Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogytanítsak meg egy 8 hetes...

Hogytanítsak meg egy 8 hetes kutyát, hogy ne tapossa szét és ne tegye tönkre a virágokat?

Figyelt kérdés

2015. ápr. 11. 10:21
 1/5 anonim ***** válasza:
Virág elkerít. Kiskutya letilt a kerítésen belépni. Persze, ehhez az kell, hogy mindig felügyelet alatt legyen, amikor a virágok közelébe kerül. Nem egy napos gyakorlat.
2015. ápr. 11. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Tele van növényekkel az udvar és a szüleim inkább a kutyám kerítik el, mintsem a virágokat.
2015. ápr. 11. 10:33
 3/5 anonim ***** válasza:
Ne engedd meg neki hogy a virágok közelébe menjen. Tudom hogy ez nehezen hangzik, de megcsinálható én is így tanítottam. Amikor rálép a virágokra finoman odébblököm. Néhány alkalom után általában megértik. Ha nem akkor kicsit erőteljesebben szólok rá. Az is fontos, hogy eleinte ne tudjon odamenni amikor te nem vagy ott. Akkor könnyen megtanulhatja, hogy amikor nincs itt a gazdi bármit csinálhat. Én az ablakból szoktam figyelni és ha a virágokhoz megy jól megszidom. A virág evésnél ugyanez. Rászólok hogy "Köpd ki!" Ha kiköpi oké, békénhagyom. Ha másodszorra sem hajlandó kiköpni megfogom a nyakbőrét kellő erősséggel, hogy azért ne simogatás legyen neki. Egy idő után megtanulta.
2015. ápr. 11. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ahol nincs hely a kutyának a megszokott útvonalát bejárni, valahol játszani, ott nehéz lesz elterelni a virágoktól. Ha van hely, legyen egy elkerített része a kutyádnak és te pedig a lehető legtöbbet vigyed sétálni, olyan helyre vinni, ahol rohangálhat kedvére.
2015. ápr. 11. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
3-asnak igaza van, nalunk bevalt, nyitott folyosón, nem taposta, mert cserepes, ette, stb. Anyósom akkor is raszolt, ha a farkával csapott oda a virágnak. Kell némi idő, de működik.
2015. ápr. 11. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!