Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elszalad a kutya a "zsákmánnya...

Elszalad a kutya a "zsákmánnyal", mit tehetek?

Figyelt kérdés

Egyrészt most például kapott délelőtt csontot, és amikor most oda mentem a kutyához odébb ment, (nem tudtam megnézni mit rágcsál)

Másrészt gyakran elő fordul az is, hogy "ellop" dolgokat. Például a szárítóról leszedi a ruhát, vagy ellopja a cipőnket, és azzal is elszalad.


Mit kezdjek vele ilyenkor? Nagyon dühítő.


2015. ápr. 17. 20:25
 1/8 anonim ***** válasza:
Tanítsd meg az apportot. Talán segít
2015. ápr. 17. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Hát egyrészt, ha nem kaját, hanem valami veszélyes dolgot, vagy tárgyat ragcsal, mi elvesszuk, neki bele lehet turni a szájába, ezt odabizom. Mondjuk én már csontot is vettem el tőle, egy rossz szava nem volt. Gondolom ez kutyafuggo. Lopkod ő is, utánamegyünk, visszaszerezzuk, és megszidjuk. Amúgy pontosan tudja, hogy ezt nem szabad.
2015. ápr. 17. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem mindig ilyen. Van amikor odajön ha hívjuk, meg hagyja elvenni a dolgokat, van amikor nem.
2015. ápr. 17. 21:19
 4/8 anonim ***** válasza:
Hát a lopkodasrol tudok sokat mesélni :) (előző vagyok), én egyszer leultem mozdulatlanul, nemtorodom módon a szőnyegre, kutya nagynehezen odaoldalgott, letette a szájából, amit ellopott, és lefekudt mellém. Nem hívtam, csak nem torodtem vele. Mert ő azért csinálja, hogy foglalkozzunk vele, vagy "hisztizik", mert nem érünk rá. Vagy játszik. De attól is függ, mit lop el. Nem mindegy, hogy a szemüvegem, vagy a felmosorongyot.
2015. ápr. 17. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Hát igen, ugye mi kertben vagyunk és elég nagy, aztán ha valamit elvisz lehet keresni. A legjobb meg amikor leszedi a szárítóról a ruhákat. :D
2015. ápr. 17. 22:09
 6/8 anonim ***** válasza:
Képzelem :). Van, amit így kommentaltam, magyaráztam a kutyának. Például, hogyha délután ötkor viszek vmi kajamaradekot, mondom neki, hogy az majd csak a reggeli lesz. Mint egy kisgyereknek. Nem túl boldog, de már meg se próbálja elkonyorogni azt a kaját. Néha raszolok joelore, hogy nem lopunk! Próbáljatok ki, ha osszerakja a lopast, a tiltast, meg amit csinál. De pl a mosott ruhák lopasat ő lehet kimondottan játékbol csinálja.
2015. ápr. 17. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Persze mert én hülye gyakran játszom vele ronggyal, mármint a rongy a kezemben a kutya tépi, meg próbálja elvenni.

Azzal, hogy leszedi a szárítóról a ruhát, talán jtáékot próbál kezdeményezni, de még nem érti, hogy az nem olyan rongy...

2015. ápr. 18. 12:54
 8/8 anonim ***** válasza:
A mienknek van olyan rongya, stb. ami az övé. Időnként így megkap ezt-azt. Én is csináltam neki játékot, úgy adom oda, hogy ez a tied. Mondjuk ő elmúlt két éves, nem tudom mikor, de valahogy folyamatosan megertette ezeket. Tavaly 1x poénból mondtam, hogy megragcsalhatna a cipőmet, mert kényelmetlen. Azonnal fogta, vitte, és utána mindennap, vagy 3 hónapig. :) Nem volt még 1,5 éves akkor. Akkortájt nagyon vigyáztunk, mit mondunk előtte. :)) Mert amúgy mindent ért. Amit akar... Vannak most ilyen koteljatekok, esetleg próbálj olyasmit, akár csinálni is neki, vagy ruhaanyagbol, és ne hasonlitson alakra a tiszta ruhákra. Mondjuk ha rossz lepedőre csomokat kötsz például, és ezzel játszotok, ez nem ugyanaz látszatra, mint a száradó ruha. Attól tiltsad, mondogasd neki, h nem szabad. Mondjuk mi a fentiek miatt rossz cipőt nem mertünk adni neki játszani, hátha nem fogja fel azonnal a különbséget, meg a műbőrt is egyszer majdnem megette, bár az egy kis játék volt. Meg hát fárasztó is volt mindennap visszalopni a cipőmet :)), ja, mindennap csak az enyémet vitte! Vagy frizbizzel vele, ilyesmi. Majd szerintem megszokja a különbséget, csak folyamatosan mondani kell neki. Meg amivel játszotok, azt add neki "örökbe" az legyen csak az övé, még ha nincs is mindig előtte. Előbb-utobb majd azt fogja hozni neked, ha játszani akar.
2015. ápr. 18. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!