Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tanácstalan vagyok, mert a...

Playgirl kérdése:

Tanácstalan vagyok, mert a kutyám nem hagyja a kutyakozmetikusnak hogy lenyírja! 15 éves spániel és sajnos vak! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Két éve vakult meg,előtte se volt egyszerű a fodrászkodás, de most vakon kész kataszrtófa!3-an fogták le és igy sem bírtak vele, amikor már habzott a szája akkor ráhagyták hogy esélytelen :(! arra gondoltam hogyha elvisszük orvoshoz és az elkábítja esetleg ő lenyírná e? nem kell semmi fazon semmi extra, csak hogy ne legyen raszta dzsumbi szegénykém :(

2015. ápr. 10. 21:37
 1/5 anonim ***** válasza:
40%
Ehhez nem kell kozmetikus, csak egy megfelelő kefe. Heti egyszer kifésülitek, és nem lesz rasztás.
2015. ápr. 10. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
78%

Előző: rasztás spánielen nem megy át a kefe!


Kérdező: igen, vidd el állatorvoshoz, és ő segít.


Viszont: Idős a kutyusod, lehet ártani fog neki a nyugtató! Biztos, hogy nem tökéletes már a szíve.


Mi lenne, ha melléülnél egy éles ollóval, és szépen, lassan, lenyírogatnád neki? Én mindig úgy nyírtam a spánielem, az enyém is megérte a 15 évet szerencsére :)

Úgysem viszed már őt kiállításra, hogy olyan tökéletesnek kell lennie. Inkább már most az a cél, hogy neki kényelmes legyen, szerintem.

2015. ápr. 11. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Úgy értem, nem kellett volna megvárni, hogy rasztás legyen :) Rendszeresen fésült, ápolt kutya nem rasztásodik össze. Most még egy darab nyírást kell összehozni, és aztán rendszeresen fésülni.
2015. ápr. 11. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a tippeket! :) természetesen nem volt rasztás, és nem is akarom h az legyen, de attól h fésülgetem sajnos még nő a szőre szegénykémnek és nyáron nagyon melege lesz :( én is féle a nyugtatótól nehogy baja legyen tőle... :( úgyhogy sztem marad az h itthon ollóval ahol érem lenyisszantom :)
2015. ápr. 13. 09:24
 5/5 anonim válasza:
Én itthon nyírom a spanielem, valaki simogatja és én nyírom,nagyon szereti :)
2015. ápr. 18. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!