Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy cicám a lakásba és...

Van egy cicám a lakásba és szeretnék mellé egy francia buldogot vagy egy mopszot?

Figyelt kérdés

menyire jó ötlet ez szerintetek ? melyik lenne alkalmasabb a cica mellé ?

melyikkel van több ,,gond,, a mopszal vagy a buldoggal ?

irjatok róluk pár sort ,h milyenek . netröl én is el tudom olvasni ,de személyes tapasztalatok érdekelnének :)


2015. ápr. 30. 12:21
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

A macska fogja eldönteni első sorban, hogy miként szokik hozzá a kutyához , bármelyik fajtát is választod.

"gond" pedig egyformán van mindkét fajta kutyával.

2015. ápr. 30. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
17%

Mopszot nem ajánlom, tesómnak is az van. Horkol, sokszor fingik, nagyon nyáladzik és rettenetessen hullik a szőre. A nőstény azthiszem csak szászármetszéssel szülhet. Egy genetikai hulladék és még drága is. Mind a beszerzése, mind pedig a tartása. Ráadásul a szemei úgy kivannak dülledve, hogy attól fél az ember, valami kiböki. Volt már rá példa, hogy egy nagyobb kutya kicsóválta egy mompsz szemét a farkával. Egy cicának meg aztán főleg gyerekjáték lenne.

Akkor már inkább buldogot vennék, ha csak ezekből lehet választani.

2015. ápr. 30. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Második! Ezek a bulldogokra is igazak :) Csak nekik az orrukkal is baj van, még a tenyésztőknél kaphatóak orra is annyira rövid, h levegőt is alig kapnak.

Kérdező! Mit tudnál nyújtani a kutyának?

2015. ápr. 30. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 HUN_Sector ***** válasza:
80%

A francia bulldog is egy rövid légutakkal megáldott jószág, hörög, nyáladzik, horkol, fulladozó hangot ad.

De ezekre vannak tematikus oldalak, ahol több tucatnyian osztják meg a tapasztalataikat. Valószínűleg onnan hasznosabb információkat tud a Kérdező begyűjteni.

2015. ápr. 30. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Először is ki kellene próbálni mondjuk egy vendég kutyával, hogy a cicád hogy viszonyul a kutyákhoz. Ha agresszív velük, akkor veszélyben lenne a kiskutya szeme (is).

Egyébként mindkét fajta beteges, ezért is érdemes mindenképpen jó hírű tenyésztőtől venni. A cica mellé bármelyik alkalmas, főleg a cicán múlik, hogy mennyire szoknának össze.

2015. ápr. 30. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
2. vagyok. Hogy jót is mondjak a mopszról: ritka türelmes, kedves jószág, aki bármit eltűr a gyerekeknek. Igaz, jóhírő tenyésztőtől van, és ráadásul ő volt az alom legkiválóbb kölyke is. Eredetileg magának akarta a tenyésztő.
2015. ápr. 30. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

a cicán is múlik elég sok minden..

de amúgy szerintem sem a mopsz, sem a bulldog nem a legjobb választás, előttem írták, hogy miért.

ha hasonló kaliberű kutyust szeretnél, szerintem a boston terrier egy megfelelő tenyésztőtől jobb választás lenne :) igaz, pörgősebbek is, így az fontos kérdés, hogy mik a terveid a kutyával, és mit tudsz neki nyújtani.

2015. ápr. 30. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

hogy értitek konkrétan hogy mit tudok neki nyujtani ?

3nagy szobás lakásba lakunk ,van 2 kis gyerekem ,de nem nyuzzák az állatokat mint az örültek...:) itthon vagyok jelenleg ,a kisebbikkel anyaságin ,vagyis lenne idöm a kutyára ,lehordani is. és ha késöbb elmegyek dolgozni ,nem reggeltöl estig leszek ,a gyerekek végett ,tehát akkor is maradna idöm a kutyára.

ugy értettem ,hogy melyikkel nincs annyi gond ,hogy melyik kevésbé beteges ?

2015. ápr. 30. 14:10
 9/17 A kérdező kommentje:
a boston terrier is nagyon tetszik :)
2015. ápr. 30. 14:10
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

hogy értitek konkrétan hogy mit tudok neki nyujtani ?

Mennyit es hogyan tudnal vele foglalkozni, mennyi penzt tudnal raszanni a megvetelere es a havi ellatasara, volt-e mar kutyad, tudnad-e vinni suliba stb.

2015. ápr. 30. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!