Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az ilyen séta elég a kutyámnak?

Az ilyen séta elég a kutyámnak?

Figyelt kérdés
7 éves valami terrier mix, nagy mozgásigénnyel (mostanában picit hamarabb fárad, de átlagban még elég élénk). Úgy hozta az élet, hogy erdős-tavas terület mellől Berlinbe költöztünk, de még ott is egy elég "belvárosias) kerületbe, tehát van össz-vissz egy darab másfél órás kör, amit úgy tudunk megtenni, hogy közben szinte végig parkosított részen megyünk /az első és az utolsó 10 perc házak között/. Reggel és este a kutyasétányon megyünk, délután van ez a kör, itt szabadon is tudom engedni. Na a kérdés: nem kap agyf...t szegény, ha minden áldott nap ugyanoda viszem? Eddig hozzászokott az összevissza kóborláshoz, hol fel a hegyre, hol a tópart mentén végig, hol egy nagy parkban... most meg csak ugyanoda. Még annyit tudok tenni, hogy vasárnaponként kirándulunk, elég ez így szegénykémnek? Figyelembe véve ugye az "előéletét". Kicsit levertnek látom, gondolom a költözés viselte meg, vagy unja az életét így?
2015. ápr. 23. 10:39
 1/2 anonim ***** válasza:
szerintem egy több mint 1 óra alatt besétálható parkot nem fog megunni néhány hét alatt + gondolom itt azért több a kutya, akivel játszhat, ismerkedhet, nagyobb a forgalom, ezért érik új ingerek nap mint nap. Persze a hétvégi séta jó ötlet, de ha fizikailag elfárad, akkor inger szempontjából ekkora terület szerintem elég neki. Ha megszokja az új rendszert, de még mindig levertnek látod, akkor fektethetsz nagyobb hangsújt a tanítására, az új trükkök is szórakoztatják.
2015. ápr. 23. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nem hiszem. :) Aranyos vagy, hogy így aggódsz érte :) Nagyon sok városi kutya van, aki korábban nagyobb területen járhatott, köztük az én kutyám is és most sajnos nagyon kevés zöld területen tudunk sétálni, elég sok ház van, és általában ugyan arra megyünk, mégis kimondom a séta szót és már ugrál örömében :) Jó dolga lesz a kutyidnak, ne félj :)
2015. ápr. 23. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!