Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudnánk megtanítani a...

Hogyan tudnánk megtanítani a 2 éves labrador kutyánknak?

Figyelt kérdés

Az ül, fekszik, gurul, beszél (ugat) ezek amik mennek 100%-án. Viszont a marad parancsot nagyon ritkán teljesíti. Nagy szülőknél van a kutya így ők sajnos nem tudják se tanítani, se sétáltatni, mi hétvégenként vagyunk kinnt, akkor tudunk vele foglalkozni. Elsősorban jó lenne megtanítani neki a hívásra jöjjön vissza, a marad, és a játék labda odaadása- mivel vissza hoz nekünk mindent csak játékból nem akarja odaadni, hanem "húzós játékot játszik " ezért van minden labda kiszakadva :D

Sajnos sok probléma van vele, a frissen elültetett virágokat kiszedi, szökik (a keritesek jól megvannak csinálva, szöges dróttal körbe kerítve, de mivel táppal van etetve hatalmasra és erősre nőtt) innentől a sétáltatás is nehézkes mert engem pl elhúz, ha tartom akkor meg lehel nagyokat mert szerintem miközben tartjuk vissza a nyakörv fojtja, de nem lehet laza mert akkor kibújik belől, ezek után nagyszülőktől sem várhatjuk el hogy sétáltassák) de amúgy nagyon okos és gyorsan tanul. Igen tudom hogy a labrador milyen meg, hogy társas kutya, mikor vettük, akkor nem gondolkodtunk előre.

Szóval, tanácsot kérnék, illetve ha nem tudunk mindig vele lenni érdemes lenne e kutyaiskolába vinni (annak megoldása is nehézkes) . Egyébként hím nemű. Ha kihagytam valamit szóljatok, biztos nem írtam le mindent. Ezeket félretéve nagyon szeretjük a kutyust, és folyamatosan próbáljuk tanítan, juti falatot is kap stb stb...



2015. máj. 4. 14:42
 1/6 anonim ***** válasza:
Ivartalanítás, napi séta, sok-sok fárasztás, átgondolt nevelés, és rögtön meg fog javulni a kutya :) A suli nagyon jó ötlet, ott (ha jó sulit választotok) tudnak segíteni is ezekben. Ha a suliba eljutás a macerás, vagy simán csak kényelmesebb, házhoz is hívhattok kiképzőt.
2015. máj. 4. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Házhoz hívás jobb lenne, persze pénz kérdése. Ivartalanitani meg apám nem akarja, mert azt mondta, akkor ellustul meg meghízik.
2015. máj. 4. 15:10
 3/6 anonim ***** válasza:

És az nektek baj lenne, ha nem pörögne ennyire? :)

Elhízni meg nem fog, ha nem etetitek túl. Az ivartalanított kutya nem hízékony, csak energiatakarékosabb, kevesebb kaját igényel.

2015. máj. 4. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Hát ilyen amikor egy labradornak nincs tekintély az életében. Ilyen körülmények között sosem lesz ebből a kutyából olyan amilyet szerettetek volna. (megjegyzem, kár lett volna előre gondolkodni) Ha nem változtattok, a kutya sem fog változni: rendszeres séta, agyi fárasztás, nem ártana ha tudnátok is, hogy miért csináltok vele + ivartalanítás. De ezt egyedül nem fogjátok tudni megoldani: kutyasuli vagy házhozjáró kiképző. Ha nagyon nem megy, ivartalanítva a fajtamentésen keresztül kereshettek neki új gazdát - lehet jobban járna a kutya.
2015. máj. 4. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Mindennap kellene vele foglalkozni, sétáltatni, levezetni az energiáit. Miért a nagyszülőknél van, miért nem veletek, ha a ti kutyátok?

A szökés, virágok kiásása stb. mind a kevés foglalkozásból és a levezetetlen sok energiából fakad. Sokkal több foglalkozást, mozgást igényelne. Nem csak hétvégén, hanem minden nap.

Javaslatom: pórázon közlekedés, séta, behívás, helyben maradás megtanulásához kutyaiskola.

Vegyétek magatokhoz a kutyát, és mindennap vigyétek sétálni, mozogni, feladatozni, más kutyákkal bandázni stb.

Ha ezeket nem sikerül megvalósítani, az rossz lesz nektek is, és a kutyának is. Ez esetben próbáljatok új gazdát keresni neki, de kizárólag a fajtamentésen keresztül, nehogy rossz helyre kerüljön.

2015. máj. 4. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Azért nincs velünk, mert panelben lakunk. Azért van nagyszuloknel mert nagy kertes, tud.rohangálni. És azért döntöttek labrador mellett, mert úgy ismerték mint egy nyugis okos kutya, amik direkt az idősebbek mellé valók (és tudom még hova). Tudom mi.kell a kutyának én tudok mindent. Majdnem mindent. De az hogy naponta elvigyuk sétáltatni azt sajnos nem tudjuk megoldani, mis is tudjuk hogy az ilyen kutyáknak sokat kell mozognijuk.

Sajnos amikor rosszat csinál (utóbbi előttem csinálta hiába szóltam ta csak azért is átmászott a két szöges drót között, nekem kellett kifeszítenem hogy ne legyen baja... persze valahogy a visszajovetelt megoldotta,-->amúgy lement a tóba fürödni :) )

Mikor valami rosszat csinál általában én néha rá verek a "hájára" seggé, anyám rá szól, tesóm + apám elveri (pofajara üt, nagyobbat a seggére) én ellenzem a verést tudom jól, hogy az a mi hibánk.

Valószínű az lesz, hogy megbeszélem itthon a kutyasulit vagy a házhoz kutyaoktatot, mert így csak rontva lesz a kutya.

2015. máj. 4. 17:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!