Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam össze a...

Hogyan szoktassam össze a kutyámat és a macskám?

Figyelt kérdés
Ki szeretném engedni a cicát az udvarra, de nem merem, mert félek, hogy a kutyám bántaná.. Párszor már próbáltam, de nem sikerült.Szerintetek mit csináljak, hogy megszeressék egymást?

2015. máj. 4. 21:00
 1/2 anonim ***** válasza:
Nálunk a kutya is bent (is) lakik. Először csak 5-10 percre ölbe vettem a macsekot (vagy nyakba), és megmutattam a kutyának. Itt fontos, hogy a macska ne érezze magát feszélyezve ha nem lenne ott a kutya, pl az én macskám csak akkor nem hisztizik, ha ülök mikor az ölemben van. Látni fogod mikor kell véget vetni a helyzetnek. A kutya minden negatív reakcióját szigorúan tiltani kell. Mikor már elég sok ideig elviselték egymást (legalább fél óra), a macskát letettem egy székre, kb egy hetet töltött úgy, hogy csak a székeken mászkált, vagy ölben volt, vagy elzárva. Ha lemerészkedett elég negatív volt az elején a kutyák reakciója, de tiltottam. Szigorúan. Aztán együtt voltak mikor itthon voltunk. Úgy 3 hét telt el mire együtt mertük őket hagyni mikor nem voltunk itthon. 2 elég apportos vadászkutyánk van. Nagyon jó barátságban vannak már a macskával. Együtt játszanak, egyszer meg is védték, mikor a szomszéd macska molesztálta a mi cicánkat a kertben. Azóta nem jön be a kertünkbe a szomszéd macska (az ijedtségen kívül nem lett baja egyik macseknak sem, de nem kellemes élmény mikor 2 hörgő kutya szalad feléd :D ).
2015. máj. 4. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Ne haragudj csak nem figyeltem a Kérdést. Nagyon szépen köszönöm, mindenképp ki fogom próbálni :D
2015. máj. 9. 08:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!