Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet, hogy rájött a párzási...

Lehet, hogy rájött a párzási ösztön a kutyámra?

Figyelt kérdés
A kutyám időnként átkarolja a kezem,és a lábam,és mozog rajta,pedig ő nőstény kutyus,és még csak 3 hónapos. Ez normális? Másnak is csinált ilyent a kutyája?
2010. febr. 21. 19:03
 1/7 anonim ***** válasza:
Ez dominancia probléma. Általában ezzel akarják kifejezni h nem te vagy a főnök, hanem Ő. Bár ilyen fiatalon nem tudom h már így van e.
2010. febr. 21. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az első válaszolónak igaza van! Sajnos ez dominancia probléma! Az én kutyám szintén csinálta ezt 4-5 hónaposan, én mindig lelöktem magamról, egy idő után rájött, hogy ezzel nem ér el semmit. Persze a dominancia probléma ugyan úgy fenn fog állni. Pár tanács, ami nálam bevált: mindig a kutya lépjen át utoljára kapun, ajtón; ha valami rosszat csinál, akkor hanyagoljátok őt kb fél-1 órára. Ebben az egész családnak részt kell vennie! Ne szóljatok hozzá, ne simogassátok meg, ha rátok ugrik, ne reagáljatok, csak forduljatok meg és hagyjátok ott a kutyát. Ha játszotok és te el akarod venni tőle a labdát, és ő morog, akkor az egyik kezeddel fogd körbe a száját. Persze ne erősen, de határozottan. Séta közben ne arra menj, amerre a kutya húz, hanem az ellenkező irányba(pl ő jobbra húz, te balra mész) Neked kell eldöntened mint falkavezér, hogy merre menjetek. A kutya rá fog jönni, hogy ő jóval alattad áll. Biztos hogy sikerülni fog, mivel még nagyin fiatal! Sok sikert!
2010. febr. 21. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Bocs: nagyon és nem nagyin! :)
2010. febr. 21. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az én kutyám már 2 éves, voltak kölykei is és most,h elmentek rám "ugrál". De a játékban a kutyusokRA IS "rámászik". Én mindig lelököm meg minden,h haggyon békén...
2010. febr. 21. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Egy 3 hónapos kiskutyánál ez még csak tudattalan, génekből, ösztönből jövő cselekvés, még nem tudja pontosan, mi ez.

Viszont később lehet belőle dominancia probléma.

6 hetesen is szokták a kiskutyák csinálni, irtó édesek :).

Meg kell neki tanítani, hogy ezt nem szabad csinálni, illetve helyesen, jól nevelni, hogy ne legyen felnőtt korában probléma a dominanciával.

Ez NEM párzási ösztön!

2010. febr. 22. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha rászólok a kutyámra mikor "tornázik" rajtam az jó, nem? ÉS le is szállítom a lábamról ugyanakkor...De Gina csak akkor csinálja ha feljövünk sétából. ÉS a liftben meg ajtónk előtt.
2010. febr. 22. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Akiteki ***** válasza:

Semmikor nem szabad hagyni, még a liftben sem.

Ha megengeded, azt jelenti neki, hogy ő a főnök, és még ezt is megteheti.

El kell tolni magadtól és erélyesen rászólni.

2010. febr. 22. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!