Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mérgezik a kutyákat a környékü...

Mérgezik a kutyákat a környékünkön!?

Figyelt kérdés
Egyik kutyás ismerősömtől hallottam, hogy mérgezett kolbász darabok vannak szétszórva a fűben, és egy egész karika volt fölakasztva a bokorra, és bele volt mártva valami fekete cuccba, gondolom méreg volt az. Kukás zacskóval össze szették és kidobták, de lehet hogy valamerre még van, illetve hogy még dobál ki az illető. Mit lehet ilyenkor tenni, azon kívül, hogy figyelek nehogy összeegyen valamit? De ez olyan dolog, hogy elég ha egy másik kutyással beszélgetek, a kutya bekapja a karikát és mire észreveszem már meg is ette. Kinek lehet szólni ilyenkor? Gondolom a rendőrség nem is foglalkozna velem. Szájkosárba meg nem sétáltathatom a kutyámat folyton, az sem megoldás. Hallottam már hasonlót, hogy horgot meg szeget tettel a kolbászba, hurkába és úgy szórták szét, hogy a kutyusok megegyék. Tőlünk nem messze volt ez. De milyen beteg ember már az ilyen? Abban leli örömét, hogy kutyákat gyilkolhat meg? És a bokorból les, és röhög mikor megeszi egy kutya? A saját kezemmel tudnám megfojtani az ilyet!!!

2015. máj. 2. 11:39
 1/6 anonim ***** válasza:

Egyrészt a rendörségnek kell(ene) ezzel foglalkozni, mert az állatkínzás büntett.


Emellett az állatvédelmiseket is értesítheted.


Meg egy ideig tényleg szájkosárban legyen a kutya, az a biztosabb.

2015. máj. 2. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A talált mérgezettnek gondolt ételdarabbal együtt bejelentés a rendőrségnek. Az ilyesmi nem játék. Gyerekek is hozzáférhetnek.
2015. máj. 2. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Hát én egy darabig biztos szájkosárban sétáltatnám a kutyát. És természetesen szólni a rendőrségnek, állatvédelmi szervezeteknek. Esetleg összefoghatnátok a kutyásokkal, hogy figyelitek a környéket, de ezek a mocskok biztos, hogy éjjel csinálják, így valószínűleg nem lehet rajtakapni a tetvet.
2015. máj. 2. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
És hol is laksz? :)
2015. máj. 2. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Pécs, Uránváros.
2015. máj. 2. 13:15
 6/6 anonim ***** válasza:
Köszi, ez megnyugtató. Nem minta máshol ne lehetnének ilyen barmok, de azért nem túl gyakori. Egyébként én nem vagyok benne biztos, hogy nem foglalkozna a rendőrség ilyen ocsmánysággal, ha legközelebb találtok ilyesmit, akkor szerintem lehet azért próbálkozni.
2015. máj. 2. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!