Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ivartalanítsuk a kutyusunkat...

Ivartalanítsuk a kutyusunkat vagy sem?

Figyelt kérdés
4 hónapos Bischon Havnese kislány kutyusunk van. Állatorvos javasolja az ivartalanítását, mivel nem szeretnénk tenyészteni, és így több mindentől megóvhatjuk a kutyust. Olvastunk több pozitív és negatív sorokat erről. Mi a véleményetek, tapasztalatotok?
2015. ápr. 14. 12:56
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
61%

Mindenképp ivartalanítsátok.

Gondolom, lakásban van a kutyus - már az is elég érv, hogy nem maszatolja össze évente kétszer a lakást.

És ráadásul nem kap méhgyulladást, emlőrákot, nem lesz álvemhes stb.

A jelleme nem fog megváltozni (hacsak nem kényeztetitek agyon a műtét után... :) ), esetleg kissé hízékonyabb lehet, de legalább kevesebb kaját fogyaszt. :)

2015. ápr. 14. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
78%

Nem tudom milyen negatív tapasztalatot olvashattál erről, nem tudom mi szólhat az ivartalanítás ellen... Mindenképpen ivartalaníts! Ne most, majd ha ivarérett lett, tehát az első tüzelés után. Neked is jobb lesz, neki is, most is és később is.


Régen még nem volt szokás ivartalanítani, nekem volt úgy szuka kutyám, hogy ivaros volt élete végéig, szerintem tüzelő szukát sétáltatni pokol, a szőnyeget fel kellett szedni, mert csepegtetett, idős korában pedig emlődaganata és méhgyulladása is volt, ahogy az a nagy könyvben meg van írva. Ez még a 90-es években volt, akkor még nem mondta senki, hogy ivartalanítani kéne, most már azt nem tudom ki mondhatja, hogy nem kéne...

2015. ápr. 14. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
78%
Igen,érdemes. Sok kellemetlen napot előzöl meg vele.
2015. ápr. 14. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
78%

Én se tudom,hol olvastál negatív tapasztalatot. Nincs.

Mindenképpen ivartanítás.

2015. ápr. 14. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
60%
Nekünk mindig csak kan kutyáink voltak, így szukát sosem ivartalaníttattunk, de az állatorvosunk mesélte, hogy nem egyszer előfordult, hogy ivartalanítás után erősen vedleni kezdett a szuka, majd végül éppolyan bolyhos kölyökszőre lett, mint kiskorában. És nem egy, meg nem két ilyen esetet látott. Úgyhogy van azért negatív tapasztalat is.
2015. ápr. 14. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
67%
Milyen negatívumokat hallottál? Igen, ivartalaníttasd!
2015. ápr. 14. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
84%

Én ivartalaníttattam a saját kutyámat. Nem akarom végignézni, ahogy rendszeresen álvemhességgel küzd, (mint a szomszéd kutya évente 1-2 alkalommal). Amilyen betegségtől lehet, azoktól szeretném megóvni. Elég, ha azok miatt kell aggódnom, amiket nem lehet egy ilyen egyszerű műtéttel megoldani. Nem is tartom olyan drágának, legalábbis ahhoz képest hogy a szomszédaim az álvemhesség és méhgyulladás kezelésére az évek során ennek többszörösét fizették már ki.

Kiskutyákat sem szeretnék és jobb így, hogy nem kell évente kétszer hetekre elzárni a házba (kinti-benti kutya),vagy amiatt aggódni, hogy mikor rágja át magát a másik szomszédom 3 kan Staffordshire terrierje hozzá.

Ha csak a pecsételés lenne a legnagyobb gond, akkor szívesen takarítanék utána (megtettem akkor is zokszó nélkül, amikor picike volt), de az ivartalanításnak számos pozitív hatása van.

2015. ápr. 14. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
67%
Szerintemis érdemes. Nemcsak a hímek próbálnak szöknek meg amikor tüzelő időszakvan hanem a szukákis! Énis ivartalanitottam a szuka kutyámat kövi évben mikor tüzelő időszak volt kicsit "megkettyent". De azóta semmi! Semmi negatív!
2015. ápr. 14. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
72%
Igen. Hallgass az állatorvosra. Ti is jobban jártok, és a kutya is.
2015. ápr. 14. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Öö... Miért is pontoztátok le, amit az állatorvos mondott nekünk?
2015. ápr. 14. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!