a kutyákat, és lekiismeretes is lehet. Ez emberfüggő. Ma már sok tenyésztő is tesz magasról az egészre, és csak a pénz érdekli... és az elvileg nem szaporító.


#12! Attól, hogy valaki egy fajta szerelmese, nem biztos, hogy megengedhet magának egy fajtatiszta, díjnyertes tenyészpártól származó, törzskönyves kutyát. Ez a felfogás kb. olyan, hogy ha nincs pénzed hamburgerre, akkor ne vegyél zsemlét sem... Nem mindenkinek mutogatni kell a kutya. Én egy egy fajtába a fajtajellegzetességeket szeretem, nem azt, hogy huuu most milyen kutyám van. Annak kell keménykedni akutya, akinek feltétlenül fontos, hogy ott legyen a törzskönyv, mert "tessék itt van az fajtatiszta". Ha tényleg olyan helyről szerez be valaki egy kutyát, hogy tuti biztos, hogy fajtatiszta, de nem törzskönyvezteti, akkor a másik pattoghat h nem az, ő tudja, hogy az más meg le van.... Pont ez az amikor valaki nem keménykedni akar vele.

2015. ápr. 11. 21:26
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!