Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik "sportot" válasszuk?...

Melyik "sportot" válasszuk? Vagy inkább egyiket se?

Figyelt kérdés

13 éves vagyok és lány.Kutyám egy beagle keverék kutyus.Szeretnék neki tanitani:

agility

dogdancinget

mind a kettővl megpróbálkoztunk,de nem tudok dönteni.Igen tudom,hogy közünk nincs és nem is lesz egyikhez se,de jókat szoktam nevetni ahogy bénázunk :).Igazábol semmi célom nincs csupán az,hogy a kutyám mozogjon és növeljem a képeségeit.És ugy gondolom,hgy ez a két sport még közelebb is vinné a kutya-gazdi kapcsolatot.De szeretnék választani a 2 sportközött.Mégis melyik lenne jobb?

Azt is tudom,hogy 13 éves vagyok és még nagyon gyerek,és kiképző kéne ehez.De ,mint már mondtam tényleg csak hobbi szinten üznénk.A kutya okos és gyorsan tanul.

Ha a dogdancinget választanánk trükköket tud.Ha az agilityt válassük akkor a kutyafutaton vannak pályák itthon meg karikaátugrás meg vennénk néhány kelléket.ha találok leakciozva,mert nem szeretnék 100ezreket köteni.Szerintetek egyáltalán folytassuk valamelyiket?Vagy inkább haggyam a kutyám és az én érdekemben?Minden tanácsot szivesen fogadok.

Léccives ne nézzetek le a korom miatt..


2010. febr. 20. 21:30
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Köszii ez nagy segitség volt.Azt hiszem akkor a dogdancing lesz :)

És van itt esetleg valaki aki otthon ezt űzi a kutyájával?Hogy kezdtétek el?Zenére kell kérlek irjatok.Eseteg emailt: rita_2@freemail.hu -ra.Köszii.

2010. febr. 20. 22:31
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

A zene a legutolsó. A kutya nem a zenére mozog, az csak az embereknek, a néző közönségnek szól.

Tömören: megtanítasz egy csomó trükköt neki. Ha ezek biztonsággal, jól mennek, a saját fantáziád szerint összeraksz egy koreográfiát, és kiválasztod a hozzá megfelelő zenét.

Ha a koreográfia már jól megy, egy párszor meg kell csinálni zenére is, elsősorban magad miatt, hogy te tudd a ritmusra irányítani a kutyát. A kutya úgyis neked mozog, és nem a zenére.

Ha idővel szeretnél versenyen indulni, ott vannak bizonyos elemek, amiket kötelező megcsinálni.

Van egy 101 kutyatrükk c. könyv, abból jó sok ötletet meríthetsz.

2010. febr. 21. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Nekem az agility jobban tetszik, mi frisbeezünk :)
2010. febr. 21. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Köszöm dogdancinget fogjuk komolyabban célba venni.agillitizi edig heti 2 alkalommal fogunk a kutyafutatton vagyis az csak arról fog szólni,hogy megcsinálja az akadályokat,mert azt nagyon élvezi szóval az nem is lesz mondtható agiilytinek :)

köszii a segitséget.

2010. febr. 21. 13:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!