Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen felépülésre számíthatok...

Milyen felépülésre számíthatok ivartalanítás után?

Figyelt kérdés
4,5 éves szuka kutyámnak holnap lesz a műtétje. Természetesen az orvost is meg fogom kérdezni a lábadozás mentéről, de szívesen fogadnám a ti tapasztalataitokat is. Kb meddig lesznek fájdalmai, milyen ételt adjak vagy ne adjak neki eleinte, bármilyen tanácsnak örülnék, ami hasznos lehet.
2010. febr. 22. 19:22
 1/7 anonim ***** válasza:

nemtom mekkkora lesz a műtét,de az én kutyumnak hatalmas volt. aznap már nem ihatott semmit(reggel 10ig ehetett,16ig ihatott/asszem/,és másnap reggel 8kor ehetett ihatott. kapott gyógyszert is a fájdalmaira:(

szurkolok majd:)

2010. febr. 22. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Mikor hazahozzátok a földön egy meleg kuckó kell neki (esetleg radiátor mellett, vagy betakarhatjátok), és ne tukmáljátok rá a kaját ha még 2-3 napig nem eszik. A műtét napján nem ehet, inni is csak akkor szabad adni neki amikor már teljesen felépült az altatásból.

Bővebb infó:

" Műtét elött 12 órával az állat nem ehet és nem is ihat. Műtét után figyelni kell, amíg teljesen magához nem tér. Melegre van szüksége az állatnak, általában csak az első napon, de van olyan állat is, amelyiknek hosszabb időn át. Az első nap csak ihat, második naptól fogva ehet is. Érdemes arra is odafigyelni, hogy a külső varrat ne felszívódó legyen, mert az sipolyt okozhat, varratszedésre 8-12 nap után szokott sor kerülni. A seb nem megfelelő gyógyulása esetén előfordulhat antibiotikumos utókezelés.


Bővebb információt és aktuális ivartalanítási akciókról a www.zoldzebra.hu oldalon olvashat. " forrás: olcsokutya.uw.hu

2010. febr. 22. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Akiteki ***** válasza:

Aznap még elég kába, de ha felébredt, szomjas lesz. Éhes nem nagyon.

Én nem szeretem a gallért, nagyon szokta zavarni őket, ezért inkább egy ócska pólót szoktam rájuk húzni, a hátukon megkötöm, hogy ne lógjon. Így nem tudja nyalogatni a sebet.

Egy hét múlva már nyoma sem lesz, jobb, mint újkorában.

Sok simit küldök neki és gyors gyógyulást kívánok!

2010. febr. 22. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
hello .... ez a mutet egy egyszeru mutet ami 30 perc alatt kesz is a lenyeg az hogy elote valo nap es a mutet napjan nem ehet semmit a kutya.....elso napa kutya nagyon meg lesz remulve es kaba lesz ezert nem szabad neki enni adni..se inni..ket hetig pedig ne nagyon ugraljon...jah es valamit adja akutyara hogy ne nyalogasa a sebet mert maskulonben elfertozodik..de ez egy egyszeru rutin mutet en vegig is neztem....
2010. febr. 22. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekünk a hétvégén ivartalanították a kutyusunkat.


Kevesebb mint 24 órával a műtét után már szaladgált és ugrált.

Ez nem egy nagy műtét, ahogy előttem is írták, ez rutinműtét. Az első nap tényleg figyelni kell rá, hogy feküdjön, ne keljen fel inkább, és meleg helyen legyen.


Ennyi az egész! :)

2010. febr. 23. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ébredés után egy pár órán át kába lesz. Ez egyszerre mulatságos és rémisztő. Nem kell megijedni a csálé, botladozó járástól, a félig csukott szemektől!

Ha van lépcső, ilyesmi, arra kell esetleg figyelni, hogy ne üsse meg magát.

A műtét napján ne kapjon enni (se előtte, se utána), mert jó eséllyel kihányja. Inni is csak akkor adj neki, ha már teljesen magához tért a műtét után, mert félre nyelhet!

Ha nem tudsz non-stop vele lenni, kérj az orvostól egy gallért (tölcsért), hogy ne nyalja ki a sebét.

2-3 napig lehet, hogy étvágytalan, levert lesz, ez természetes, azért mégis csak egy hasi műtétről van szó. Nem kel tukmálni étellel, sem babusgatni, mert azzal csak hozzájárulsz, hogy elhagyja magát.

Egy, maximum 2 hét alatt teljesen fel fog épülni.

A műtét után 1-2 hét múlva a varratokat ki kell szedni. Ha tudod, nyugodtan kiszedheted otthon, ha nem vagy biztos a dologban, akkor vidd vissza az állatorvoshoz.

Érdemes a sebet napi 1-2 alkalommal bekenni valamilyen fertőtlenítővel, ezzel elősegíted a sebgyógyulást (betadine, cink-oxid spray, aluminium spray, bepanthen kenőcs).

2010. febr. 23. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Köszönöm a sok jó tanácsot és bátorítást. :-) Kutyó jól van, szépen felébredt, már biztosan áll a lábán és tud járni. A farka azóta jár, hogy leemelték a műtőasztalról. :-) Este vagy legkésőbb holnap remélem, elkezd inni, mert addig nem merek neki fájdalomcsillapítót adni, amíg a víz meg nem marad benne. És az okos dögje nem nyúl egy nyelvvel sem a sebéhez, amióta azt mondtam neki, hogy az "fuj". :-)


Remélem, még sokáig velünk marad.

2010. febr. 23. 18:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!