Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek? A kutyámra reggel...

Mit tegyek? A kutyámra reggel a ház előtt úgy találtam hogy több harapás nyom van rajta.

Figyelt kérdés
Nagyon aggódok érte !!!! A első lába nagyon be van dagadva, és fog nyom is van benne. Fülénél is vannak kutya harapás nyomok. Valószinű hogy egy kutya támadta meg, most be betadinoztam be kötöttem. Nagyon le van gyengülve, nem eszik, de adtam neki vizet és tejet azt meg is itta. Állat orvoshoz nem tudom vinni, mivel nincs rá pénzem most. Mit tehetek még? (amerikai staffordshire terrier)

2015. máj. 10. 08:45
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
61%

Ha nincs eltörve a lába és nem fertőződik el egyik sebe sem, akkor rendbe fog jönni. De ha nem lesz jobban holnapra pihentetés után, nem eszik, sántít stb., akkor kérj kölcsön vagy kérj a dokitól részletfizetést, és mutasd meg orvosnak!

Másrészt, nagyon figyelj rá, hogy többet ilyen ne fordulhasson elő, ne tudjon a kutya sehol kiszökni az udvarról, illetve hozzá se tudjanak bejönni.

2015. máj. 10. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
Miért nem lehet a kutyának tejet adni ? :O
2015. máj. 10. 09:49
 13/22 anonim ***** válasza:
22%
Mert a kutyak felnott korukban tejerzekenyek.
2015. máj. 10. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
Rendben akkor már nem adok neki tejet.
2015. máj. 10. 12:23
 15/22 anonim ***** válasza:
24%

Adjál neki antibiotikumot is. A miénknek Synulox-ot adott az állatorvos (de azt mondta, hogy az Augmentin ugyanaz a hatóanyagú)

Fertőtlenítőnek meg Octenisept-et javasolt (van pumpás változata is és nemcsak fertőtlenítő, de sebgyógyító hatása is van)

2015. máj. 10. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
66%
NE adjál neki antibiotikumot. Ha van is otthon valami maradék, fogalmad nincs a helyes adagolásáról vagy egyáltalán arról, hogy kutyának lehet-e adni. OK, lefertőtlenítetted, ha nincs komolyabb sérülése, akkor ez vélhetően elég lesz, de ha nem lesz jobban, akkor mindenképp orvoshoz kellene vinni.
2015. máj. 10. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
Már eltelt 3nap és sokkal jobban van,fel hivtam az állatorvost és kértem itthoni praktikát ecetes vizzel kellet locsolni a sebeit,már most sokkal jobban van már nem sántit jól van. :) :) Köszönöm a tanácsokat.
2015. máj. 13. 09:24
 18/22 anonim ***** válasza:
37%
Aki lepontozta, hogy a kutyak tejerzekenyek, indokolhatna is.
2015. máj. 13. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
37%
Nem minden kutya tejérzékeny, nem? Nem azért, én se adok neki tejet, csak mondom. De amúgy gondolom elég hamar kiderül, hogy egy adott kutya laktóz intoleráns-e, ha nem mutat tüneteket, akkor miért ne lehetne tejet adni neki?
2015. máj. 13. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
37%
A felnott emlosok mar nem kepesek lebontani a tejcukrot, az ember az egyetlen faj, amelynel megmaradt ez a kepesseg.
2015. máj. 13. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!