Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek megszólhatnak...

Szerintetek megszólhatnak azért, ha a munkahelyem udvarára viszem a kutyát szaladgálni?

Figyelt kérdés
Panelben lakunk és az egész városban nincs egy normális kutyafuttató, 1 van, de elég kicsi is, meg sokszor nagytestű, agresszív kutyákat visznek oda, nem szívesem enged el se ott, sem sima parkokban, egyrészt mert nem szabad, másrészt féltem, nehogy kiszaladjon az útra, bár behívható, de sosem lehet tudni. A munkahelyemnek van egy szép, elég nagy udvara, szerintetek megszólhatnak, ha munkaidő után odaviszem kicsit elengedni, labdázni vele? Persze, ha kakál felszedem. Van erre valami szabály, hogy nem szabad?
2015. ápr. 16. 11:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
92%
Ezt a munkáltatóddal kell megbeszélned, ill. az udvar tulajdonosával (ha a kettő nem ugyanaz). Ha ők beleegyeznek, akkor gondolom lehet.
2015. ápr. 16. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
A munkahelyed nem a te tulajdonod és mint ahogy nem alhatsz ott, meg nem rendezhetsz bulit éjjelente, úgy nem tarthatod a háziállatodat az udvarán. Kérdezd meg a tulajdonost, hogy van-e ellenvetése és ha ő azt mondja hogy rendben, akkor nagyon szerencsés vagy, de csak úgy, engedély nélkül elég pofátlan dolog lenne.
2015. ápr. 16. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
87%
Ha a főnököd, és/vagy a telep tulajdonosa ebbe beleegyezik, akkor oké, rendben van. Engedélykérés nélkül viszont elég bizarr...
2015. ápr. 16. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Hát az bonyolult lenne, mert több cég és alapítványnak van itt az irodája, mindegyik más főnökkel, nem is ismerem őket. Elméletileg nincs itt sneki délután, de mondjuk sosem lehet tudni, hogy valaki bejön valamiért és itt talal a kutyával, kitudja, lehet nem tetszene nekik.
2015. ápr. 16. 12:27
 5/11 A kérdező kommentje:
Csak olyan kár, hogy itt van ez a szép nagy udvar teljesen kihasználatlanul, nekem meg nincs hol elengedni a kutyát egy kicsit, ahol biztonságban van és szaladgálhat kicsit.
2015. ápr. 16. 12:30
 6/11 anonim ***** válasza:
62%

Mi apum melóhelyére szoktuk vinni a kutyákat,ha pont dolgozik.De ott mindenki kutyabarát,minden kollégájának szinte van kutyája.Szóval náluk nem volt kérdés :) Kakit mi is szedjük természetesen.

Kérdezz rá a tulajdonosnál vagy a főnöködnél max kapsz egy nemleges választ.

2015. ápr. 16. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
62%
Akkor valoszinuleg berlik a cegek a teruletet, a tulajdonostol/gondnoktol kell megkerdezni.
2015. ápr. 16. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ezeknek a céges "gyűjtőházaknak" (biztos van rá valami kifejezés, de azt nem tudom) mindig van recepciós, vagy valaki, aki azért ügyel az egész épület és a környékének a rendjére. Őt kéne megkeresned, beszélni vele. Ha ő beleegyezik, vagy felajánlja, hogy utána jár, akkor valószínű viheted. Engedély nélkül viszont simán fel is jelenthetnek, hisz munkaidőn kívül más magánterületén semmi jogod tartózkodni.
2015. ápr. 16. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Jó azért ennyire nem eszik forrón a kását, hogy feljeletsenek. Ilyen erővel feljelenthetnének akkoris mikor estig túlórázom... De még seeki nem panaszkodott :))

Amúgy nincs se recepciós, se portás, mi nyitunk, zárunk. Valószínűleg senki se szólna semmit, max ha egyszer épp idejönne valaki megmondanám, hogy csak beugrottam egy papírért és épp velem volt a kutyám. Csak arra voltam kíváncsi, hogy elméletileg szólhatnak ilyesmiért.

2015. ápr. 16. 14:44
 10/11 anonim ***** válasza:

Nyilván túlóra miatt nem fognak megszólni, hisz az csak nekik jó... Mint a teszkó pénztárban, ha többleted van, kapsz egy ejnyebejnyét, ha mínuszod, akkor meg levonják... :)


Azért mindenképpen utána kéne járni szerintem, hogy ki ott a tulaj, vagy ki felel a terület karbantartásáért (akár aki füvet nyír, azt is megkérdezheted), nem gondolom, hogy hepajt csinálnának belőle, de te sem örülnél, ha a kertedet a megkérdezésed nélkül használnák, míg ha megkérdeznek, valószínű beengedsz bárkit :) Valakit kapj el ott a környéken, akinek köze van az udvarhoz, csak hogy tudjanak róla, te bejársz, aztán onnantól minden rendben van.

2015. ápr. 16. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!