Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kutya illene leginkább...

Melyik kutya illene leginkább hozzám/hozzánk?

Figyelt kérdés

Nem sokára szeretnénk kutyát venni és mivel nagyrészt én gondoznám, én választhatom ki a fajtát.(de attól a család többi tagjának se mindegy, hogy milyen)

Mindegyikünk foglalkozna vele természetesen, anyukámnak labradorja volt, apukámnak több fajta (magyar vizsla,kuvasz, több keverék kutya)

Négyen vagyunk (apu,anyu a 18 éves bátyám, és én-13 éves lány)

Olyan kutyát szeretnék, ami inkább közepes- nagy termetű.

A szőrzete majdnem mindegy, csak azért ne legyen olyan hosszú,mint a skót juhászé.

Kinti kutya lenne, nem nagyon engednénk be a házba.

Jó házőrző legyen, ne engedje meg, hogy idegen bejöjjön.

Kutyasuliba nem vinnénk, de szeretnék neki megtanítani trükköket. (nem olyan bonyolultakat)

Sűrűn vinném sétálni, otthon, az udvaron is jól lefárasztanám. Játszanék vele, mennék vele futni.

Több kutyafajta is megtetszett, felsorolom őket, és akinek valamelyik esetleg van, akkor örülnék neki, hogyha írna róla pár dolgot vagy privátba, vagy itt.

Ezek a fajták nagyon tetszenek (mindegyiknek utánanéztem, sokat olvastam utánuk) : Hovawart, Border collie, Holland juhászkutya, Beauceron, Berni pásztorkutya, Mudi, Belga juhászkutya (tervueren, groenendael), Svájci fehér juhászkutya, Ausztrál juhászkutya (angol springer spániel)


Mindent választ előre köszönök!:)



2015. ápr. 18. 18:50
1 2
 11/15 anonim válasza:
25%
nekem dobermanom van 14 vagyok és soha nem vittem kutyasuliba én neveltem és semmi baj nincs vele fajtársaival jól viselkedik macskával és minden emberel szerintem ha nagyon akarsz kutyát és tudod nevelni is nem kell agodnod a beuceronal vagy belga juhászal de ha első kutya és nincs tapasztalatod inkább az ausztrál,svájci fehér,holland juhászt ajánlom
2015. máj. 3. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim válasza:
A border collie nagy oda figyelést gondoskodást időt igényel. Ha egyedül van képes szétszedni a házat amikor unatkozik. Nagy mozgás igénye van. Le kell fárasztani szellemileg is. 3-4 orás séták játékokra van szüksége. Nagyon gyorsan tanul aval nincs baj. De hatalmas oda figyelés és sok idő szükséges!
2015. jún. 19. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Border collie rendkivul intelligens , konnyen tanithato, de orzesre vedesre nem alkalmas a baratsagos termeszete miatt. van hosszu szoru (nekem az van) es rovid szoru valtozat. aktiv kutya de alkalmazkodo szoval ha van elegendo helye es mondjuk valamiert egy nap nem setal akkor se tortenik problema. amire vigyazni kell konnyen hizik, oda kell figyelni az etetesere. az enyem 8 eves ivartalanitott (te is azt tedd feltetlenul!!!) tunemenyes joszag. de az igazsag az hogy en nagyon szerettem a border keverek kutyamat 17 eves volt amikor el kellett altatni. a keverekeknel kisebb az esely az egeszsegugyi problemakra. Menhelyi kutyak tunderiek tudnak lenni es gondolj arra hogy akkor megmentettel valakit aki orokre halas lesz neked ezert.
2015. szept. 6. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Azt írni, hogy ezek nem betörőfogó fajták elég butaság..

De szerintem egy 13 éves gyerek nem igen tudja pl. a hovawartot rendesen megnevelni.

Tapasztalat!

Én 17 évesen is nehezen bírtam vele, kutyasuliba jártunk és így is nehéz volt vele. Még a mai napig eleven pedig 2 éves.

Az idegeneket pedig kiskora óta nem szereti. Tehát igen is jó házörző!

Szerintem ne ilyen kutyákba gondolkozz bár már tuti késő.

2017. febr. 7. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm, amit írt:)

Már elmúlt egy éves a kis drága, és nagyon szeretjük:)

Hovawart kutyust vettünk, és tényleg el nem tudom mondani mennyire szeretjük. Olyan régóta szerettem volna már kutyát, és konkrétan egy álmom vált valóra tavaly április 30-án, amikor elhoztuk a tenyésztőtől:)

Hihetetlenül okos, értelmes egy kutya. Annyian mondták már, hogy milyen szép, és ha bárki megkérdezte milyen fajta és mondtam hogy hovawart, vagy furán néztek, vagy visszakérdeztek, mert nem hallottak még róla:D

Akaratos, domináns volt (még most is az csak már kevésbé), lehet vele bánni, és igen is szót fogad:)

2017. márc. 19. 19:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!