Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha van egy fiú meg egy lány...

Ha van egy fiú meg egy lány kutyám melyiket érdemesebb ivartalanitani?

Figyelt kérdés
Én a fiúra gondoltam mivel az nyugodtabb is lesz az ivartalanitás után és úgy gondolom hogy a lányt távol tudom tartani más kutyáktól míg tüzel, de az is lehet hogy mindketto ivartalanitva lesz.Kíváncsi lennék a véleményekre

2015. ápr. 30. 14:31
 1/9 anonim ***** válasza:
95%

Mindkettőt.

De ha muszáj választani, előbb a nőstényt, mert nem csak a te kutyádat vonzaná. Nem kell az neked, hogy a ház körül legyen egy csomó megbolondult kutya, netán szétszedjék a kerítést és megejtsék az akciót.

2015. ápr. 30. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
95%
Legjobb lenne mindkettőt.De ha választani kell,akkor inkább a lányt.Nem lesz tüzeléskor vérpettyes a lakás például,és attól még,hogy a ti kan kutyátok nem tud rámenni,más még igen,és akkor ugyanúgy lesz egy nem kívánt szaporulat.
2015. ápr. 30. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Választani nem kell mivel a fiu 8 honapos a lány pedig még csak most került ide, akkor valoszinuleg mindkettö ivartalanitva lesz
2015. ápr. 30. 14:41
 4/9 anonim ***** válasza:
83%
És a kislány mennyi idős? Ha a fiú az idősebb, célszerűbb őt ivartalaníttatni először!
2015. ápr. 30. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
8%
A szukat mindenkeppen! De a kant nem muszaj. Utalom ezt a felfogast hogy rogton az osszes kutyat ivartalanitani kell. A szukakat megertem. De a kan maradjon mar kan.
2015. ápr. 30. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy hallottam, ha előreláthatóan soha nem akarják szaporítani, akkor ha egyedül van a kutya, ha párban, ha többen, mindenképp ivartalanítani kell, mert daganatos, rákos vagy ilyesmi lehet. Vagy ez csak a macskáknál van így? Mert állatorvos mondta, amikor macskákról beszélgettünk, viszont azt nem tudom, hogy ez kutyákra is vonatkozik-e!?
2015. ápr. 30. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen, a kutyákra is igaz! Ők is lehetnek daganatosak. A szukák lehetnek álvemhesek, lehet gennyes méhgyulladásuk. Nem tudom, a macskáknál az utóbbi van-e.


Utolsó előtti! Miért ne kéne ivartalaníttatni? Jobb talán a kutyának, ha szenved a tüzelő szukák miatt? Ettől nem lesz kevesebb, és ugyanúgy "kan lesz"

2015. ápr. 30. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Akkor először a kant ivartalanítsátok és a szukát majd ha kicsit idősebb lesz. Mindkettőjüket sok betegségtől és stressztől kíméli meg ez a procedúra.

Számokban kifejezve egy első tüzelés előtt ivartalanított szuka emlőrákos megbetegedésének esélye 0,5 %, egy tüzelés után 8 %, két tüzelés után pedig 26 %. Kan kutyáknál a prosztata egész sok betegségét meg lehet előzni.

2015. ápr. 30. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
22%
Mindenképp a szukát,a tüzeléskor nyitva a méhszáj, nagyon könnyen összeszedhet bármilyen fertőzést. A kant nem szükséges.
2015. ápr. 30. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!