Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyaiskolát szereti a kutyád?

A kutyaiskolát szereti a kutyád?

Figyelt kérdés
Sok válaszban olvasom, hogy jaj de jó a kutyámnak, mert járunk kutyasuliba... és ezt nem teljesen értem, mert mi is járunk kutyasuliba, de az a legkevésbé sem öröm senkinek, ott fegyelem van és munka, aminek persze megvan az eredménye, ami jó, de nem mondanám, hogy a kutya élvezi, nekem meg végig koncentrálnom kell... szóval érdekesnek tartom, nem tudom, ti mit gondoltok erről. A kutyasuliba nem játszani járunk, hanem fegyelmet tanulni és csupa olyan dolgot, amit magától nem csinálna meg a kutya, szóval nem hiszem, hogy ez neki szórakozás lenne... (Amikor mondjuk agilitizünk, vagy a sulin kívül kirándulunk, azt persze élvezik, de amikor mondjuk a helyben maradást tanulják vagy a láb mellett haladást, vagy ilyesmi, nem hiszem, hogy bármelyik kutya élvezné, még akkor sem, ha jutalmazással tanítják.
2010. febr. 22. 16:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
ha a kutya nem élvezi akkor nem is tanulja meg
2010. febr. 22. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
már mit élvezzen rajta, most komolyan? nálunk 9 kutya van a csoportban és látom, persze, a nem játékos és poénos feladatoknál, hogy naná, hogy nem akarják megcsinálni, és akkor jönnek a trükkök meg a fegyelmezés... a te kutyád pl. magától, örömmel tanult meg láb mellett menni, vagy nem húzni a pórázt?
2010. febr. 22. 17:04
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen élvezik. Már rohannak a kocsihoz mindig amikor indulunk. Imádnak ott lenni, játszani a többiekkel, és tanulni! Az én kutyáim munkakutyák! Minden vágyuk hogy teljesítsenek valami parancsot! A kutyaiskolád nem lehet valami jó mivel ott az a cél hogy a kutya élvezettel és magától akarja csinálni amit kérünk tőle és ne azért mert muszáj!

És tudod a legtöbb mozgásforma amit a kutyának tanítunk, olyan amit magától is csinál (kivéve a tolatva szlalomozás és hasonló dolgok) mi csupán megtanítjuk hogy egy parancsszóhoz társítsa! Az pedig hogy fegyelem van nem hiszem hogy ártana a kutyának, nem csak pillanatnyi jóban kéne gondolkozni, hanem abban hogy ha majd egy hónap múlva elviszed valahova akkor milyen boldog lesz hogy szaladgálhat mivel te megtanítottad a fegyelemre! Nem minden pillanat élvetes az életben, de én nem mondanám hogy ez kínzás sőt még az sem hogy rossz a kutyának, csak azt hogy nem olyan hatalmas buli.

Az igazi munkakutya imádja amit csinál legyen az a való életben, versenyen vagy kutyaiskolában. A versenyen pontozzák a lelkesedést is és nem nézik jó szemmel ha a kutya nem akarja, ezt pedig akarattal nem lehet megtanítani neki csak úgy ha valóban élvezi. Ha nem munkakutyád van akkor is meg lehet neki tanytani hogy élvezze. Vagy te csinálsz valamit rosszul vagy pedig az iskola valami elavult, pórázrángatós, fegyelmezős dolog.

2010. febr. 22. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok, igen az én kutyám és a jó módszerrel tanított kutyák vidáman, vigyorogva és az ember arcáról a szemüket le nem véve mennek láb mellett. Egyszerűen süt róluk hogy élvezik hogy tehetnek valamt.
2010. febr. 22. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
hát nem tudom, ez szerintem kutyafüggő is lehet. az én kutyám orra elé lógathatok bármilyen jutalomfalatot, rám néz morcosan, hogy most tényleg cseszegetned kell engem, gazdi?... amikor meg hzajövünk, elmegy a sarokba, és nem jön oda hozzám órákig. alapvetően jutalomfalattal tanulnánk, csak amikor nem csinálja meg a falat miatt, akkor valamit csinálni kell, hogy mégis produkáljon... lassan már azon gondolkodom, hogy ott hagyjuk a fenébe az egészet.
2010. febr. 22. 17:47
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Akkor rosszak a módszereid. Minden kutyát mással lehet motiválni. A te kutyáddal van valami baj ha ennyire nem vidám és elmegy a sarokba. Az enyémek bármit megtennének egy jutalomfalatért vagy simogatásért, és nem azért mert éheztetem vagy ilyesmi, mert más kutya meg egy teniszlabdáért és így tovább... Én úgy gondolom hogy a falat vagy labda az csak egy módszer amivel rájön mit kell csinálni, mert mégis mitől jönne rá hogy most kettőt kell fordulni vagy ilyesmi. De amikor megtanulja akkor már a gazdáért kéne csinálnia, csak azért mert a gadza kéri.
2010. febr. 22. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
amint kiszállunk a kocsiból a suli kapujánál, előre vinnyog a haveroknak, majd kiugrik a bőréből!!!
2010. febr. 22. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

mi is járunk suliba,és szerintem jol érzi magát ott,és nemcsak akkor amikor játszhat a többi kutyuval,hanem amikor munka van akkor szépen megcsinálja amit kell!

otthon is gyakorolunk,és megcsinálja,bár van amikor látom rajta hogy nem nagyon csinálja otthon,akkor nem eröltetem,

de utána késöbb meg csinálja,

sztem ez olyan dolog hogyha nem érezné jol magát akkor nem csinálná meg 1eltalán a feladatokat nem??

2010. febr. 22. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
17:04 olvass utána kicsit
2010. febr. 22. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

nem tudom, minek olvassak utána... azt csinálom a kutyával, amit mondanak a tanfolyamon, próbáljuk azt gyakorolni, amit mondanak. ha máshogy csinálnám, annyi erővel otthon is maradhatnánk, nem?

Amúgy szerintem nem minden kutya olyan izgága, én is több olyat ismerek a környéken, aki olyan, mint az én kutyám, nem olyan pörgős, sokkal jobban elvan, ha szaglászhat, vagy ha figyel egy csendesebb sarokból, mintha ugrál és feladatot old meg és pörög. Én ezt a tulajdonságát nem is szeretném megváltoztatni, soha nem akartam olyan aktív kutyát. Azt viszont látom, hogy eddig kiegyensúlyozott volt, és mióta elkezdtük a sulit, azóta sokszor depis... a többi kutya is megér egy választ, aki a tanfolyamra jár... az első órán mindegyik ugatott, némelyik vicsorgott a másikra, szóval nem olyan haveri viszony van közöttük, inkább mostanára elértük, hogy tisztes távolságtartás van és legalább nem akarnak egymásnak esni állandóan.

2010. febr. 22. 21:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!