Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyibe kerül egy teljeskörű...

Mennyibe kerül egy teljeskörű kivizsgálás egy kutyánál?

Figyelt kérdés

gondolok itt mindenféle vizsgálatra, ami csak lehetséges


esetleg valaki, tudna ajánlani ahol mindent el tudnak végezni?


2010. febr. 22. 23:06
1 2
 1/11 Akiteki ***** válasza:

Nem értem. Miféle teljeskörű? Vegyenek vért, székletmintát és teszteljék minden betegségre, amire lehet? Ilyet embernél sem csinálnak, mert rengeteg munka. Azt vizsgálják, amire gyanakodnak, hogy lehet.

Ha a füle fáj, akkor azt nézik, ha hány, akkor a hasát, ha vakarózik, akkor a bőrét.

Konkrétabban fogalmazd meg légyszíves.

Egyébként sem lehet egzakt választ adni ilyenre, mert ahány orvos, annyi ár. Nálunk pl. 16 ezerért ivartalanít az orvos, de egy menő budai klinikán ugyanez 40 ezer.

2010. febr. 22. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Mivel az állatorvos is csak pénzből él, bármit kérhetsz tőle, megfelelő pénzösszeg ellenében (sajnos).

Leginkább olyan betegségeket szoktak vizsgálni, ami jellemző az adott fajtára, ezek költsége tényleg állatorvosonként változó.

2010. febr. 23. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Embernél sem végeznek soha teljeskörű vizsgálatot, mert ez marha sok pénz, idő és energia; csak azt nézik, ami gyanús lehet, ami fáj, ami nem működik, esetleg ami más a szülőknél sem működött. Ugyanígy van a kutyáknál is.
2010. febr. 23. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Az alapvető vizsgálatok: vér, vizelet és széklet, illetve kívülről, szemmel végignézik a kutyát. A vérvizsgálat a legfontosabb.

Fajtatiszta nagytestű kutyáknál diszplázia szűrés, spánieleknél PRA, kistestű fajtatiszta kutyánál patella szűrés, bulldogoknál, sharpei-eknél jellemzőek a bőrbetegségek.

Ha gyönyörű, szép a kutya szőre, minek bőrkaparékot venni.

Belülről pl. ultrahang vagy röntgen.

Az embernél van a csuklónak egy speciális törése, amit 4 (!) irányból kell megröntgenezni, hogy látható legyen. Sokszor az orvosok nem is veszik észre, csak amikor az ember visszamegy több hetes, feldagadt, eldeformálódott kézzel, hogy nem stimmel valami.

Vagy pl. egy agy MRI. Egy pirinyó daganatról vagy bevérzésről is csinálnak millió szelet-felvételt, és még az a sok felvétel se mindig elég ahhoz, hogy teljes legyen a kép a problémáról.

Ezzel azt akarom mondani, hogy ha nem tudják, mit keresnek, nem veszik észre.

Végig lehet röntgenezni, ultrahangozni, agyon vizsgálni a kutyát, de feltételezett ok nélkül értelmetlen.

2010. febr. 23. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat
2010. febr. 23. 12:24
 6/11 A kérdező kommentje:

egyébként azért tettem fel ezt a kérdést, mivel sajnos most tapasztaltam, hogy nem mindig mutat a betegség tüneteket (ezt nemtudom, hogy jó e vagy inkább rosszabb)

15 hónapos boxer kan kutyám van, az igaz, hogy fogyott 2-3 kg-ot, de én inkább ezt a fogyást a táp átállás számlájára írtam, mert látszattra semmi baja nincs

játszik, jó kedve van, étvágya is van rendesen, és a széklete is normális

hétfőn elvittük állatorvoshoz,

megnézte a torkát, és bevan neki gyulladva :S

láza nemvolt

aztán jött az ultrahang, és megállapította, hogy kullancsfertőzése van (babesiosis canis) és a prosztatája is nagy

kapott 3 szurit, aztán kedden is és szerdán is még hármat- hármat

és felírt neki antibiotikumot Zinnat 500 mg napi 2-t

és Prostamol uno-t napi 1- et

A Zinnat 500 mg napi 2-t kicsit sokallom, de csak tudja a doki a dolgát, mert sokan dícsérik

2-3 hét múlva visszamegyünk kontrollra, nagyon remélem, hogy teljesen meg fog gyógyulni

Ezzel csak azt akarom mondani, hogy látszatra semmi baja nincs a kutyának és mégis beteg,

nem is akármilyen veszélyes ez a kullancsfertőzés, és sokáig lappanghat a kutyában észrevétlenül

nekünk a doki azt mondta, hogy már kb vagy 2 hónapja lehet a kutyusban :(

2010. febr. 26. 17:10
 7/11 anonim ***** válasza:
Fura amit írsz, mindkét gyógyszer emberi...
2010. febr. 26. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
mi a fura benne? tudom, hogy emberi, de a doki ezt írta fel, és szerintem elég megbízható!
2010. febr. 26. 19:57
 9/11 anonim ***** válasza:

Nagyon sokszor írnak fel állatoknak "emberi" gyógyszereket!

Nincs ebban semmi különös!

Nekem inkább az a fura,hogy 2 hónapja van benn a kullancs!

Ugye eleve egy kullancs tele szívja magát vérrel és kifordul a gazdatestből!

De biztos van ilyen,az orvosok jobban tudják!

Fel a fejjel,meggyógyul a kutyusod!!!!

2010. febr. 26. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Igen, ezen én is csodálkoztam, hogy olyan régóta van benne a kullancs, rajtunk kívul volt a rendelőben még, három kutyus ugyanilyen betegséggel.

Nem árt tudni, hogy sajnos ez a babézia mindenféle tünetek nélkül is lappanghat!

Most vettünk kullancsírtó nyakörvet, azt mondta a doki, hogy nagyon bevált dolog, beaphar a neve.


kösz a válaszokat


sziasztok

2010. febr. 27. 12:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!