Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti mennyire bíztok a chipben?

Ti mennyire bíztok a chipben?

Figyelt kérdés
Valószínű, hogy külföldre fogok menni tanulni, és féltem az állataim. Van bennük chip, mindenhol az én nevemen vannak, de nem egy sztorit hallottam, amikor ez sem számított. Pl elszökött az állat, a drágalátos menhely (eddig sem volt velük sok jó tapasztalatom) pedig önkényesen úgy döntött, hogy nem adja vissza, hiába volt benne regisztrált chip! Az állatorvos pedig hagyta ezt! Én ezek után a chipben sem bízok.

2015. máj. 1. 12:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
52%

Igazából a chip a végző esély, ha már arra van szükség, hogy leolvasás után meglegyen a gazdi az már baj. Vigyázni kell a kutyára, hogy ne legyen lehetősége elszökni. Szilveszterkor lakásba bent tartani, ilyenkor (és máskor) pórázon sétáltatni, ivartalanítani, hogy ne akarjon elszökni, stb.

Ha jó emberek találják meg, akkor a chip nagyon hasznos, de ha pl. ellopták, mert valamire kell nekik, akkor mindegy, hogy van benne vagy nincs. A menhelyeket meg eleget piszkálják, pedig a lelküket is kidolgozzák, jó lenne ha legalább a kutyások (állatosok) békén hagynák őket, ha már segíteni nem tudják a munkájukat. A menhely vissza adja a kutyát, ha van róla fényképet, oltási könyved, és megmagyarázod, hogy miért tudott meglógni és miért olyan állapotban találták amilyenben. Én se adnám vissza mindenkinek, és ez az állat érdeke maximálisan!

2015. máj. 1. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Amíg nem megyek tanulni, addig nincsenek ilyen gondjaim, nem arról van szó, hogy nem tudom hogy kell rájuk vigyázni. De külföldről igen nehéz vigyázni a kutyára vagy kiplakátolni a környéket ha elveszik. A macskákat meg még kevesebb eséllyel viszik orvoshoz ha megtalálják. A családom hiába szeretem, senkinél nem érzem 100% biztonságban az állataim, csak saját magamnál.
2015. máj. 1. 12:13
 3/11 A kérdező kommentje:

Sajnos a tapasztalat az tapasztalat, nem tudok mit tenni ha negatív. Most mit csináljak, ha több alkalommal úgy bántak emberekkel körülöttem, mint egy darab sz*rral, mikor nem is ártottak senkinek semmit? Az, hogy kidolgozzák a lelküket, nem ok arra, hogy ilyenek legyenek. Ha rendesek, akkor senki nem fogja megszólni ket.

A kutya meg nem azért van rossz állapotban ha elveszik, mert rossz a gazdája, hanem azért mert x ideig nem gondozta senki! A legjobb embereknek is elveszhet a kutyája, nem egy sportkutyást, tenyésztőt, sőt menhelyet ismerek akinek elveszett a kutyája! Nekem soha egyetlen állatom sem veszett el, csak fel akarok készülni a legrosszabbra.

2015. máj. 1. 12:18
 4/11 anonim ***** válasza:
58%
Én bízom a(z RFID) chipben. Minden esetben visszadja a benne rögzített számsort, kivéve néha, amikor valami műszaki hiba történik.
2015. máj. 1. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Jó de ha az orvos ennek ellenére hajlandó nem értesíteni a tulajt vagy átiratni az engedélye nélkül, akkor mit lehet tenni?
2015. máj. 1. 13:03
 6/11 anonim ***** válasza:
70%
Tegyél az állatok nyakába egy bilétát, elérhető telefonszámmal. Sokan lusták állatorvoshoz vinni chipet nézetni, illetve félnek, hogy a nyakukon marad a kutya. Ma már mindenkinél van mobil, egy telefont könnyebb elereszteni, ha vki talál egy elveszett állatot.
2015. máj. 1. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%

ha egy kutyát x ideig nem gondoz senki az azt jelenti, hogy nincs jó gazdája.

Ha a rokonaidban nem bízol akkor keress egy kutyás barátot. Vagy panziót akiknek fizetsz.

2015. máj. 1. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Nem rokonok vigyáznának rá, hanem a szüleim, akikkel együtt lakunk, nem hinném, hogy sok értelme lenne idegenekhez költöztetni az állataim. Biléta van, de az elveszhet.


'ha egy kutyát x ideig nem gondoz senki az azt jelenti, hogy nincs jó gazdája. '

Ha egy kóbor kutya gondozatlan,l az nem azt jelenti, hogy rossz gazdája van, hanem azt hogy még nem találták meg, de lehet hogy állandóan őt keresik! A menhelynek nincs joga megitélni, mert ők is meg az ideigleneseik is ugyanúgy elvesztik az állataik, legalább hetente látom a facebookon...

2015. máj. 1. 20:11
 9/11 anonim ***** válasza:
72%

Ha egy kutya elveszik és kóborol 3 hete-hónapja tényleg leromolhat az állapota. De az ilyeneket vissza is szokta kapni a gazda. Viszont a kifakadt 10-15 cm daganat nem a kóborlása alatt nő meg. A páncélként rárohadt bunda sem 3 nap alatt lesz olyan. Az ilyeneket nem szokták visszaadni.

Egy ideiglenes befogadása sem olyan egyszerű. Van egy állat aki ki tudja milyen hátteret hoz magával, és nincs sem hozzád, sem a helyhez szokva. Sokkal könnyebben lelép mint egy jól szocializált évek óta a gazdával élő eb.

2015. máj. 1. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
86%
Én nem bízom, mivel az emberek lesz-rják a dolgokat, ezért van a kutyáimnak bilétája is, ha ne adj isten, bármilyen oknál fogva elvesznének, így talán felhív a megtaláló, míg egy állatorvosi rendelő nem igen vinné be. Különben egyik kutyám 3 éve nálam van, elején lehetetlen volt elengedni, mert hozzám kerülése előtt kóborolt, aztán jobb lett, de többször meglógott. Nem feltétlen érzem magam ettől szar gazdának, igyekszem őt lemozgatni, súlyhúzás, bringázás, séták vannak minden nap, de így is előfordult, hogy szökött. Kutyaiskolában sem tudtak segíteni. Ha ettől függetlenül valaki nem adná vissza, akkor azonnal kihívnám a rendőrséget, hogy ellopták a kutyámat. Hiszen ez lopás.
2015. máj. 1. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!