Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha van egy "szaporító" akivel...

Ha van egy "szaporító" akivel kapcsolatban biztosak vagytok benne, hogy jó kutyái vannak (törzskönyves, tenyésztőtől), vennétek tőle kutyát?

Figyelt kérdés
Miért?

2015. ápr. 11. 08:52
1 2 3 4
 31/37 A kérdező kommentje:
Sajnos nrm igrn ismered a "fajtatiszta" fogalmát. Az meg ha szerinted egyértelmű, hogy támogatni fogom az ész nélküli szaporítást, akkor inkább ásd el magad. Nem mondtam, hogy jó, annyit mondtam, hogy bizonyos esetrkben a "tenyésztés" amit istrnítettek, az se különb
2015. ápr. 16. 14:46
 32/37 A kérdező kommentje:

. Ilyenkor azért remélem, hogy az ilyen felfogású emberek fognak ki valóban idegrendszeri problémás, vagy beteges kutyát, akkor megtanulja értékelni a minőséget. "



Ez meg nevetséges dolog. Kívánjad nyugodtan, ezzel is bebizonyítottad hogy a kutya neked egy eszköz. Én csak azért nem kívánom neked, hogy fogj ki egy nagy tenyésztőtől százezrekért vett kutyát ami beteges, mert sajnálom a kutyát, veled ellentétben. Majd akkor megtudnád, hogy ez magyarország....és nem mindegy, hogy honnan van a kutya. Hozzáértő ember szaporítótól is tud olyat venni ami nem szennyezi a fajtát. Ha egy németországból ténylegesen jó tenyésztőtől származó kutyád van, akkor értem, de ezek itt semmik....alig van külónbség a "tenyésztett" meg "szaporított" kutya között. Ez amit ti itt írkáltok ez nem a kutyáról szól hanem a pénzről. Vedd tenyésztőtől nehogy rosszul járjon szegény ember mi?

2015. ápr. 16. 14:58
 33/37 anonim ***** válasza:
100%

És mi a különbség a német tenyésztő és a magyar tenyésztő között? Az, hogy német? Ugyan már! Ez sem garancia. Németországban (és egyáltalán Nyugat-Európában) drágábbak a kutyák, tehát az ottani fizetésekhez képest ott is ugyanúgy megérné/megéri átverni a vásárlót és spórolni a szűréseken és állatorvosi és tartási költségeken.

Egyébként a magyar tenyésztő, akit én közelről ismerek 1500-2000 EUR-ért adja el a kutyáit, igaz kb. 80%-át Európába, Oroszországba és Amerikába. Mégis, ilyen árak mellett 8 órában dolgozik a tenyésztés mellett, mert nem engedheti meg magának, hogy csak a hobbijából éljen meg. Igaz, ami igaz, ő tényleg elvégeztet minden szűrést és vizsgálatot, a kutyáinak külön fűtött lakrésze van a házban, csak 2 évente elleti a szukáit, maximum 2-3 almot hoz le tőlük és a tenyésztésből kivont állatokat nem dobja ki, hanem ivartalaníttatja és halálukig gondoskodik róluk.Van olyan kutyája, amelyik egyet ellet, nehéz szülés volt, az állatorvos nem ajánlotta az újbóli vemhesülést, ezért annak ellenére, hogy csak egy almot hozott a kutya, ő már 7-8 éve tartja. Van nála 2 kutya, amit korábban eladott, de az egyik gazdája meghalt, a másik gazdái külföldre mentek és ő visszafogadta az általa tenyésztett kutyákat. Van most 2 kölyök szuka, akik majd csak 1-1,5 év múlva lesznek alkalmasak a tenyésztésre. Így kb a kutyáinak 70%-a nem hoz hasznot, viszont nem kevésbe kerül az eltartásuk, mert természetesen nekik is ugyanaz az elbánás jár, mint a "hasznot hozó" egyedeknek.

Nem a tenyésztőket akarom misztifikálni, de személyes tapasztalatból tudom, hogy egy rendes, tisztességes tenyésztőnél így mennek a dolgok. Ezt melyik szaporítóról lehet elmondani?

2015. ápr. 16. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
86%

Valóban, mint már írtam, nekem Németországból behozott kutyáim vannak. Nem azért, mert a magyar tenyésztők bármiben is elmaradnának, de akkor kint éltünk, nem jöttem haza csak azért, hogy kutyát vásároljak. Az ottani tenyésztő is az előttem leírt "tankönyvi példa" szerint tartotta a kutyáit, nem véletlen tőle hoztam el. Amelyiknél vállaltam az ivartalanítási kötelezettséget, azt pl. töredéke áron. Borderemet ezelőtt 5 évvel 250 euróért, malimat, 7 éve, ami akkor amúgy még ritkaságszámba ment, 350 euróért, cavalieremet és labimat pedig szintén 5 éve 290 euróért. Szerintem ez fajtatiszta, papíros, egészséges, szűrt kutyákért abszolút nem drága. Azóta csak az oltások miatt járunk dokihoz. Természetesen ugyanez megtalálható itthon is, és ugyanúgy kint is van, aki csaló, mint itthon is. A kinti körülmények annyiban mások, hogy ott a szaporítók nem terjedtek el ilyen mértékben, ott teljesen más a felfogás. Vagy vesznek egészséges kutyát, ami tuti, vagy életet mentenek. Más országokról nem tudok nyilatkozni, de Németben a kutyatartók 95%-ának eszébe sem jut, hogy van "fajtatiszta" kutya papír nélkül. És nem véletlen, a hobby célra elhozott kutyák ára töredéke az eredeti árnak, mert tisztában vannak azzal, hogy aki nem akar tenyészteni vagy versenyezni, azok is akarhatnak fajtatiszta kutyát. Viszont ott olyan sincs, hogy "jajj az én pici kan kutyulimnak nem lesz ám lenyisszantva a zacsi, mert hát izé, kutya, neki is megjár". Ez megint a spórolás, ezt azok mondják, akik sajnálják kifizetni azt az árat. Annak a kutyának, amelyik nem tenyésztési célra van, annak feleslegesek a heréi vagy épp a méhe és a petefészke. Egy dolguk van, hogy szerencsétlen kutya agyát pörgessék ivarzási időszakban, de persze használni már nem használhatja. Ez a kutya (és macska és társai) számára kínzás, nem kitüntetés. Koplaltatnak téged is 5 napig, aztán egy fiss, illatozó, gőzölgő steake-t tesznek eléd, de ha oda mersz nyúlni, akkor a kezedre csapnak... Valószínű jól éreznéd magad! :)


" Ilyenkor azért remélem, hogy az ilyen felfogású emberek fognak ki valóban idegrendszeri problémás, vagy beteges kutyát, akkor megtanulja értékelni a minőséget. "


Ez meg nevetséges dolog. Kívánjad nyugodtan, ezzel is bebizonyítottad hogy a kutya neked egy eszköz."


Nem, nekem ponthogy nem eszköz a kutya, pont azért tettem róla, hogy olyant hozzak el, ami miatt nem kell 3 év múlva bőgnöm, mert ideggyenge, mert diszpláziás, mert szívelégtelen és még sorolhatnám. Én olyan kutyát hoztam el, ami egészséges, aminek különböző betegségek miatt nem 3-5 évig tudok jó helyet biztosítani, hanem 15 évig, vagy még tovább. Nem nekem eszköz a kutya, hisz én nem spóroltam rajta, tudtam, mit akarok, nem is sajnáltam rá a pénzt. A kutya annak eszköz, akinek "egészséges értékítélete" nem engedi, hogy kiadjon több 100 ezret is akár egy kutyára, de a menhelyi kutyák meg olyan snasszok, neki akkor is fajta kell, csak olcsón. Na annak eszköz a kutya, az fog villogni vele, mert semmi más nem érdekli, csak hogy elmondhassa, nekem xy fajtám van. Ha nem így lenne, akkor beérné azokkal a kidobott kis szegényekkel is, akik a rácsok mögé vannak zárva.

2015. ápr. 16. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 A kérdező kommentje:

3bbsn igazad van. Írtál egy tisztességes tenyésztőt aki tényleg a kutyákért van és nem a kutya érte. Mint leírtad a hobbia mellett napi 8 órát kénytelen dolgozni, mivel nem jön be elég pénz. A többit nem vitattam eddig sem, nem mondom, hogy sok embernek nem csak villogni kell a kutya. Az ivartalanításról nem vitatkozom, nem fogom ivartalanítani. Van aki már olyan korán ivartalaníttatja, hogy nincsenek meg a kutya fejlődéséhez szükséges hormonok...,az sem jobb. Meg mit szólnál hozzá ha téged kiherélnének? Ez nem spórolás, nem és kész!

Viszont a tenyésztőkre visszatérve van egy másik oldal. Van aki fényesen megél ebből. Sőt...nagyon is. Mint írtad az ismerősód van a kutyákért és nem a kutyák érte, ezzel együtt nem is éri meg annyira....na és akkor aki ebből milliomos (rengetegen) akkor azok valamit csak nem tisztán csinálnak. Én erre akarok rámutatni, hogy valakinek kegyetlenül megéri. Akkor ott valami nem stim.

Egyébként egy szaporító is csinálhatja jól a dolgát, senki nem mondta, hogy egy olyan emberről beszélünk aki agyonfialtatja szegény kutyát. Azokat utálom....de akinek van 1-2 alom a kutya élete alatt az igazán nem nevezhető állatkínzónak úgy gondolom.

2015. ápr. 16. 17:54
 36/37 sippara ***** válasza:
55%
Én csak azt kérném, hogy akkor tessék százezres trabantból átkalapált "Ferrariba" járni az országot, ott legalább a saját életeteket, egészségeteket kockáztatnátok, nem szerencsétlen kutyákét.
2015. ápr. 17. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 A kérdező kommentje:
Ez most mi akar lenni? Mivel kockáztatod a kutya életét?
2015. ápr. 17. 13:46
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!