Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan győzhetném le a félelmet?

Hogyan győzhetném le a félelmet?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy rengeteg ilyesmi kérdés van kint. De sehol nem olvastam még választ, arra amire én kiváncsi lennék.


Szóval az van, hogy iszonyat módon rettegek a kutyáktól.

Negatív élmény miatt. 6 éves koromban megharapott egy kutya.

Kisebb testű kutyák mellett már elmegyek. Valamelyiket meg is simogatom. De ott is tartok tőle nem merek egészen közel menni stb. Viszont a nagyobb vagy ugrálós kutyáktól egyenesen rettegek. A szívem gyorsan ver, nem kapok levegőt, remegek. Képes vagyok a kocsi alá leszaladni ijedtembe.

Arra lennék kíváncsi hogy nincs e valami terápia kifejezetten erre ?

Nagyon szeretnék már félelem nélkül sétálni az utcán !!



2015. ápr. 17. 18:33
 1/6 anonim ***** válasza:

Két szakembert tudok javasolni.

Lehet beszélni pszichológussal.

Vagy elmehetsz egy kutyakiképzőhöz, aki megtanít bánni a kutyával, illetve érteni a "nyelvét"

2015. ápr. 17. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

A kutyakiképző jól hangzik. Megfogadom a tanácsodat !!

2015. ápr. 17. 18:50
 3/6 A kérdező kommentje:
Nyugodtan írjatok még, ha van ötlet !
2015. ápr. 17. 18:53
 4/6 anonim ***** válasza:
Nézegess trükktanítós videókat, figyeld meg őket, olvasgass róluk, illetve meglátogathatsz egy kutyaiskolát. Lehetőleg ne Őrő-védő képzést nézz meg :"D De mondjuk egy agility, frisbee, vagy DogDancing képzésre biztosan beengednek, vagy keress fel valakit, aki terápiás kutyákkal foglalkozik. Ezek az ebek nyugodtabbak társaiknál és szeretik, ha simogatják őket, kifejezetten idős és beteg emberekhez járnak velük :)
2015. ápr. 17. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Van az országban kb. 280 vizsgázott terápiás kutya. Vannak bőven nagyobb méretűek és néhány óriás testű is. Keresd meg egy számodra szipmatikus (vagy félelmetes) kutya gazdáját, hátha hajlandó kicsit foglalkozni veled! (A kiképző szervezeten keresztül el tudod őket érni.)


Itt a vizsgázott kutyák teljes listája:

[link]

2015. ápr. 18. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!!
2015. ápr. 19. 09:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!